Hirdetés
Az éghajlatváltozás okozta egészségügyi problémákra fókuszál az Assimila és a CottonConnect
A CottonConnect és az Assimila az Európai Űrügynökség EO Science for Society programjának támogatásával létrehozta a Combat Against Climate Change on Cotton Communities, más néven C5 elnevezésű megvalósíthatósági tanulmányt. A C5 azt vizsgálja, hogy az éghajlati tanácsadás hogyan segítheti a gazdálkodók döntéshozatalát a gyapottermelési ciklus kulcsfontosságú szakaszaiban.
A C5 célja, hogy a termés mellett a gazdáknak segítsen enyhíteni az egészségüket fenyegető veszélyeket, és ez az első olyan rendszer a maga nemében, amely a gyapottermelők és -szedők megélt tapasztalataira összpontosít.
Tervezni a szélsőséges éghajlatváltozásra
A megvalósíthatósági tanulmány azt vizsgálja, hogy a Föld-megfigyelés és az éghajlati elemzés összekapcsolása hogyan segíthet a gazdálkodóknak abban, hogy tervezzenek a szélsőséges éghajlatváltozásra, amely hatással lehet a gazdálkodási lehetőségeikre.
A rendszer két fő elemet foglal magában: egy egészségügyi „stressz”-indexet, amely a mezőgazdasági tevékenységek tervezése és irányítása érdekében azonosítja, hogy hol nőnek az egészségügyi kockázatok (például hőguta és kimerültség), valamint egy riasztórendszert, amely a gyapottermelési naptár kulcsfontosságú mérföldköveinél szélsőséges időjárási figyelmeztetéseket, riasztásokat és azonnali beavatkozásra felhívó információkat nyújt.
A Sentinel-2 valódi színű képei olyan sávokat használnak, amelyek nagyjából megfelelnek a színspektrum vörös, zöld és kék színének, és az eredmény olyan, mint amilyennek az emberek látják a világot.
Korlátozza a munkavállalók káros hőhatásnak való kitettségét
A C5 információkat szöveges üzeneteken, rádióadásokon és felvilágosító csoportokon keresztül terjesztik a gazdálkodók körében, és célja, hogy korlátozzák a munkavállalók káros hőségnek való kitettségét, elkerüljék az olyan jelentős kockázatokat, mint az árvíz, és javítsák az olyan kapcsolódó tevékenységeket, mint a növénytermesztés és az állattenyésztés, amelyeket szintén veszélyeztet az éghajlatváltozás.
Az Assimila biztosítja a földmegfigyelési és éghajlati adatok elemzését, a CottonConnect pedig kapcsolatot tart fenn a gyapottermelő közösségekkel, és megkönnyíti az adatgyűjtést. A C5 prototípusát a bangladesi felhasználók számára fejlesztik ki azzal a céllal, hogy más nagy gyapottermelő országokban is elterjedjen.
Az éghajlatváltozás hatásai
Alison Ward, a CottonConnect vezérigazgatója elmondta: „Tudjuk, hogy a kisbirtokos gazdák már most is szembesülnek az éghajlatváltozás hatásaival. Ez az Európai Űrügynökség által támogatott jelentős partnerség az Assimila Föld-megfigyelés, modellezés és számítástechnika terén szerzett szakértelmét egyesíti a CottonConnect vidéki közösségekkel való együttműködésben szerzett tapasztalatával, hogy az éghajlattal kapcsolatos változásokkal foglalkozzunk, amelyeket túl gyakran tapasztalunk a gazdáink körében. Bízunk abban, hogy a jobb előrejelző eszközökhöz való hozzáférés segít majd nekik fenntarthatóbb termesztési gyakorlatok kialakításában, mivel segít megérteni, nyomon követni, sőt megjósolni azt a környezetet, amelyben gazdálkodnak.”
Andy Shaw, az Assimila igazgatója elmondta: „A C5 a gyapottermelők egészségét érintő kérdésekre összpontosító, korszerű, naprakész információkkal támogatja a gyapottermesztőket a változó éghajlati tényezőkhöz való alkalmazkodásban. A földmegfigyelés és az éghajlati adatok tudományának fejlődését kihasználva a C5 egy sor veszélyességi indexet és riasztási szolgáltatást fog létrehozni, amelyek a gazdálkodók és a dolgozók számára nyújtott támogatási mechanizmusok tájékoztatására szolgálnak.”
(Forrás: futurefarming.com)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Védjük a gyökereket az Agrováció termékével
A gyökérzónába kijuttatott AMG Pro-tech a csapadék/talajnedvesség hatására szétáramlik a gyökérzónában és védelmet alakít ki a kelő mag számára.
AKG 2025: kiknek érdemes belevágni és hogyan segíthetnek a szakértők?
Az agráriumot izgalomban tartó kérdés most az új agrár-környezetgazdálkodási támogatás lehetősége. Minden termelőnek döntést kell hoznia lehetőségei és adottságai függvényében, hogy pályázik-e vagy sem. Ezt a kérdéskört jártuk körbe a Lajtamag Kft. termékfejlesztőjével, Somody Gergővel; Dr. Nagy Idával a Lajtamag Kft. szaktanácsadójával és Nagy Lászlóval, az Agro Profi Kft. vezető szaktanácsadójával.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatGraecus AF Oldalazó talajmaró
Több mint 1.100 hirdetés 107 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés