Hirdetés
A Bayer a glifozát alternatíváját fejleszti
A Bayer vegyipari konszern bejelentette, hogy az ellentmondásos gyomirtó szer, a glifozát alternatíváját kívánja kifejleszteni, ahogy azt Bill Anderson vezérigazgató nemrégiben közölte a „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” német lapnak adott nyilatkozatában. Az új termék várhatóan 2028-ban jelenik meg a piacon.
A Bayer jelenleg a glifozát alternatívájának kifejlesztésén dolgozik, amely hatóanyaga a Rounduphoz gyomirtó szerekéhez hasonló. Anderson szerint az új anyag növényi tesztelés alatt áll, és a tervek szerint 2028-ra lesz elérhető a piacon. Anderson kijelentette: „Célunk, hogy az új terméket 2028-ban piacra hozzuk”, méltó módon a vegyszeres növényvédelemben harminc éven át megvalósított úttörő innovációhoz.
Széles spektrumú akció
Jan Cees Bron, a Bayernek a Benelux államok kommunikációért, közügyekért, tudományért és fenntarthatóságért felelős vezetője, hangsúlyozza, hogy az új terméket a glifozát alternatívájának kell tekinteni, és potenciálisan csökkentheti annak használatát.
Hirdetés
Hozzáteszi, hogy az új gyomirtó várhatóan széles spektrumot fog lefedni, és kezdetben szójabab termesztésénél vezetik be, majd később más növényekre, például kukoricára és gabonafélékre is kiterjesztik. Azt, hogy a termék olyan hatékony lesz-e, mint a glifozát az olyan kihívást jelentő évelő gyomok ellen, a Bayer egyelőre nem árulta el.
30%-kal csökkenti a környezetterhelést
A Bayer arra számít, hogy az új terméknek kedvező biztonsági és fenntarthatósági profilja lesz, összhangban a Bayer fenntarthatósági céljaival, hogy 2030-ra 30%-kal csökkentse a növényvédelem környezeti hatását.
Növekvő nyomás a glifozátra
A Bayer jelenleg olyan személyekkel áll perben, állítólag a Roundup használata miatt szenvednek rákos megbetegedésben. Az Egyesült Államokban esetek tízezreiben kérnek kártérítést állítólagos egészségkárosodásért. E költségek potenciális kezelésére a Bayer 2023 végére 6,3 milliárd dollárt különített el. Az emberekre és a környezetre gyakorolt lehetséges káros hatások miatti aggodalmak ellenére az Európai Bizottság a közelmúltban úgy döntött, hogy további tíz évre engedélyezi a glifozát használatát.
(Forrás: futurefarming.com)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Új pályázat a láthatáron: fejlessze terménytároló vagy vetőmagüzemét acélcsarnokkal
2025-től új lehetőségeket kínálnak a „Terménytisztítók, tárolók, szárítók és vetőmagüzemek fejlesztésének támogatása” programok, amelyek célja az üzemkapacitások növelése. A Frisomat, acélcsarnokokat gyártó szakértő cég példáján keresztül mutatjuk be, miért érdemes acélszerkezetes épületekben gondolkodni, ha tartós, funkcionálisan tervezett és energiahatékony fejlesztéseket szeretnénk megvalósítani.
Aszálytűrő kukoricahibridek magas terméspotenciállal
A hazai időjárási viszonyok kiszámíthatatlansága miatt az utóbbi években kiemelt fontosságúvá vált a termésstabilitás. Az előrejelzések szerint az időjárás kiszámíthatatlansága, szélsőséges mivolta az elkövetkező években is jellemző lesz térségünkre. Cégünk évek óta kiemelt figyelmet fordít, a magas terméspotenciálon túl, a szárazsággal szembeni ellenállóságra a kukoricanemesítés során.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.200 hirdetés 156 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés