Módosult a hegyközségi törvény

A hegyközségi tagoknak, valamint a szőlészeti és borászati felvásárlóknak hegyközségi járulékot kell fizetniük annak a hegyközségnek a részére, amelynek működési területén tevékenykednek – egyebek mellett ezzel egészült ki augusztus 1-jétől a hegyközségi törvény.

hegyközségi járulék mértékét és felhasználásának célját – a választmány javaslata alapján – minden év május 31-ig a közgyűlés határozza meg. A hegybíró a kivetett járulékot az érintettekkel határozatban közli.

A hegyközségi járulék alapja a szőlőtermelőknél az ültevény területe és a megtermelt szőlő mennyisége. A borászati termelőnél a járulékot az általa művelt szőlőültetvény területe és a feldolgozott szőlő-, valamint bor mennyisége határozza meg.

A szőlészeti és borászati felvásárló pedig a felvásárolt szőlő, must, illetve bor mennyisége alapján fizeti a járulékot.

A szőlészeti termelőnek nem kell hegyközségi járulékot fizetni azon megtermelt szőlőmennyiség után, amelyet borászati termelőnek, vagy szőlészeti és borászati felvásárlónak értékesített.

Forrás MTI

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Változás vár 2020-ban az öntözésre, az állattenyés... Az öntözéses gazdálkodásról szóló törvény elfogadásával a minisztérium tervei szerint lehetőség nyílik az öntözésbe vont területek jelentős bővülésér...
Összesen 7 helyen változott meg a hegyközségi törv... Módosult a hegyközségi törvény, amely a borászok és a szőlészek mindennapi munkáját is meghatározza. A Magyar Közlöny 2023. június 22-ei számában kih...