Hogyan kössön jó növénybiztosítást anélkül, hogy egy vagyont költene rá?

Ma a növénybiztosítás díjával foglalkozunk, ahogy szoktuk, az ügyfélszolgálatunkhoz beérkező valódi kérdések és felvetések alapján.

Néha előfordul, hogy egy érdeklődő kalkulációt végez és megrémül az első látásra magasnak tartott díjtól. És emiatt nem akar kötni, mert úgy érzi, hogy nem fér bele.

Aztán felhívjuk, beszélgetünk, felmérjük a helyzetét és az igényeit. Végül egy olyan díjat tudunk neki ajánlani, amely már sokkal barátságosabb. Úgy, hogy a biztosítás szakmai része, a védelem nem sérül.

Ezért adjuk ingyen a tanácsadást a növénybiztosításához

Tudjuk, hogy a legjobb megoldást szeretné a növényei és a gazdaságát veszélyeztető kockázatok ellen. De azt is tudjuk, hogy Ön nem biztosítási szakértő. Ezért úgy döntöttük, csak akkor tudunk teljes szolgáltatást adni Önnek, ha tanácsadást is nyújtunk mellé.

Ezért kérjük el a telefonszámát és ezért hívjuk fel a kalkuláció után.

Gyorstalpaló: mit kell tudni a növénybiztosítás díjáról?

A biztosítás díja alapesetben két dologtól függ: a biztosítási összegtől és attól, hogy milyen kockázatokra köti.

A biztosítási összeg az az összeg, amelyre megköti a biztosítást. Ezt a kalkulátorunk az első lépés után megmutatja. Például ha van 50 hektár búzája, amelynek 5 tonna a hektáronkénti hozama és egy tonna búzát 110.000.- Ft-ért ad el, akkor a biztosítási összeg 50x5x110.000= 11.000.000.- Ft. Ez az Ön várható termésének várható értéke. Ezt az összeget kockáztatja, amíg le nem arat.

Ha például van egy 50%-os jégkára, akkor 5,5 M Ft fog hiányozni a kasszából a szezon végén, ha nem köt biztosítást.

Ennek a biztosításnak van díja, amely arányos a 11 M Ft-os biztosítási összeggel. (Ebben az esetben konkrétan 84.700.- Ft évente). Ez azt jelenti, hogy e kedvezményes díj befizetése után nyugodtan alhat: ha 5 – 100%-os kára van, a pénzéért cserébe a biztosító megtéríti majdnem a teljes kárt (mert az önrészt levonja).

Tehát a terményei várható értékének kb. 0,8%-áért jut védelemhez.

Hogyan lehet csökkenteni a díjat vagy könnyíteni a díjfizetést?

Az egyik módszer a biztosítási összeg csökkentése. Tehát olyan hozammal és várható eladási árral számol, amely reálisnak látszik. Ez nem könnyű most, mert a tendencia az, hogy emelkednek a terményárak. Ezért inkább a várható hozamot érdemes pontosan belőnie és arra kötni a biztosítást.

A másik módszer az, hogy csak olyan kockázatokra köt biztosítást, amelyet reálisnak és várhatónak tart. Például a fenti példában a jég-tűz-vihar biztosítás díja már (biztosítótól függően) 130.900.- – 154.770.- Ft között van. A példánkban szereplő búzánál ezek is ajánlottak, de lehet, hogy ennek a díját már magasnak tartja. Erre is van megoldás!

Mivel a növénybiztosítások szorosan összefüggenek a Kárenyhítési rendszerrel, ezért itt megteheti azt, hogy csak egy jégbiztosítást köt. Hiszen Ön – bizonyos minimális üzemméret felett – a Kárenyhítési rendszernek úgyis tagja már, alapozhat arra is, hogy onnan is kap kártérítést. Ilyenkor – mivel van biztosítása – a kárenyhítésből kivehető pénzt nem felezik le, így olyan károkra is kaphat pénzt, amelyekre nem kötött biztosítást.

Sőt, vannak olyan kárfajták, amelyekre azt ajánljuk, hogy a kárenyhítést vegye elsősorban figyelembe, mert – a magas önrész miatt – gyakorlatilag nem érdemes növénybiztosítást kötni rájuk.

Ott van még az állami támogatás is. Az állam a biztosítás díját támogatja – csomagonként eltérő mértékben. Tavaly minden csomagra 70% volt a támogatás. A törvényi minimuma 40%. Sajnos – a támogatási rendszer sajátosságai miatt – nem lehet tudni, hogy idén pontosan mennyi lesz ez a támogatás. Valahol 40-70% között. Azt lehet tudni előre, hogy legjobban az úgynevezett „A” csomagos biztosításokat támogatják és a „B” és a „C” kategóriába eső csomagok alacsonyabb támogatást fognak kapni.

Fontos, hogy az állami támogatásra nem kell pályázni, hanem jár, csak be kell jelölnie az egységes kérelmében, hogy kéri.

Végül lehetősége van akár 4 részletben fizetni a biztosítás díját. Így nem akkora teher, mintha egy összegben fizetne. Ez a részletfizetés nem kerül többe, hanem egyszerűen elosztják a teljes éves díjat a részletek számával, így határozzák meg.

Így lehet tökéletes és nem drága növénybiztosításoa

Ahogy látja, egy „tökéletes” növénybiztosítást megkötni nem egyszerű, de legalább bonyolult. J Nem lehet leírni mindent, hogyan válasszon a növénybiztosítások között. Ezért bocsájtjuk rendelkezésére szakértelmünket és tapasztalatainkat. Beszéljünk!

Ennek első lépése, hogy készítsen egy díjkalkulációt, kattintson a gombra!

(x)

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Surmann Árpád Surmann Árpád Okleveles agrármérnök, agrárbiztosítási szakértő, az Első Agrárbiztosítási Portál Kft. alapítója, az első online agrárbiztosí...
Többet veszíthet, mint amennyit spórol egy növényb... Még a jól tájékozott gazdáknak is bonyolult lehet az agrár biztosítások piaca. Hogy érdemes gondolkodni, ha be akarjuk biztosítani a terményünket? A M...
Növénybiztosítás? Online? Igen! Alighanem sokan felteszik ezt a kérdést magukban. Pedig nem ördögtől való, hogy ha egy tevékenység jól leírható számokkal, akkor azt előbb vagy utóbb ...
Ugyanaz a díjtámogatás, csak mégis más? Mindenki izgatottan várja, hogy mikor ölt végre végleges formát idén az a struktúra, ami a növénybiztosítások díjtámogatását hivatott szolgálni. Az ut...
Indul a jégszezon! Bár még nem vagyunk túl a tavaszi fagyveszélyen, máris halhattunk kósza híreket arról, hogy megjelentek az első jégfelhők. Nagy kárt ugyan még nem oko...
Félnek a gazdák, mégsem cselekednek Meglepő és egyben elgondolkodtató számokat tartalmaz az a friss kutatás, amely szerint bár a növénytermesztők 57%-a tart valamilyen növénykár bekövetk...