Nincs ételpazarlás! Csirkéből készül a takarmány a csirkének

A Nuveen 169 millió dolláros befektetésével indult útjára a Do Good Foods. Első kezdeményezése a Do Good Chicken, amely áthidalja a pazarolt élelmiszer és a csirketakarmány közötti szakadékot.

A vállalat szerint ez az első méretezhető megoldás az élelmiszerboltokban évente keletkező 48 milliárd fontnyi élelmiszerhulladék felszámolására.

„Az élelmiszer-pazarlás az egyik legnagyobb – de kivédhető – katasztrófa, mivel az országban megtermelt élelmiszer mintegy 40%-át pazaroljuk el”
„Az élelmiszer-pazarlás az egyik legnagyobb – de kivédhető – katasztrófa, mivel az országban megtermelt élelmiszer mintegy 40%-át pazaroljuk el” (Fotó: Pixabay)

A vállalat zárt körfolyamatú rendszere összegyűjti az olyan élelmiszereket, mint a gyümölcsök, zöldségek és húsok, és miután az emberi adományozás megtörtént, tápanyagdús állati takarmányként hasznosítja őket, hogy fenntartható állati fehérjét hozzon létre.

Az első termelőüzem

Az első termelőüzem Pennsylvaniában (Fairless Hills) található, és naponta 160 tonna, évente pedig mintegy 60 000 tonna, körülbelül 450 élelmiszerboltból származó élelmiszerfelesleg átalakítására képes.

A vállalat célja, hogy a következő 5 évben az egész országban megismételje a modellt. „Cselekvőképes megoldásokra van szükségünk a hatalmas környezeti problémáinkra, mégpedig azonnal. Nem engedhetjük meg magunknak, hogy 10 vagy 20 évet várjunk” – mondta Matt Kamine társ-vezérigazgató. „A Do Good Foods szépsége abban rejlik, hogy azonnali gazdasági és környezeti hatással bír, mivel egy mindenki számára fenntarthatóbb élelmiszerrendszer felé terel minket.”

Az élelmiszer-pazarlás felére csökkentése 2030-ig

Három évvel ezelőtt a WRAP brit erőforrás-hatékonysági szervezet megállapodást kötött számos kulcsfontosságú baromfi- és sertésipari vállalattal, hogy arra ösztönözze őket: 2030-ig 50%-kal csökkentsék az élelmiszer-hulladékot.

Kivédhető katasztrófa

Justin Kamine társ-vezérigazgató: „Az élelmiszer-pazarlás az egyik legnagyobb – de kivédhető – katasztrófa, mivel az országban megtermelt élelmiszer mintegy 40%-át pazaroljuk el”. Hogy példával szolgáljon ennek a pazarlásnak a mértékére, azt mondja, ez olyan, mintha 5 zacskó élelmiszert vennénk, és ebből kettőt a szemétbe dobnánk, amint kilépünk az ajtón. „Tudjuk, hogy a fogyasztók egyre környezettudatosabbak, és kevesebbet akarnak pazarolni. A Do Good Foods révén a fogyasztóknak egy egyszerű módot kínálunk arra, hogy jót tegyenek a tányérjukkal és a bolygóval.”

Do Good Chicken

„Nincs ok arra, hogy az amerikaiak majdnem kétszer annyi élelmiszert dobjanak ki, mint bármely más fejlett ország. Ezért a Do Good Chickennél létrehoztunk egy megoldást” – áll a cég honlapján. „Úgy döntöttünk, hogy az élelmiszerboltokból származó felesleges élelmiszereket tápanyagdús takarmányt készítünk a csirkék számára. A csirkék megeszik a felesleget, majd mi eladjuk azt a csirkét ugyanezekben az élelmiszerboltokban. Csak így hoztunk létre egy olyan rendszert, amely a körforgásos gazdaság érdekében működik, és küzd az élelmiszerpazarlás ellen.”

A Do Good Chicken, azt mondja, fenntartható, szén-dioxid-csökkentett a csirke, és 2022 elején kezdi meg a bevezetését a szupermarketekben, éttermekben és más vendéglátóhelyeken országszerte.

(Forrás: poultryworld.net)

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Hogy ne legyen pazarlás a friss termékek ellátási ... A ProducePay nevű agtech vállalat küldetésének vallja, hogy a globális mezőgazdasági ipart kiszámíthatóbb, összekapcsoltabb és fenntartható...