Telephelyfejlesztésre készül? A felmérés szerint legnépszerűbb az acélcsarnok

Mezőgazdaságban működő vállalkozások is részt vettek abban a felmérésben, amely az építkezésekkel kapcsolatos döntési preferenciákat térképezte fel. Mi alapján döntenek a vállalkozások? Milyen tényezők fontosak a beruházás megvalósítása során és mi okoz általában nehézséget? Kíváncsi az eredmények összefoglalójára? Vagy elmondaná a véleményét?

Az év első felében zajlott független felmérésben résztvevők között voltak olyanok, akik már lezajlott beruházásukról mondták el véleményüket, míg mások tervezett projektjük kapcsán osztották meg terveiket.

Toronymagasan a könnyűszerkezetes acéltechnológia

A felmérés szervezői először arra keresték a választ, hogy a legelterjedtebb és építési technológiák közül – a tégla-, a vasbeton-, a fa vagy éppen a könnyűszerkezetes építés – melyik, mennyire népszerű az építkezni szándékozók, vagy azt éppen befejezők körében. A válaszokból az derült ki, hogy míg a már kivitelezett épületek döntően vasbetonból és könnyűszerkezetes acéltechnológia használatával készültek, addig a tervezés alatt álló épületek jelentős része feltehetőleg könnyűszerkezetes acélcsarnokként valósul majd meg.

Hogy minek köszönhető a technológia népszerűsége a beruházók és felhasználók szerint?

Az eredmény – a gyors építés, mint legfontosabb szempont – ha meglepetést nem is okozott, mindenképpen megerősítette a könnyűszerkezetes acéltechnológiás építkezés egyik fő jellemzőjét, amely egyben igényként is felfogható. A kimagasló eredménnyel a fontossági sorrend élére került szempontot a költségkímélő árazás, rugalmas alakíthatóság, a referencián és tapasztalaton alapuló szimpátia követte.

Ezek a tényezők jellemzően minden iparágban fontosak, de talán a mezőgazdaság az a terület, ahol a legváltozatosabb igények merülhetnek fel a funkciókat tekintve az egyszerű gabonatárolótól, a géptárolón és az állattartó csarnokokon át a hűtőházakig. Ennek pedig a Frisomat csarnokai rugalmasságuknak köszönhetően maximálisan megfelelnek.

Legnépszerűbb felhasználási terület a mezőgazdaság

Építkezésről szóló döntés a legtöbb vállalkozás életében jelentős lépés, működjön az bármilyen iparágban és legyen bármi az épület funkciója. A felmérésből az derült ki, hogy bár a raktározás (ipari, logisztikai és géptárolás), illetve a mezőgazdasági terménytárolás-állattartás párosa továbbra is nagy arányban, összesen 42%-kal vezet, ami a megvalósult projektek funkcióját illeti, ám mára meglepően sokan, a válaszadók 15%-a képzeli el irodaépületét könnyűszerkezetes acélból készült épületben. (Ha érdeklik a Frisomat megoldásai, kattintson IDE.)

Méret tekintetében az elmúlt évek tendenciája nem mutat változást: továbbra is a 150-500 m2 közötti alapterület a legkeresettebb.

Lassuló építőipar: mégis vannak tervek?

A felmérés első feléből kiderül, hogy a tervezési és beruházási szándék stabilan jelen van a magyarországi vállalkozások életében, ugyanakkor konkrét kivitelezések sok esetben nem kezdődhettek meg. Az alapanyagár-emelkedés szinte minden iparág életében nyomot hagyott. Elgondolkodtató az az eredmény, jóllehet a tény, amit sokan jelöltek meg problémaként, hogy mennyire nehéz megbízható szakembert (16%), illetve a megfelelő kivitelezőt (17%) találni. Ennek ellenére a beruházások halogatásának legfőbb oka, azaz fő probléma, a megfelelő pályázati támogatás hiánya, amelyet a válaszadók 26%-a az első helyen említett.

A válaszokból az is kiderült, hogy a beruházások megvalósítását csupán a vállalkozások ¼-ed részének van lehetősége pályázati forrás igénybevétele nélkül kivitelezni, míg nagyjából ugyanennyien nyilatkoztak úgy, hogy legalább 50%-os támogatásra lenne szüksége az építkezés elindításához.

Az eredményekből következtethetők az elbizonytalanító tényezők, de a felhasználói igények és a megoldási lehetőségek is! A Frisomat acélcsarnokainak gyártása pontosan ezeket a szempontokat követi, így tudja a gyorsaságot, rugalmasságot és költséghatékonyságot egyben biztosítani és kompakt segítséget nyújtani partnereinek építkezési terveik megvalósításához.

A felmérés 2023 második felében is folytatódik! Ha Ön is elmondaná véleményét, IDE kattintva megteheti.

(x)

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Nagyméretű mezőgazdasági csarnokok Gazdasági előnyök sorát kínálják a mezőgazdaság szereplői számára is, a legkisebb tárolótól a mega méretű csarnokkomplexumig, a Frisomat egyszerű és g...
Könnyen hozzáférhető nagyméretű mezőgazdasági épül... Most igazán megéri bővíteni a gazdaságot! A mezőgazdasági termelésben ma már nem csak kisméretű tárolókra, hanem nagyméretű, akár több tíz milliós ért...
Egy „tojásgyár” épületei különböző funkciókkal... Irodától állattartó csarnokig – változatos megoldások egy gyártótól A 2-B-S Mezőgazdasági Termelő és Szolgáltató Kft most átadott 650 m2-es jérceneve...
Ahol a lónak is jó! – Acélcsarnok lovardákho... Legyen lovagoltatásra télen is alkalmas, tartósan védjen az esőtől, jégtől, szélvihartól, rendelkezzen biztonságos belső térkialakítással, legyen körn...
Speciális ágazati igényekhez speciális acélcsarnok... A gabonatárolótól a feldolgozóüzemig, a birkahodálytól az automatizált baromfinevelőig, vagy a legkomolyabb előírásoknak megfelelő hűtőházig bármely á...
Virágzó csarnokok! Növénytermesztés, gabonatárolás vagy akár virágkertészet. Legyen szó bármely felhasználásról, hőszigetelt vagy csak temperált épületről, páramentesíte...