Teljessé vált a Gazdag Gazda Konferenciák programja!

Mindössze pár nap, és hétfőn, szeptember 7-én útnak indul a Magro.hu mezőgazdasági piactér éghajlatváltozás hatásairól szóló rendezvénysorozata. 25 kiváló előadó, nyeremények több százezer forint értékben és egy meglepetés ajándék minden résztvevőnek.  Tartson velünk Ön is, gazdagodjon nélkülözhetetlen információkkal. Hiszen tudja, a tudás hatalom!

Kíváncsi arra, hogy mi várható a következő évtizedekben az agrometeorológiában?

Milyen projektek zajlanak jelenleg, amelyek az agrárium szereplőinek az alkalmazkodását segítik elő?

Hogy mit javasolnak a szakemberek már a talaj-előkészítés fázisában?

Hogyan lehet kedvezőbb terméseredményeket elérni a betakarításkor?

Akkor hallgassa meg felkészült szakemberek előadását és legfrissebb információit a

Gazdag Gazda Konferenciákon.

Helyszínek és időpontok:

2015. szeptember 7., (hétfő) 9.00 -16.00 óra  – Budapest

2015. szeptember 10., (csütörtök) 9.00 -16.00 óra  – Kaposvár

2015. szeptember 16., (szerda) 9.00 -16.00 óra  – Berettyóújfalu

2015. szeptember 22., (kedd) 9.00 -16.00 óra – Szeged

konferencia_2

Program:

9:00 Köszöntő – Dr. Gyuricza Csaba (MTA doktor, elnök, Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal)

9:05 A változó éghajlat hatása a terménykereskedelemre – Németh István (ügyvezető, Magro.hu)

9:20 Az éghajlatváltozás regionális hatása a mezőgazdaságra

  • Budapest – Dr. Jolánkai Márton A klímaváltozás hatásai a mezőgazdasági termelésre (egyetemi tanár, SZIE Gödöllői Egyetem Növénytermesztési Intézet)
  • Berettyóújfalu – Alternatív talajművelés ás alternatív növények a megváltozott klimatikus körülmények között – Dr. Czimbalmos Róbert (tudományos munkatárs, talajművelő, térinformatikus, Debreceni Egyetem ATK Karcagi Kutatóintézet) és Jóvér János (tudományos segédmunkatárs, növénynemesítő szakmérnök, Debreceni Egyetem ATK Karcagi Kutatóintézet)
  • Szeged – Klíma elmozdulása a jövőben és hatása a növénytermesztésre – Dr. Makra László (egyetemi docens, Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar – Növénytudományi és Környezetvédelmi Intézet) és Dr. Jakab Péter (főiskolai docens, Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar – Növénytudományi és Környezetvédelmi Intézet)

09:35 – A fenntartható mezőgazdaság ismérvei – Daoda Zoltán (szakmai igazgató, AGRO.bio Hungary Kft. – házigazda Kaposvár)

10:05 – Úgy bánj a talajaiddal, mintha az életed múlna rajta!– Diriczi Zsombor (ügyvezető, Démétér Biosystems Bt.)

10.25 – Hatékony műtrágyázási megoldások repcében és kalászosokban – a Fertilia Kft. szaktanácsadója

10:45 – Az agrometeorológia szerepe a mezőgazdaságban – Bordás Tamás (Country manager, Ubimet GmbH)

11:05 – Kávészünet

11:20 – Agrár-káresemények enyhítésének innovatív eszközei – Surmann Árpád (ügyvezető, Agrisk.hu)

11:40 – Gabonatárolók, építőipari megoldások a szélsőséges időjárásra – Raport László (ügyvezető, Frisomat Kft. – házigazda Berettyóújfalu)

12:00 – A kalászos nemesítés válaszai a klímaváltozásra – Dr. Cseuz László PhD (Kalászos Gabona Főosztály vezetője, Gabonakutató Nonprofit Kft. – házigazda Szeged)

12.20 –  A fenntartható agrárium pénzügyi rendszere – Tresó István (ügyvezető igazgató, K&H Agrárüzletág – házigazda Budapest)

12.40 – Terményhozam növelés informatikai eszközök által – Oláh Izabella és Farkas Róbert (agrárszakértők, eNET Internetkutató és Tanácsadó Kft.)

13:00 – Ebédszünet

13:25 – Hogyan alkalmazkodjunk a megváltozott viszonyokhoz – növényvédőszerek és kártevők – Jordán László (elnökhelyettes, NÉBIH)

13:40 – Optimum® AQUAmax® – szélsőséges időjárásra is nemesítve – Borsos László (marketingmenedzser, Pioneer Hi-Bred Magyarország Kft.)

14:00 – 1.300 milliárd forintnyi agrárpályázat kapott zöld utat Brüsszelben – Miklovicz Péter (pályázati szakértő, palyaz.hu)

14:20 – Szociális innováció és márkaépítés bio szemlélettel – Üveges Gábor (polgármester, Hernádszentandrás) és Balla Adrienn (kereskedelmi vezető, BioSzentandrás)

14:35 – Az éghajlatváltozás hatása a mezőgazdaságra, az alkalmazkodás lehetőségei – Béres András (igazgató, Herman Ottó Intézet Környezetügyi Igazgatósága)

14:50  – Kerekasztal beszélgetés – A kerekasztal beszélgetés során saját tapasztalatukról beszélnek helyi gazdák, ezen kívül szó lesz a változó talajviszonyokról, növényvédőszerekről és kártevőkről, a biogazdálkodás sajátosságairól, de sor kerül az aktuális pályázati és az agrár pénzügyi lehetőségekre is. A beszélgetést a moderátor vezeti, a résztvevők is feltehetik kérdéseiket.

15:30 – 16:00 – A nap végén nyereménysorsolás, nyeremények átadása – az AGRO.bio, a Borealis L.A.T., a Fertilia Kft., Phylazonit, és a Pro-Feed jóvoltából

A programváltozás jogát a szervező fenntartja!

Regisztrálok a rendezvényre.

Figyelem! Az egész napos szakmai rendezvény nem csupán új ismeretek megszerzésére nyújt lehetőséget, de kitűnő alkalmat teremt szakmai kapcsolatok ápolására, kialakítására.

A szakmai konferencia és konzultáció részvételi díja 5500 Ft, amely tartalmazza a következőket:

  • szendvicsebéd, italfogyasztás,
  • az elhangzott előadások anyagai (amely előadók hozzájárulnak),
  • 2 hetes tesztlehetőség egy időjárás előrejelző portálhoz,
  • a kisorsolt értékes, gazdaságban használható nyeremények,
  • egy meglepetés ajándék minden résztvevő számára.

Regisztrálok a rendezvényre.

tamogatok_medipartnerek

Share Button

Kapcsolódó cikkek

A hét egyben – 48. hét Norvégia is besegít hazánknak a klímaváltozásra való felkészülésben, elkészült az új agrárstratégia, vírus akadályozza a fehérorosz élőállat exportot,...
Alkalmazkodni tudni kell a klímaváltozáshoz Múlt hét pénteken jelent meg az MTI-n „A klímaváltozás lehetséges következményei 2050-től” elnevezésű ábra. Az üvegházhatás-prognózist ábrázoló grafik...
A kukorica és a klímaváltozás Múlt héten az üvegházhatás hosszú távú hatásait boncolgatta szakértőnk, Dr. Varga Zoltán agrometeorológus. Ezúttal egyrészt a mezőgazdasági munkák, má...
Mi várhat a kukoricatermesztőkre a következő 10-20... Múlt héten az üvegházhatás hosszú távú hatásait boncolgatta Dr. Varga Zoltán agrometeorológus. Előző cikkéből pedig már sok mindent megtudtunk a kukor...
Mindig az a fránya időjárás! Ónos eső és belvíz okoz károkat az erdőkben, és a földeken; termésátlagok az őszi betakarítási és vetési munkákról; kevesebb idén a kárbejelentés, min...
A meteorológia világnapja – március 23. Egy nappal a Víz világnapja után tartjuk a Meteorológiai Világnapot, már több mint 50 éve. A főként meteorológusok ünnepelt világnapról mi is megemlék...