Erjesztett tésztavíz – növényeink imádják, ha ezzel öntözzük őket

Van néhány furcsa és abszurd módszer, amellyel biztosítható, hogy növényeink megkapják az összes szükséges tápanyagot, amire szükségük van – hogy egészségesek legyenek. Az egyik ilyen a tésztavíz használata! Meglepő? Miért érdemes maradék tésztavizet használni a növényeinkre? Azért, hogy egészségesek és dúsak legyenek ennek az aranyló folyadéknak a segítségével.

Jó a tésztavíz a növényeknek?

A keményítővel teli tésztavíz nyomokban kalciumot, foszfort, vasat, cinket és káliumot tartalmaz, amelyek jótékony tápanyagokkal segítik a növények növekedését. Mivel tele van szénhidrátokkal is, segít a talajban lévő baktériumok aktivitásának fokozásában is.

Ha azt szeretné, hogy a tésztavize erősebb legyen, hasonlóan egy enyhe műtrágyához és növényi probiotikumhoz, erjessze meg
Ha azt szeretné, hogy a tésztavíz erősebb legyen, hasonlóan egy enyhe műtrágyához és növényi probiotikumhoz, erjessze meg
(Forrás: balconygardenweb.com)

Ugyanakkor ha túl sok növényi olajat vagy sót ad a vízhez, hogy a tészta ne ragadjon össze, akkor ne használja a növényeken. Az olaj a napfény hatására felmelegszik, és megégeti a növényt.

A használat egyszerű. Szűrje le teljesen a vizet, mivel nem jó, ha tésztadarabok maradnak a talajban. Mindig hagyja a vizet teljesen kihűlni, mielőtt elkezdi használni.

A maradék tésztavíz növényeken való felhasználásának előnyei

1. A tésztavíz rendszeres használata teltebb és dúsabb leveleket eredményez.

2. Segít továbbá felgyorsítani a hasznos talajbaktériumok és gombák, például a laktobacillusok és a mikorrhiza növekedését.

3. Ez is elősegíti a növények egészséges fejlődését, és ellenállóbbá teszi őket a betegségekkel szemben.

4. Kiváló módja a víztakarékosságnak is, hiszen ha egyszerűen csak leöntenénk a mosogatóba, annak egyébként semmi haszna nem lenne. Főként, ha a növényeink is részesülhetnek belőle!

5. A megmaradt tésztavíz minden növénynek, így a zöldségeknek, fűszernövényeknek, virágoknak és szobanövényeknek is hasznára válhat.

Tegye a tésztavizet növényi probiotikummá

Ha azt szeretné, hogy a tésztavize erősebb legyen, hasonlóan egy enyhe műtrágyához és növényi probiotikumhoz, erjessze meg.

Hozzávalók

Főtt tésztavíz (szobahőmérsékletűre lehűtve)

Cukor (körülbelül egy teáskanálnyi egy csészényi tésztavízre)

Tej (opcionális, körülbelül egy evőkanál egy csésze tésztavízre)

Hogyan készítsük el?

1. lépés: A tészta főzése után gyűjtsük fel a főzéshez használt vizet. Hagyjuk szobahőmérsékletűre hűlni.

2. lépés: Az erjedési folyamat elősegítése érdekében adjunk a tésztavízhez és a tejhez javasolt mennyiségű cukrot, ez természetesen opcionális.

3. lépés: Szerezzünk be egy zárt edényt ehhez. Ha nyitott üveget használunk, fedjük le egy légáteresztő ruhával vagy gumiszalaggal rögzített papírtörlővel.

4. lépés: Hagyjuk a tésztavizet erjedni néhány naptól egy hétig. Ez idő alatt a vízben jótékony mikroorganizmusok fejlődnek ki, és hatásos növényi probiotikummá teszik azt.

5. lépés: Használat előtt hígítsuk fel az erjesztett tésztavizet friss vízzel. Az általános hígítási arány 1 rész erjesztett víz 5 vagy 10 rész normál vízhez, a kívánt koncentrációtól függően.

Hogyan kell alkalmazni ezt az erjesztett tésztavizet?

Használjuk a hígított erjesztett tésztavizet növénynkei öntözéséhez, mind beltéren, mind kültéren. Ügyeljünk arra, hogy a gyökérzónát és a környező talajt célozzuk meg.

Alkalmazzuk gyakran, hogy állandó tápanyagforrást biztosítsunk a növények számára. Állítsuk be az erősséget az adott növény igényei alapján.

A tej hozzáadása az oldathoz további előnyöket biztosíthat a növények számára. A tej használatakor azonban ügyeljünk az esetleges szagokra. A kellemetlen szagok elkerülése érdekében szükség szerint állítsuk be a tej mennyiségét.

Az erjesztett tésztavíz előnyei

1. Az erjesztett tésztavíz enyhe forrásává válik az olyan alapvető tápanyagoknak, mint a kálium, a kalcium és a magnézium, amelyek elősegítik a növények erőteljes növekedését.

2. A legfontosabb dolog, amit ez az erjesztési folyamat tesz, hogy hasznos növényi probiotikummá válik, és alkalmazása ösztönzi a hasznos talajmikrobák növekedését, ezáltal javítja a növények tápanyagfelvételét.

(Forrás: balconygardenweb.com)

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Így gondozza gyümölcsfáit! Hasznos információkat tartalmazó cikkekre bukkantunk a Kapanyél blogján. Legyen kis, vagy nagy kertről, virágokról, vagy gyümölcsökről, ültetvényekről...
Hasznos tanácsok a kerti munkákhoz Elérkezett az igazi nyár, s ahogy az lenni szokott, a kertésznek viharokkal és rekkenő hőséggel kell számolnia. Ezekben a hetekben a betakarítás, vala...
Palántanevelési tippek Ugyan még csak lassan, de közeleg a tavasz, így sokan palántanevelésbe kezdenek. Sok örömünk lehet a folyamat közben, de sok bosszúság is érhet! Cikkü...
Öntöznének a gazdák, ha lenne rá lehetőségük... Jelen pillanatban 130 ezer hektáron tudnak a gazdák öntözés mellett növénytermesztéssel foglalkozni, de ez még nem ideális. Egyre több öntözési igénny...
Többen kaphatnak kárenyhítő támogatást! Nőtt a mezőgazdasági kibocsátás súlya; április végén orosz állategészségügyi vizsgálat lesz Magyarországon; öntöznének a gazdák, ha lenne elég víz. Ag...
A gazdaságos zöldségtermesztés alapja Régen, dédapáink idejében még megkülönböztették a zöldségeket aszerint, hogy termeszthető-e öntözés nélkül, vagy sem. A mai intenzív gazdálkodás melle...