Hirdetés
Könnyebben juthatnak pénzhez az őstermelők is a Széchenyi Kártya Program hiteleivel
Stabil finanszírozásra van szükségük a gazdáknak, ezért az Agrárminisztérium fontosnak tartja a kedvezményes agrárhitelezési megoldásokat - mondta budapesti sajtótájékoztatóján az agrárminiszter. Nagy István szerint a Széchenyi Kártya Program termékei hatékony segítséget jelentenek a gazdáknak, és fontos finanszírozási eszközként működnek. A 2011-ben bevezetett Agrár Széchenyi-kártya folyószámlahitel, valamint a járvány kedvezőtlen hatásait ellensúlyozó Agrár Széchenyi újraindítási és beruházási hitel volt a tájékoztató középpontjában.
A KAVOSZ Zrt. koordinálásával működő Széchenyi Kártya Program termékei rugalmas, gyorsan elérhető, hatékony segítséget jelentenek a gazdáknak, akik minden visszajelzés szerint jól fizető, megbízható törlesztők - tette hozzá az agrárminiszter. Nagy István arról is beszélt, hogy az Agrárminisztérium a hitelköltségek csökkentésével mind a hitelfelvevők, mind a hitelnyújtók kockázatát mérsékli. A járvány alatt a tárca mintegy 100 milliárd forintnyi folyószámlahitelhez nyújtott kiemelt támogatást, a piaci vagy időjárási körülmények miatt nehéz helyzetbe került agrárvállalkozók számára csaknem kamat- és költségmentes hitelt biztosít.

“Bízom benne, hogy a jól bevált finanszírozási megoldások sikerrel működhetnek tovább, hiszen 2027-ig majdnem 4300 milliárd forint támogatás igényelhető. A következő években azt kell elérni, hogy ezek a források erősítsék az élelmiszeripari versenyképességét, javítsák a termelés hatékonyságát” - mondta a miniszter.
Hirdetés
Az élelmiszerellátás biztonsága múlhat az agrárvállalkozók hitelezésén
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke, a KAVOSZ igazgatósági elnöke az Agrár Széchenyi Kártyával kapcsolatban elmondta, hogy az élelmiszerellátás biztonsága múlhat az agrárvállalkozók hitelezésén. Parragh László szerint 2011 óta az Agrár Széchenyi Kártya csaknem 371 milliárd forint hitelkihelyezést biztosított 29 ezer szerződésen keresztül. A járvány kezdete, 2020 áprilisa óta emelt keretösszeggel, minisztériumi költségtámogatással kaphatnak kiemelt segítséget a gazdák, a kihelyezések összege elérte a 96 milliárd forintot - tette hozzá.
A vállalkozók visszajelzései alapján folyamatos a Széchenyi kártya fejlesztése
A KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója szerint a Széchenyi kártya 20 éves múltja a válságállóságot igazolja. Krisán László elmondta, hogy a vállalkozók visszajelzései alapján folyamatos a fejlesztés, a program állandóan korszerűsödik. Az együttműködés a válság elején különösen fontosnak bizonyult, hiszen ennek köszönhető, hogy 2 éve rendkívül gyorsan jött létre kamat-, díj- és költségmentességet biztosító megoldás az agrárvállalkozók megsegítésére. A vezérigazgató azt is közölte, hogy az állami kamattámogatásnak és a garanciavállalásnak köszönhetően a bankok bátrabban adnak kölcsönöket, a gazdák körében pedig rendkívül alacsony, ezrelékekben mérhető a fizetési nehézség, illetve a bedőlt hitelek aránya. Kiemelte, hogy a hitelfelvevők között magas a mikrovállalkozások aránya. Továbbá különösen fontosnak nevezte, hogy az Agrár Széchenyi kártya az őstermelőket is pénzhez juttatja, hiszen őket a kereskedelmi bankok nehezen finanszírozzák.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Műtrágya helyett baktériumok? Egy gazda tapasztalatai, amelyeket érdemes megismerni
2025.03.20.Szavai József neve jól ismert a Drávaszabolcs környéki gazdák között. A Baranya vármegyei termelő 90 hektáron gazdálkodik, és az elmúlt években folyamatosan fejlesztette a technológiáját, hogy javítsa a terméseredményeit és csökkentse a költségeit. Bár már régóta foglalkozik növénytermesztéssel, az innovatív megoldásokra mindig nyitott volt: néhány éve kezdett el biológiai készítményeket használni, és jelentős előnyöket tapasztalt a talajegészség és a terméshozam tekintetében.
UREUS 46 a hatékonyabb nitrogénhasznosulás érdekében
2025.03.15.Az UREUS 46 Limus® Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamid, mely a KITE saját terméke. Ez az innovatív készítmény jelentősen hozzájárul a nitrogénveszteség csökkentéséhez és a tápanyag hasznosulásának növeléséhez. Különösen fontos azokban az esetekben, amikor a nitrogén kijuttatását követő csapadék bizonytalan, hiszen az ureáz inhibitor alkalmazásával a nitrogénveszteség minimalizálható.
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatValtra T152 twintrac
21 500 000 HUF
+ áfaKögel ZDKV 18 tandem
4 500 000 HUF
+ áfaMagro.hu Piactér
Több mint 3.300 hirdetés 191 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés