Szűrők
Találatok száma: 16
Kategóriák:
Dátum
Partnerhírek
Partner

Kertészeti növényvédő gépek, szárzúzók és traktoros villásemelők a Nobilitől

2024.07.25.

A Nobili név említésekor ma már mindenkinek a tradicionálisan jó minőségű, megbízható gépeik jutnak az eszébe. A gyár története 1945-ig nyúlik vissza, amikor a gépesítés még gyerekcipőben járt. Ekkor kezdődött a gépgyártás az olaszországi Molinellában - Efrem Nobili elképzelései szerint. A gyár ma is családi tulajdonban van, önállóan fejleszt és gyárt, a világ szinte minden országában jelen van. A Nobili szárzúzókat, vontatott és függesztett permetezőket és különböző szállító-anyagmozgató eszközöket készít. Hazánkban több mint 60 éve érhetők el a termékei.

Partner

Kukoricakrízis: súlyos aszály és kánikula fenyegeti a termést - beszámoló a földekről

2024.07.23.

Az egyesület a múlt héten összesen 10 gazdát látogatott meg, amely találkozók során azt tapasztalták, hogy a kukorica rendkívül változatos képet mutat az országban, a talajadottságoknak és a területen tapasztalt időjárási viszonyoknak megfelelően. Ezzel együtt a többhetes kánikula sehol sem tett jót a kultúrának, amelynek hatását az idei termésre vetítve Csepregi Attilával, a Lajoskomáromi Agrár Cégcsoport ügyvezetője boncolgatta.

Magro.hu Piactér

Több mint 3.300 hirdetés 89 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket

Magro.hu Piactér

Több mint 3.300 hirdetés 89 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket

db/oldal

Kenja, a bölcs döntés

2021.03.13.

A Kenja® egy új és innovatív termék, amelyet partnerünkkel az Ishihara Sangyo Kaisha Biosciences-szel együttműködve fejlesztettünk ki. A Kenja® egyedülálló tulajdonságaival új megoldást kínál a gazdálkodók számára a növények jobb védelme érdekében, maximálisan ügyelve a környezet védelmére.

Monília, lisztharmat és több gyümölcsmoly okoz kihívást a növényvédelemben

2020.05.20.

Az elmúlt időszakban tovább folytatódott a száraz, átlagos hőmérsékletű időjárás. Kisebb- nagyobb mennyiségű eső ugyan országszerte előfordult, de ez közel sem pótolta a január óta folyamatosan súlyosbodó csapadékhiányt. Legfeljebb arra volt jó, hogy átmeneti frissülést hozzon és előhozza néhány nedvességigényes kórokozó első tüneteit. A gyakran viharos szél tovább szárítja a talajokat, a könnyű talajokon sok a porverés és a defláció.

Veszélyezteti a meggyet a monília okozta virág- és hajtáselhalás

2020.04.29.

A Monilinia fajok komoly károkat okoznak a meggy ültetvényekben is

Eljött az ideje a levéltetvek megfékezésének, ezekkel teheti meg

2019.04.18.

Megjelentek az első levéltetű-kolóniák a ribizlibokrokon is, ezért azokat permetezni kell. Védekezés nélkül néhány nap elteltével már egyetlen ép levelet sem lehet majd találni rajtuk. Ahol a tetvek, a molyok vagy a kórokozó gombák nem bírnak a jó kondícióban lévő növényekkel, ott még nem kell használni a permetezőgépet. A kezdeti tünetek után a fertőzés úgyis leáll, a károsítók nem terjednek tovább. Anyagunkból kiderül, mivel védekezhet a levéltetvek ellen.

Védelemre fel, mert egyre komolyabb a moníliaveszély!

2019.04.16.

Figyelni kell, mert a csonthéjas gyümölcsök nagy része most a legfogékonyabb a monília fertőzésére. Igaz, hogy nincs eső, de a veszély ennek ellenére fennáll a virágzás végéig. A szilvafákra helyezzünk ki fehér ragacsos lapokat a poloskaszagú szilvadarázs rajzásmegfigyelésére, és ideje elkezdeni az almafa-lisztharmat elleni védekezést is. Ráadásul a szárazság országszerte nagy gondot okoz. Egész télen és az eddigi tavaszi időszakban sem esett számottevő csapadék. Így az a ritkaság is előfordult, hogy április első napjaiban a kajszi már elvirágzott, a többi gyümölcstermő növény pedig a birs kivételével virágzásnak indult.

Az almafa és betegségei, na meg a védekezés ellenük

2018.11.18.

Az almafa betegségei sok gyümölcstermesztőnek okoznak gondot évről évre. Ugyanakkor az egész éves ápolása rendkívül fontos, hogy megelőzhessük a kártevők és kórokozók megjelenését, és végül egészséges, bőséges terméssel örvendeztessen meg bennünket. Ha mindentudó csodaszerek nincsenek is, de olyanok vannak, amelyek használata a legminimálisabbra csökkenti a kártételeket.

Jön a levéltetű és a cseresznyelégy, mutatjuk, hogyan védekezzen

2018.05.17.

Borsó-levéltetű veszélyezteti a virágzó borsóvetéseket, megjelentek a fekete cseresznye-levéltetű kolóniái, a csonthéjas gyümölcsfákon pedig még akkor is komoly veszély a virág-és hajtásfertőző monília, ha azokon alig van terméskezdemény. Cikkünkben összefoglaltuk, mi a teendő, ha támad a levéltetű és a cseresznyelégy.

A monília fertőzése idén sem hagyja lustálkodni a kertészeket

2018.04.23.

Virágzáskor fontos a csonthéjas gyümölcsfák (őszi, kajszi, cseresznye, meggy, szilva, mandula) moníliás (Monilinia laxa, Monilinia fructigena) betegsége elleni védekezés. Hazánkban a Monilinia laxa okozta virág- és hajtáselhalás illetve gyümölcsrothadás, valamint a Monilinia fructigena okozta gyümölcsrothadás már régóta ismert és évről-évre jelentős veszteséget okoznak a gyümölcsösben.

Nagy veszély a monília a csonthéjasokon, már ősszel védekezzen!

2017.11.12.

Ha tavasszal érkezik a monília a csonthéjasokon, akár az összes fát is megfertőzheti. Védekezzen már ősszel és használja a cikkünkben leírtakat, hogy ne kelljen az összes termésről és fáról lemondania!

Az almafa betegségei - hogyan védekezzünk ellenük

2017.11.08.

Az almafa betegségei, akárcsak a körtefa betegségei sok gyümölcstermesztőnek okoznak gondot évről évre. Ezeket gyújtöttük most össze a birsbetegségekkel együtt, mivel az úgynevezett almatermésűek közös bajoktól szenvednek. Anyagunkat érdemes lementeni, hogy szükség esetén kéznél legyen a növényvédelmi kisokos. Megtalálhatók benne a különböző beteségek tünetei és a gyümölcsfák kezelésére alkalmazható szerek listája is.

A tafrina és a monília már szedi áldozatait

2017.04.15.

A tavasz beköszöntével az időjárás hol melegebb, hol hidegebb és néha még a csapadék is színesíti a hétköznapokat. Amikor a hűvös és a csapadék egyidejűleg van jelen, akkor kell gondolni a gyümölcsfákra. Ilyen körülmények között, ugyanis, több kórokozó és gomba megkezdi a fertőzést.

A birs védelme

2016.06.04.

Az egészséges birsalma vagy birskörte sokféleképpen felhasználható. Érdemes a termesztésekor nagyobb figyelmet fordítani rá, mert nemcsak az emberek kedvelik, hanem a kórokozók és az állati kártevők is.

Rajzanak a molyok, támad a monília

2016.05.24.

A gyümölcsösökben már javában növekszik a termés, viszont nem szabad megfeledkezni a kórokozók és kártevők elleni védekezésről még ilyenkor sem. A cseresznye és a meggy esetében a monília okoz fejtörést, míg a szilvásokban a keleti gyümölcsmoly miatt kell permetezőt ragadni, de más gyümölcs védelmében is van mit tenni.

Már látszanak a moníliával fertőzött hajtások

2016.05.01.

A meggyfák (amelyek leginkább ki vannak téve a moníliának) a sziromhullás fázisába léptek. A virágok szirmai lassan lehullanak a fákról, a fákon pedig folytatódik a levelek kialakulása. Ahol sikertelenül védekeztek, már most látszanak a moníliás betegség tünetei.

Ideje felkészülni a tafrina megjelenésére

2016.03.26.

Ha a tavalyi évből indulunk ki, amikor is -csak úgy, mint most- enyhe tél után hűvösen és esősen indult a tavasz, most is felkészülhetünk a tafrina és a monília korai megjelenésére. A védekezést már korán meg kell kezdeni, ugyanis a tafrina már 4 fokban is képes fertőzni.

Megfelelő növényekkel is védekezhetünk a kártevők ellen

2016.01.17.

Persze csak közvetetten. Szántóföldön és konyhakertben is tudunk termeszteni olyan növényeket, amelyek valamilyen módon segítik a termőföldünk és a termesztett növényeink növényvédelmét.

Hirdetésfeladás