AIM for Climate: 200 ország az éghajlat stabilizálásáért

Az utóbbi években a világ súlyosbodó természeti csapásokkal, árvizekkel, szárazsággal, példa nélküli hőhullámokkal néz szembe, ami szakemberek szerint az éghajlat változásának számlájára írható. A december elején zárult klímacsúcson (COP28) 27  újabb mezőgazdasági innovációs küldetést (innovációs sprintet) indítottak el az éghajlati innovációért.

Elfogadták az ENSZ 28. nemzetközi klímakonferenciájának (COP28) zárónyilatkozatát, amelyben arra szólították fel a világ országait, hogy kezdjék csökkenteni a fosszilis tüzelőanyagok felhasználását az éghajlatváltozás legsúlyosabb hatásainak megelőzése érdekében.

Az új innovációs sprintek az éghajlati négy célterületét ölelik fel: a metáncsökkentés, a feltörekvő technológia, az alacsony és közepes jövedelmű országok kistermelői, valamint az agroökológiai kutatás.
Az új innovációs sprintek az éghajlati négy célterületét ölelik fel: a metáncsökkentés, a feltörekvő technológia, az alacsony és közepes jövedelmű országok kistermelői, valamint az agroökológiai kutatás. (Forrás: Pixabay.com)

Az AIM for Climate elindítása óta összesen több mint 5 milliárd dollárral növekedett meg az éghajlati intelligens mezőgazdaságba és az élelmiszer-rendszerek innovációjába történő beruházás, ami azt mutatja, hogy a magánszektor és a köz-magán partnerségek továbbra is támogatják a mezőgazdasági innovációt.

Önfinanszírozott befektetések

Az Innovációs Sprint a nem kormányzati partnerek összesített önfinanszírozott befektetésének növelése a mezőgazdasági innováció és a klímaintelligens mezőgazdaság és élelmiszerrendszerek terén elért eredmény/teljesítmény elérése érdekében, amelyet felgyorsított időn belül kell megvalósítani.

Az új innovációs sprintek négy éghajlati célterületet ölelnek fel: a metáncsökkentés, a feltörekvő technológia, az alacsony és közepes jövedelmű országok kistermelői, valamint az agroökológiai kutatás.

Ha valaki csatlakozni szeretne, vagy további információk iránt érdeklődik,  felkeresheti az AIM for Climate Innovation Hub oldalt az AIM for Climate partnerekkel folytatott beszélgetéshez.

Kézzelfogható cselekvések és projektek

Az 500 millió dolláros befektetéssel a partnerség összesíti, felgyorsítja és felerősíti a már meglévő erőfeszítéseket és a vezető élelmiszer- és mezőgazdasági szereplők új kötelezettségvállalásait, hogy 2030-ra a nagy mezőgazdasági tájakat a regeneratív mezőgazdaságra alakítsák át.

Ennek a kezdeményezésnek az a célja, hogy a kötelezettségvállalásokat kézzelfogható cselekvésekké és projektekké alakítsa, amelyek az emberek javát szolgálják. Résztvevők: WBCSD, Rabobank, Indigo Ag, Bunge, OCP Group, Danone, ofi, PepsiCo, Sysco, The Nature Conservancy, Unilever, UPL, Google, Syngenta Group, Cargill, State of Para (Brazília).

A COP28 elnöke, Szultán al-Dzsaber közölte, hogy történelmi megállapodás született, amely „szilárd tervet” kínál azon cél teljesítéséhez, hogy 1,5 Celsius-fok alatt lehessen tartani a globális felmelegedés mértékét az ipari forradalmat megelőző szinthez képest.

(Forrás: futurefarming.com)

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Az éghajlatváltozás az erdőket is veszélyezteti... Az éghajlatváltozás, a felmelegedés, a légszennyezés veszélyt jelent az erdőkre -többek között ez is elhangzott szerdán az európai erdők konferenciájá...
Humusszal a megfelelő vízháztartásért Az utóbbi időszakban egyre többet foglalkozik az agrárium a talajjal és annak növényekre gyakorolt hatásaival. Sokak szerint az éghajlatváltozás okozt...
Fokozhatja a szárazságot a mezőgazdaság Egy kanadai tanulmány szerint fokozhatja a szárazságot a mezőgazdasági termelés Afrika nyugati részén, ahol újabb földterületeket vonnak művelés alá. ...
A mezőgazdaság felelős a mostani klímáért? Egyre több tudós szerint az évezredekkel ezelőtt elkezdett földművelés lehet a felelős a jelenlegi hőmérsékletért és éghajlatért. Sok erdőt égettek fe...
Haszonállat, ami kibírja a mínusz 60 fokot Nem csak a növénytermesztésben, hanem az állattenyésztésben is alkalmazkodnunk kell az éghajlatváltozáshoz és a változó körülményekhez. Van egy olyan ...
A megfelelő vízkezelésben van az agrárium jövője... Egyre többször hallani olyan nyilatkozatokat, hogy az éghajlatváltozás hatására hazánkban is előfordulhat, hogy a termesztett növénykultúrák a későbbi...