Alig észrevehető áremelkedés a Budapesti Nagybani Piac import gyümölcs kínálatában

2 százalékot nőtt az elmúlt héten az import gyümölcsök ára a Budapesti Nagybani Piacon. A legnagyobb áremelkedést a spanyol import őszibarack produkálta, mintegy 65 százalékot ugrott az ára! További részleteket cikkünkben olvashat.

Az import körte árak alakulása változatosan alakult: míg a Dél-afrikai Köztársaságból importált Alexander fajtájú körte ára 10 százalékos csökkenés után 340 forint volt és az argentin import Packhams Triumph fajta ára is csökkent, 260 forintra, addig az olasz import Santa Maria fajtáért 7,5 százalékos növekedés után 344 forintot kellett fizetni.

Az olasz import Japán típusú szilva ára 510 és 550 forint között alakult mérettől függően.

Az őszibarack árának alakulásában kettősség volt megfigyelhető: míg a görög importból származó 200 forint volt és az olasz importból származó 5 százalékos árcsökkenés után 220 forintba került, addig a Spanyolországból behozott termék ára 65 százalékos áremelkedést követően 460 forintba került a 33. héten.

A Görögországból importált sárga húsú nektarin ára 260, a szintén Görögországból származó nem jelölt nektarin ára 200, míg a spanyol import nem jelölt nektarin ára 260 forint volt.

A Hollandiából származó szamóca (eper) ára 2 százalékos, jelentéktelen csökkenés után 2000 forintos kilogrammonkénti áron volt megvásárolható.

A tisztított mandula és a tisztított mogyoró ára továbbra sem változott, előbbi 2600, utóbbi 2300 forintba került a Budapesti Nagybani Piacon.

A kínai földimogyoró ára 830 forint volt.

Csökkent a csemegeszőlő ára! Az Olaszországból importál fehér színű csemegeszőlő ára 28 százalékos csökkenés után 424 forint volt, míg az ugyaninnen importált piros csemegeszőlő 575 forintba került.

A déligyümölcsök ára igen változatosan alakult: az argentin citrom ára például 17 százalékot emelkedett, így 756 forintba került, míg a spanyol import citrom ára csak 668 forint volt. A brazíliai zöldcitrom ára 5 százalékot emelkedett, így az ára 800 forint volt a 33. héten. A Dél-afrikai Köztársaságból származó mandarinért 450 forintot kellett fizetniük a vásárlóknak.

A Navel fajtájú narancs ára a következők szerint alakult: a Dél-afrikai Köztársaságból származó 300 forint, a görög import 250 forint, míg a spanyol import szintén 300 forintba került. A Görögországból behozott, nem jelölt narancs kilójáért 8 százalékos árcsökkenés után 230 forintot kértek a kereskedők.

Csökkent a grapefruit ára: a 33. héten a Dél-afrikai Köztársaságból importált gyümölcsért 305 forintot fizettek a vásárlók.

Az új-zélandi kivi ára nem változott, 900 forinton stagnált.

A banán ára növekedett: a nem jelölt származású banánért 300 forintot kértek, az ecuadori import banán ára 14 százalékos növekedés után 312 forint volt, az elefántcsontparti import banán 7 százalékos árnövekedést követően 283 forintba került, míg a Kamerunból származó gyümölcsért 306 forintot kértek az árusok.

A Cseh Köztársaságból származó mák ára még mindig 1100 forinton stagnált.

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Blog indult… A MHO cikke rólunk Blog indult a gazdák jó kereskedéséhez Magyar Hírlap Online - 2013. június 3., hétfő Hiánypótló mezőgazdasági blogot indított a Magro.hu, az onlin...
Mi a helyzet a zöldség és gyümölcspiacokon? Az Agrárgazdasági Kutató Intézet június 4-én tette közzé legfrissebb gyümölcs és zöldségpiaci árfigyelését, melyből és a két héttel korábbi jelentés...
Így áll a hazai eperszezon + tippek a szürethez!... A szamócatermés ígéretesnek mutatkozik, ami az eddigi kedvező időjárásnak köszönhető. Mivel már a szezon közepén tartunk, érdemes áttekinteni, hogyan ...
Import nagykereskedelmi zöldség- és gyümölcsárak a... Francia Condor burgonya érkezett, melynek kilója 110 forint. Az olasz 15 mm alatti koktélparadicsom ára nem változott, továbbra is 600 forint, míg a n...
Budapesti fogyasztói piacok: a belföldi gyümölcsök... Az Idared alma ára a Fehérvári piacon jelentősen csökkent, a múlt heti 248 forint/kilogrammos ár 198 forint/kilogrammra esett. A Fény utcai piacon vis...
Szamóca piaci körkép itthon és az Európai Unióban... A hazai szamóca ára jóval olcsóbb, mint tavaly ilyenkor, ami az átlagosnál korábbi érésnek köszönhető. Az EU főbb szamócatermesztő országaiban jók a t...