Hirdetés
Versenyre kelnek a John Deere-rel: utólag alakítja önvezetővé a gépeket a Kubota
Akkora a munkaerőhiány a mezőgazdaságban, hogy lassan nélkülözhetetlenek lesznek a maguktól is elboldoguló traktorok és egyéb munkagépek. A japán Kubota vállalat olyan készletet dob piacra, amellyel utólagosan lehet önvezetővé fejleszteni mezőgazdasági munkagépeket. Az eszközöket egy amerikai startup, a precíziós mezőgazdasági eszközökre szakosodott, többek között önvezető rendszereket is fejlesztő AgJunction gyártja.
A Nikkei szerint az egyik legnagyobb japán gyártó, a Kubota a hazai piacán már idén megkezdi a készletek forgalmazását - írta meg a Trade Magazin.
Több területen, több szerkezettel fejleszthet az AgJunction
A vállalat portfóliója széles: a munkagépek mellett szállít többek között építőipari berendezéseket, motorokat, szivattyúkat, víztisztító berendezéseket is. A Kubota tavaly szerezte meg az 1990-ben alapított AgJunction céget, melynek önvezetős készlete egy intelligens antennából és egy berendezésből áll, amely a kormányszerkezet vezérlésére szolgál. A rendszer centiméteres pontossággal képes irányítani a mezőgazdasági gépet emberi beavatkozás nélkül a különböző műveletek során.
Hirdetés
Japánban, de a világ számos országában, így Európában is súlyos munkaerőhiánnyal küzd a mezőgazdaság. Ám az automatizálás egyelőre annyira beruházás-igényes, hogy sok berendezést csak a legtőkeerősebb vállalkozások képesek munkába állítani. A cikk szerint a Kubotánál is ez adta az ötletet az utólag beépíthető önvezetős készletekre.
A precíziós mezőgazdasági gépeknél már jó ideje alkalmazzák a GPS-rendszerekre épülő önvezetést, és mivel a gépek jól behatárolható üzemi területen közlekednek, némileg mások is a követelmények az önvezetéssel szemben, mint a közúti forgalomba kerülő járműveknél.
Egyben kísérleti terep is
Az utólagosan beszerelhető önvezető rendszerekkel a japán vállalat piacot szeretne nyerni, de nem titkolt célja, hogy az automatizálás terén mélyebb tapasztalatokat szerezzen. A vállalat az Nvidiával együttműködésben fejleszt 3. szintű autonóm traktorokat, ami a mezőgazdasági felhasználásban már a teljes autonómiát jelenti - írták.
A Kubota számára az amerikai piac az elsődleges cél, ahol viszont a világ legnagyobb nehézgépgyártójával, a John Deere-rel kell majd megküzdenie. Az amerikai vállalat idén év végére ígérte a legmagasabb szintű önvezetéssel rendelkező modelljei piacra dobását. A cikk szerint a Kubota versenyelőnye ott lehet, hogy a Deere nehézgépeivel szemben olyan traktorokat gyárt, melyek kevésbé terhelik a talajt.
A mezőgazdaságban az automatizáció egyre nagyobb kihívás az ágazat világszerte fokozatosan növekvő munkaerőhiánya miatt. A Nikkei idézi az Allied Market Research előrejelzését, amely szerint az évtized végére a 2020-as szint mintegy hétszeresére bővül az autonóm mezőgazdasági gépek piaca. A japán gyártó autonóm traktorairól itt lehet egy bővebb szakcikket olvasni, angol nyelven.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Őszi kalászos gyomirtás? A válasz: Reliance + Silwet Star + Tonivit csomag
Az, hogy miért lett fontos a gabonafélék őszi gyomirtása, többtényezős, egyre hosszabb történet. Párat említünk ezek közül a cikkben.
Dr Green Prime magtrágya – egy valódi újító megoldás a tápanyag-utánpótlásban
A Dr Green Prime a vetőmag felületére a csávázással egy menetben vagy akár külön is felhordható tápanyagforrás, mely a csírázó növény számára azonnali erőt biztosít, hogy egységes, vitális állományt érjünk el, mely mind a környezeti, mind a peszticid stresszhatásoknak jobban ellenálló növényt eredményez.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 2.800 hirdetés 41 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés