Hogyan tovább aszályban? Precíziós táplálásra tervezett újgenerációs műtrágyákkal!

A precíziós gazdálkodás eszközeit ma minden termelő ismeri és alkalmazza, akik a reménykedésnél biztosabb üzleti tervet szeretnének az extrém világban. Van azonban egy, a hozam bebiztosításához nélkülözhetetlen lépcsőfok, ami továbbra is sok helyen hibádzik: a precíziós gazdálkodás szemléletének végre meg kell jelennie a tápanyagok kiválasztásában is! Az újgenerációs műtrágyák és lombtrágyák, amiket az ICL kínálatában is találunk, adalékanyagaikkal és kiegészítéseikkel ugyanis kritikus lépéselőnyt biztosítanak a termelékenység fenntartásához, körülményektől függetlenül. A precíziós gépekhez hasonlóan csökkentik a munkaórákat és a tápanyagveszteségeket.

Mire gondolunk? Kritikus hetekkel kitolt aszálytűrés és talajnedvességtartalom-megőrzés vagy épp a tápanyagveszteségeket minimalizáló új, részben burkolt starter műtrágyák. Az ICL műtrágyák eredményességét évtizedek óta igazolják nagyüzemi kísérletek Európa-szerte, lássuk az itthonra ideális lehetőségeket!

Az újgenerációs ICL műtrágyák elhozzák a tápanyagok terén is a precíziós gazdálkodást: kevesebb kijuttatás, kevesebb tápanyagveszteség, mégis több plusz termés, mint a hagyományos termékkel!

1., Időjárástól független biztos indítás nitrogénveszteségek nélkül: Agromaster és Agromaster Start Mini

Az ICL kínálatában elérhető burkolt NPK műtrágyák bevonata a talajhőmérséklethez igazodva szabályozza a tápanyagleadás ütemét, így se kimosódástól, se elillanástól nem kell tartanunk, a tápanyag mégis ott lesz, amikor a növényünk „megugrana”. A termékcsaládban az Agromaster burkolt műtrágyák között találunk 1-2, 2-3, 4-5 és 5-6 hónapos hatóidejű termékeket is, ahogy a vetéssel egy menetben kijuttatható mini szemcseméretű startert is. Az Agromaster Start mini esetében már 30 kg/ha dózisban kijuttatott 21-21-5+2MgO+15SO3 összetétellel is szép eredményekről számoltak be a magyar gazdák.

2., Káliumban gazdag termékek a környezeti stresszek fokozott kivédéséhez: Polysulphate vagy PotashpluS

Az ICL műtrágyagyár a világon egyedüliként kínál 100%-ban természetes, polihalit ásványi alapú trágyákat, amelyeket Anglia partjainál termelnek ki 1200 méteres mélységből. A termékek gyorsan és 60 napon át felvehető szulfátos formában tartalmaznak ként, emellett könnyen felvehető káliumot, magnéziumot és kalciumot. Ezzel képesek kitolni a növények stressztűrését, javítják a nitrogénfelvételt, elősegítik a gyökérfejlődést. A termékben kiemelt fontosságú a kén, amely általánosságban javítja a nitrogénfelvételt, hiányában a növények a nitrátot nem tudják ammóniummá alakítani, ami fejlődési problémákat okozhat. Az európai előállítással a termékek beszerezhetősége állandó, az árakat pedig kevésbé érinti az energiaválság.

Az ICL burkolt és részben burkolt műtrágyái szabályozott tápanyagleadással hosszú hónapokon át táplálják optimálisan a növényeket. A termés egységes, hatalmas, „piacosabb”!

3., Aszálybiztos táplálás, jobb gyökeresedés az Agroleaf Power lombtrágyákkal

Az ICL lombtrágyák sem nélkülözik a hatékonyságnövelő speciális adalékanyagokat. Az M-77-kiegészítéssel a hagyományos termékeknél gyorsabban válik felvehetővé az Agroleaf Power lombtrágyák valamennyi tápanyaga, a kezelések így aszályos időben is szinte azonnal javítják a stressztűrő képességet. Az ICL DPI (Double Power Impact) technológia fokozza az anyagcsere-folyamatokat, a tápelemek jobb hatásfokkal épülnek be a növényekbe. A kísérleti eredmények szerint a lombtrágyák jobb kondícióba hozzák a növényeket, ami növeli a gyökértömeget és annak aktivitását is. A gyökeresedés támogatására kiválóak az olyan foszfortúlsúlyos lombtrágyák, mint az Agroleaf Power High P.

4., Speciális tápoldatok, amik szántóföldi kultúráknál is kivédik a termésdepressziót aszály idején

Az ICL kínálatában elérhető Solinure termékekkel a sorok mellé kiadott „csekély” oldott komplex tápanyagok is jobban és gyorsabban hasznosulnak, mint a szilárd társaik, ráadásul reális hektárköltségekkel. A termelői visszajelzések még az aszályos nógrádi térségekből is arról szóltak, hogy a sorok közé kifecskendezett Solinure GT vízoldékony műtrágyái közül a 18-11-11+2MgO +TE segítségével az állomány tartotta magát, végül 7-8 t/ha átlaggal arathattak nem öntözött táblákon.

A H2Flo talajnedvesítőszer különleges összetevőivel a csapadék hetekkel tovább megmarad a talajban.

5., Egy talajnedvesítőszer, ami ér annyit, mint egy jó eső: H2Flo

A H2Flo olyan különleges, felületaktív összetevőket tartalmazó keverék, amellyel a csapadék gyorsabban, mélyebbre képes hatolni a talajba. A technológiával kevesebb a talajfelületről az elpárolgás-elfolyás, a javuló gyökérterjedésnek köszönhetően növekszik a vízfelvétel, kevesebb víz szivárog el a talaj mélyebb rétegeibe. Segítségével 2-3 héttel tovább őrizhető meg a talajnedvesség, a növények számára már akár 10 mm-es csapadékot is megőriz, megtart a gyökérzónában.

Bővebb információért látogassa meg az ICL Műtrágyatudástár weboldalt, amihez kattintspn ide!

ASZÁLYKEZELÉS e-kiadvány a Magro.hu-tól

Kevés eső mellett is lehet eredményesen gazdálkodni, de ehhez változtatni kell! A következő aszályra már most készüljön fel! Ehhez összeállítottunk egy ingyenes e-kiadványt, amiben 24 cég mutatja be közérthető módon, hogy milyen technológiákat kell alkalmazni ahhoz, hogy Ön NE legyen vesztese az aszálynak.

(x)

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Több és jobb termés burkolt műtrágya használatával... A tápanyagutánpótlás egyik legnagyobb kihívása a nitrogén kimosódásának és elpárolgásának megakadályozása. Erre többféle megoldás létezik. Rácz Gábor...
A kukorica lombtrágyázása Agroleaf Powerrel A kukorica lombtrágyázása más szántóföldi növényekhez képest kevésbé elterjedt. Ennek oka elsősorban a növényvédelmi technológiában keresendő. Ugyan ...
Hogyan tápláljuk almafáinkat a szép, egészséges és... Az almafák már elvirágoztak, a kötődés állapotán is túl vagyunk. Bizony nem mindenki van vele tisztában, hogy ilyenkor már nagyon nagy figyelmet kell...
Agroleaf Power és PeKacid használata a jelenlegi s... Míg a tavasz első felében a csapadékhiány okozta stressz kezelése volt a gazdálkodók egyik fő feladata a gabonatáblákon, mostanra a sok csapadék hatá...
Jókora termésnövekedést jelent, ha burkolt nitrogé... Szeptemberben, az őszi gabona vetésidejének közeledtével érdemes egy kicsit elgondolkodni az alapműtrágyákon és a technológiákon. Főleg akkor igaz ez...
Biztos indítás Agroblennel – szőlő- és gyümö... Ültetvényeink első 1-2 évében a legfontosabb cél, hogy a növények minél jobban megerősödjenek, begyökeresedjenek a talajba, erős gyökérzetet fejlessz...