Hirdetés
Webinárium lesz a mezőgazdasági és élelmiszeripari szerves hulladékok újrahasznosításáról
A zöld gazdaság felé vezető úton a klímaváltozással való küzdelemben és a környezetvédelemben egyaránt kulcsfontosságú a nyersanyagok mennyiségének csökkentése mellett a minél nagyobb fokú újrahasznosítás. Az agrárium és az élelmiszergazdaság által termelt szerves eredetű hulladék újrahasznosítása nem csak nagyban segítheti a környezetszennyezés leküzdését, de további bevételt is jelent az elsődleges és másodlagos szektorban működő cégek számára. Ebben a témában tart online programot a Holland Nagykövetség.
A Holland Nagykövetség által szervezett Farminar 3 webinárium a Szerves hulladék felhasználás: Szemétből kincs címmel, 2021. december 14-én lesz. A webinárium célja, hogy a magyarországi szerves hulladékok felhasználásáról és kezeléséről adjon helyzetképet. Továbbá igyekszik számba venni a felhasználás elméleti és gyakorlati megközelítéseit, illetve példát mutatni a jó gyakorlatokra - írta a NAK.
A program 2021. december 14-én 14 órakor kezdődik és várhatóan 15:15-ig tart. Az online eseményt a Zoom programon keresztül valósul meg magyar és angol nyelven, élő szinkrontolmácsolással. Az, aki részt szeretne venni az eseményen, a bdp-lnv@minbuza.nl címre küldött levéllel jelezheti ezt.
Hirdetés
A részletes program:
- 14:00 – 14:05 Megnyitó: Koen van Ginneken, Mezőgazdasági Attasé, Holland Királyság Nagykövetsége
- 14:05 – 14:25 Áttekintés: Tanulmány a hazánkban keletkező szerves hulladékokról, PwC, majd nézői kérdések
- 14:25 – 14:45 Somosné Dr. Nagy Adrienn, ügyvezető, Pilze-Nagy Kft: A mezőgazdasági és erdészeti hulladékok és melléktermékek felhasználási lehetőségei, majd nézői kérdések
- 14:45 – 15:05 Jan Bakker, takarmányozási szakértő, Duynie Group: Az élelmiszeripari hulladékok és melléktermékek felhasználási lehetőségei, majd nézői kérdések
- 15:05 – 15:15 Záró gondolatok
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Új pályázat a láthatáron: fejlessze terménytároló vagy vetőmagüzemét acélcsarnokkal
2025-től új lehetőségeket kínálnak a „Terménytisztítók, tárolók, szárítók és vetőmagüzemek fejlesztésének támogatása” programok, amelyek célja az üzemkapacitások növelése. A Frisomat, acélcsarnokokat gyártó szakértő cég példáján keresztül mutatjuk be, miért érdemes acélszerkezetes épületekben gondolkodni, ha tartós, funkcionálisan tervezett és energiahatékony fejlesztéseket szeretnénk megvalósítani.
Aszálytűrő kukoricahibridek magas terméspotenciállal
A hazai időjárási viszonyok kiszámíthatatlansága miatt az utóbbi években kiemelt fontosságúvá vált a termésstabilitás. Az előrejelzések szerint az időjárás kiszámíthatatlansága, szélsőséges mivolta az elkövetkező években is jellemző lesz térségünkre. Cégünk évek óta kiemelt figyelmet fordít, a magas terméspotenciálon túl, a szárazsággal szembeni ellenállóságra a kukoricanemesítés során.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.200 hirdetés 153 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés