Farming Pharma – évente 100 millió tojás az influenza elleni vakcinákhoz

Annak ellenére, hogy számos vakcinagyártási platformot fejlesztettek ki, beleértve a sejtalapú gyártást is, világszerte továbbra is tojótyúkok tojásait használják influenza elleni vakcinákhoz. Mindez az 1940-es évek elején kezdődött, amikor a globális vállalat, a CSL 1 millió adag új influenzavírus elleni vakcinát állított elő egy tojásalapú módszerrel.

 A CSL Seqirus globális tudományos politikáért felelős vezetője, Dr. Beverley Taylor szerint a tojás nagyon jó inkubátor egyes vírusok tenyésztésére.
 A CSL Seqirus globális tudományos politikáért felelős vezetője, Dr. Beverley Taylor szerint a tojás nagyon jó inkubátor egyes vírusok tenyésztésére. (Forrás: CSL Seqirus)

A módszer úttörője Macfarlane Burnet ausztrál virológus volt.  A szezonális gyártás nem sokkal később kezdődött, és a tojásalapú gyártás azóta az influenza elleni vakcina előállításának fő támasza világszerte.

Több százezer tojást használnak fel naponta

Az egyik brit vállalat naponta több százezer tojást használ fel világszerte az influenza elleni vakcinák előállításához. A CSL Seqirus influenzával kapcsolatos globális tudományos politikáért felelős vezetője, Dr. Beverley Taylor szerint a tojások nagyon jó inkubátorok egyes vírusok tenyésztésére.

A BBC Farming Todaynek nyilatkozva elmondta: „Lehetővé teszik számunkra, hogy a tojásokból némi vírushozamot nyerjünk, így elegendő influenza elleni vakcinát tudunk előállítani ahhoz, hogy évente több millió embert megvédjünk.

A tojásokat olyan gazdaságokból szerezzük be, amelyek kizárólag nekünk szállítanak –  ezek a gazdaságok nagyon magas szintű biológiai biztonsággal rendelkeznek, és nagyon szigorúan ellenőrzik a helyszínen, hogy ki léphet be. A telephelyeket rendszeresen ellenőrizzük és auditáljuk, hogy biztosítsuk a szabványok betartását” – mondja Dr. Beverley Taylor.

Beoltják a tojásokat a vírussal

„Közel 600 000 tojást dolgozunk fel naponta, a hét 7 napján az év nagy részében, mivel az északi és a déli féltekét is ellátjuk – ez körülbelül 4 millió tojás hetente, és jóval több mint 100 millió tojás évente, tehát hatalmas mennyiség” – jegyzi meg.

A folyamat során a tojásokat előinkubálták, majd tömegesen beoltották: „Beoltjuk a tojásokat a vírussal. Néhány napig hagyjuk, hogy a vírus növekedjen, majd begyűjtjük az allantoid folyadékot – a tojásfehérjét –, és onnan nyerjük a vírust”.

Vannak más alternatívák is. A vállalat az Egyesült Államokban, Észak-Karolinában található létesítményében sejtekben állítja elő az influenza elleni vakcinákat, és számos más gyártási platformot is fejlesztenek az influenza elleni vakcinákhoz.

(Forrás: poultryworld.net)

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Tojásszövetség: a láthatóan feltüntetett kilós ár ... A Magyar Tojóhibrid-tenyésztők és Tojástermelők Szövetsége szerint áttörést hozhat a tojáspiacon, és visszaszoríthatja az importot, hogy az étkezési t...
Baromfi kisokos Mit eszik a baromfi? Hogy neveljem fel helyesen a tyúkokat, libákat, pulykákat, kacsákat? Hogyan lesz szép sárga bőrszíne a csirkének? Mitől tehetem m...
Rendőrből gazdálkodó Srej Ferenc nyugdíjas rendőr a családja ellátását biztosítja: szárnyasok tenyésztésébe és nevelésébe fogott Hatvanban. A Hatvani Rendőrkapitányság eg...
A tojások áfájáért is lobbiznak Szakértők szerint sürgősen csökkenteni kell a tojás általános forgalmi adóját annak árletörő hatása miatt. Emellett a sokszor ellenőrizetlen tojásimpo...
Mutáns tojásról beszél a Facebook Előfordul, hogy a szokásos tojás helyett kicsit nyúltabbat talál a gazda a fészekben, de amivel most találkozott egy termelő, arra még nem volt példa....
Idén is megünnepeltük a baromfikat! A baromfiágazat kiemelten fontos szerepet tölt be a hazai állattenyésztésben, ezért 2010-ben jött létre magyar kezdeményezésre a Baromfi Világnapja öt...