Hirdetés
Vízhasznosítás kicsiben és nagyban
Víz a mezőgazdasági termelés viszonylatában? Néha sok, néha túl kevés. És hogy mi köze a vízgazdálkodáshoz az építőiparban betonszakértőnek is nevezett Leiernek? A kérdésben ott van válasz is: maga a beton. Betonból nem csak házat érdemes építeni, hanem sok mást is, ami tartós vagy tartósan véd, esetünkben a vízzel a fókuszban.
A vízgazdálkodást és az öntözésfejlesztést egy ideje már kiemelt területként kezeli az Agrárminisztérium is. A mezőgazdasági termelőknek ilyen jellegű fejlesztéseinek megvalósítását vissza nem térítendő pályázati támogatások segítették az elmúlt időszakban, amelyek közül a tavalyi év végén néhányat meg is hosszabbítottak. „A mezőgazdasági vízgazdálkodási ágazat fejlesztése” és „Az öntözési közösségek együttműködésének támogatása” című pályázati felhívásokra például 2023. június 30-ig nyújthatják be kérelmeiket a gazdák. Így amennyiben egy gazdaság öntözőrendszer telepítésben, fejlesztésben, modernizálásában gondolkodik, érdemes tájékozódni, melyik a számára legkedvezőbb, legtartósabb, leginkább kifizetődő műszaki megoldás. Nézzünk meg néhány ilyet a betonszakértőtől.
Vízgyűjtés kicsiben és nagyban
Ha túl sok, az a baj, ha kevés, akkor pedig az. Így az évezredek óta működő elv - a felesleget gyűjtsük és tegyük el ínséges időkre, illetve juttassuk el minél több helyre – ma is hasznos, amihez azonban ma már kifejezetten modern eszközök állnak rendelkezésünkre – kicsiben és nagyban egyaránt. Ha csak egy előkert locsolásához elegendő, vagy csak a WC öblítéshez használjuk, az esővíz ingyen van és ráadásul így nem az értékes ivóvizet pazaroljuk erre a célra.
Hirdetés
Kicsit nagyobb mennyiségben már állatok itatásához is elegendő lehet. Ezekhez a funkciókhoz kisebb anyagi ráfordítással telepíthetünk esővízgyűjtő eszközöket, akár a föld alá is – és persze erre a legtartósabb megoldás egy beton tartály. Ha azonban nagyban gondolkodunk – pl. öntözőrendszer kiépítésében -, amely már komolyabb beruházást igényel, az ilyen rendszerek elengedhetetlen vízgyűjtő és –elvezető részeinek kialakításához szükséges műtárgyak kézenfekvő anyaga a beton. A beton ugyanis az egyik legellenállóbb, legtartósabb anyag, és ezen tulajdonságai nem csak a felszín felett, de az alatt is jól kihasználhatók, belőle jó minőségű, tartós víztároló és vízszállító rendszerek alakíthatók ki. A betonspecialista Leier kínálatában pedig ezek a beton elemek bő választékban megtalálhatók.
Lássuk a részleteket röviden!
Kisebb mennyiségű „víz újrafelhasználás”, azaz csapadékvíz gyűjtés esetén 1 m3-től 12 m3-ig toldás nélküli, azaz egy elemből álló vasbeton tartálytestek, akár föld alá történő beépítése kifejezetten környezetbarát megoldás. A gépjármű parkolók, gépparkok, beállók felületéről összegyűjtött csapadék szürkevízként történő hasznosításához a Leier olajelválasztó nyújthat segítséget. Nagyobb vízmennyiség kezeléséhez, az öntöző tavak és csatornák vízkivételi egységeihez átemelőaknák szükségesek. Az öntöző berendezések talajból történő kivezető szerelvényeinek védelméhez pedig különböző méretű beton aknagyűrűk alkalmazása javasolt. Egyedi méretű tolózár- és egyéb szerelvényaknák szintén elérhetők előregyártott kivitelben. A felszíni vízelvezetéshez beton árokelemek, árokburkoló elemek nyújthatnak hatékony segítséget.
Betonelemek a betonszakértőtől
A hazai piac egyik vezető építőanyag gyártója, a Leier Hungária Kft. egyre bővülő termékkínálatával, mára hét magyarországi betonüzemével, 35 év alatt méltán vált a hazai piac betonszakértőjévé. A megfelelő konstrukció kiválasztását szakértőként, a hosszú évek tapasztalatai alapján összegyűjtött tudásukkal segítik.
További részletekért a Leier termékeiről kattintson ide!
Vegye fel a kapcsolatot a szakértőkkel!
(x)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Vulcan Profi Smax – granulált elemi kén - Mindenkinek használni kellene?!
Az elmúlt években a kénhiány állandósult a növénytermesztésben. Sok és egyoldalú a kijuttatott nitrogén, miközben egyre magasabb fehérje- és olajtartalmú növényeket termesztünk. Granulált kén használatával több évre elegendő ként tudunk kijuttatni.
Dekákból tonnák: a precíz gazdálkodás útja a profitmaximum felé
A változó környezet miatt folyamatosan felül kell vizsgálni a technológiákat, hogy a precíz munkavégzéssel csökkentsük a változás okozta terméscsökkenést. Mindehhez az inputanyagok tudatos és okszerű pozicionálása is kulcsfontosságú, figyelembe véve olyan tényezőket, mint a termésszint, profitabilitás és ellenállóképesség.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatMultiva DiscMaster 400H+ tárcsa, félig függesztett, acéllemez hengerrel
10 675 000 HUF
Multiva DiscMaster 400+ tárcsa, függesztett, csőpálcás hengerrel
7 400 000 HUF
Több mint 3.300 hirdetés 104 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés