Fél tucat gyógynövény, amivel csökkenthető a vércukorszint

Hazánkban is jó néhány olyan gyógynövény beszerezhető, melyek fogyasztása hozzájárulhat a vércukorszint csökkentéséhez. Érdemes megnézni a felsorolást, mert van közülük olyan is, mellyel mérsékelhető a cukor utáni sóvárgás. Napjainkban egyre nagyobb probléma az inzulinrezisztencia és annak következménye, a cukorbetegség. Akinek még nincs szüksége gyógyszerre, de némi korrigálásra igen, annak csodás hír, hogy a gyógynövények igazán hatékonyak ebben. Azoknak is segíthetnek ezek, akik már gyógyszert szednek, azonban szeretnének meggyógyulni, vagy legalább csökkenteni a gyógyszeradagjukat.

A gyógyszert fogyasztóknak mindenképpen egyeztetniük kell a kezelőorvosukkal a gyógynövényterápiát illetően – hívta fel cikkében a figyelmet a Magyar Mezőgazdaság.

Jó néhány olyan gyógynövény beszerezhető, melyek fogyasztása hozzájárulhat a vércukorszint csökkentéséhez
Jó néhány olyan gyógynövény beszerezhető, melyek fogyasztása hozzájárulhat a vércukorszint csökkentéséhez

Ez a hat gyógynövény segíthet a vércukorszint csökkentésében. Bizonyos mértékig hatékonyak lehetnek cukorbetegség fennállásakor is, azonban ilyenkor különösen ajánlott kikérni szakember véleményét a fogyasztásukról. 

A hatos lista

Fahéj: Csökkentheti a vércukorszintet és segíthet kordában tartani a cukorbetegséget. Utánozza az inzulint és segíthet bejutni a cukroknak a sejtekbe. A fahéj rendszeres fogyasztása csökkentheti a 2-es típusú cukorbetegséggel járó szövődmények kialakulásának kockázatát.

Fehérbabhéj: Segíthet a hasnyálmirigy méregtelenítésében, amely ezáltal fokozhatja az inzulin kiválasztását.

Gyermekláncfű: A gyökere stimulálja a hasnyálmirigyet, így mérsékelheti a vércukorszintet.

Kapor: A kaporfogyasztás csökkenti a vércukorszintet és az inzulinrezisztenciát. Feltételezik, hogy a jótékony hatásai a magas antioxidáns-tartalmának köszönhetők, amely segít semlegesíteni az ártalmas oxigénfajtákat, illetve szerepet játszik a béta-sejtek működésének fokozásában.

Kukoricabibe: Vércukorszint csökkentő tulajdonságát kutatások is alátámasztják. A belőle származó bioaktív anyagok antidiabetikus vegyületek fejlesztését is segíthetik.

Teacserje: Az antioxidáns vegyületekben gazdag tea fogyasztása 14-18 százalékkal csökkentheti a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázatát. Továbbá gátolhatja a szénhidrátok emésztését végző enzimek működését, fokozza a zsírsejtek glükózfelvételét, illetve az inzulinszekréciót – írták.

Csökkenthető a cukor utáni sóvárgás

Néha az ember nagy vágyat érezhet arra, hogy édességet fogyasszon. Az érzés kiváltója például ételérzékenység, tartós stressz, vércukorszint-ingadozás vagy hormonszintváltozás is lehet. Azonban a túlzott cukorbevitel akár szívproblémák, elhízás, kettes típusú diabétesz, hormonbetegségek vagy szorongás kialakulásához is vezethet, valamint függőséget is okozhat – írja a HealthShots.

Mindezek miatt érdemes minimalizálni a cukorbevitelt, illetve kiváltani valamivel a cukrot. A fahéj mellett további négy olyan fűszert írtak le, amelyek egy kiegyensúlyozott, egészséges étrend részeként segíthetnek csökkenteni az édesség utáni sóvárgást.

Fahéj: Ezen a listán is szerepel a fahéj a vércukorszint-stabilizáló hatása miatt. Az inzulinhoz hasonló szerepet vesz fel a szervezetben, és ösztönzi a glükóz eljutását a sejtekbe.

Gyömbér: Segít kordában tartani vércukrunkat. Emellett az ízének köszönhetően csökkenteni tudja a cukros íz utáni sóvárgást.

Görögszénamag: Aminosavai stimulálják az inzulintermelést.

Szegfűszeg: Amellett, hogy csökkenti a vérben a glükóz koncentrációját, javítja az inzulintermelést.

Kardamom: Íze segíthet pótolni az édes ízvilágot.kara

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Lopott sertéshús Máriakálnokon A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság beosztottjai szerdán hajnalban Máriakálnok belterületén ellenőriztek egy tehergépkocsit. A megállított tehergépko...
Alma, az ősi gyógyszer Egyre többen döntenek életmódváltás mellett, melynek oka a sok betegség jelenléte, melyek lesben állva keresik áldozatukat. Az életmódváltás egyik fő ...
A gyógynövényágazat helyzete Magyarországon Egyre többen foglalkoznak a gyógynövények termesztésével, főleg azok, akik nem szeretnek kémiai úton előállított gyógyszereket szedni a betegségek ell...
A kiváló gabonahelyettesítő A pohánka (más néven hajdina) már régen ismert a magyar emberek körében, mégis, kevesen használják, vagy termesztik ezt a növényt. De milyen növény is...
Figyelem! Több kertészeti pályázat kiírása is módo... Több, a kertészetek korszerűsítésével kapcsolatos pályázat is módosult néhány nappal ezelőtt. A változások többek között az ültetvénytelepítés támogat...
Önkéntes jelölés segít eligazodni a GMO-mentes ter... Szeptember 20-án lépett életbe egy új rendelet, amely szabályozza a GMO-mentes termékek, élelmiszerek és takarmányok forgalmazását. Mivel az unióban n...