Hirdetés
Kötelezőek az üvegházak energiatakarékossági beruházásai 2023-tól Hollandiában
A holland kormány a jövő évtől már kötelező energiatakarékossági beruházásokat ír elő az üvegházak számára. Hollandiában a Gazdasági és Klímaügyi Minisztérium 2023-tól kötelezően előírja az üvegházi kertészetek számára, hogy energiatakarékossági beruházásokat eszközöljenek, ami akár évi 12 millió eurós többletköltséget is jelenthet. A döntést Rob Jetten gazdasági és klímaügyi miniszter az új mezőgazdasági miniszterrel, Piet Ademával konzultálva hozta meg.
A holland RVO gazdaságkutató intézet adatai szerint 2021-ben 4633 üvegházi kertészet működött Németalföldön, és 2020-as adatok alapján ezeknek csaknem felének (2030) energiafogyasztása esik abba a sávba, amely már energiatakarékossági beruházásokat tesz szükségessé. Az RVO szerint a minisztérium által jelzett 12 millió eurós pluszköltség valamivel alacsonyabb is lehet, mivel az ágazatban az előző évben is jelentős fejlesztések történtek a szén-dioxid-kibocsátás csökkentését szorgalmazó programban való részvétel miatt - írta a FruitVeB.
Feladatok az üvegházakban
Azt már az Agrároldal írta meg, hogy az üvegházak drága és munkaigényes konstrukciók, és nem csak elkészítésük, hanem fenntartásuk is költséges, főleg a hidegebb területeken, ahol rendszeresen figyelni kell a fűtésükre is. Ha mindez nem lenne elég, még az üvegpanelek is rendszeres tisztításra szorulnak, hogy elegendő fényt eresszenek be a növények számára.
Hirdetés
Természetesen sokak számára megéri mindezt vállalni, hiszen az üvegházak még a kifejezetten hideg területeken is lehetővé teszi a különféle egzotikus növények termesztését, amikre egyébként a szabadban nem lenne lehetőség.
Jó megoldások az energiaköltségek csökkentésére a gazdaságokban
Arról ebben a cikkünkben írtunk korábban, hogy számos olyan megtakarítási lehetőség van a mezőgazdaságban, amely kedvez a klímának és a költséghatékonyságnak, ráadásul használatukkal nagyobb energiafüggetlenség érhető el. Minden energiatakarékossági intézkedés hosszú távon csökkenti az energiaszükségletet, és alkalmassá teszi a gazdaságot a jövőbeni energetikai innovációkra. Az áramtárolás és a hűtés korszerűsítése csak néhány ezek közül.
Az energia-önellátás felé vezető úton az egyik legfontosabb a fegyelem. A bátorság, a kitartás és az újító szellem, az innovációk elfogadása garantálja a személyes sikert. Vannak olyan intézkedések, amelyek valóban nagyobb beruházást igényelnek, mások csekély technikai és pénzügyi ráfordítással teszik lehetővé a jelentős megtakarítások elérését.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Acélcsarnok-építés? Most dupla pályázati segítséget is kaphatnak az állattartók
Újra mezőgazdasági célú pályázatok nyílnak 2024 őszén, amelyek ez alkalommal az állattartó gazdaságok versenyképességének fokozását célozzák a termeléshez szükséges eszközök korszerűsítésének vagy éppen építési beruházás finanszírozásával. Az agrárszíntéren igen elterjedt acélcsarnokok utóbbihoz kínálnak, vállalkozásra szabott épületkonstrukciókat. Nézzük a modern acélcsarnokok előnyeit!
Őszi kalászos gyomirtás? A válasz: Reliance + Silwet Star + Tonivit csomag
Az, hogy miért lett fontos a gabonafélék őszi gyomirtása, többtényezős, egyre hosszabb történet. Párat említünk ezek közül a cikkben.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.000 hirdetés 67 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés