Hirdetés
Vadriasztó folyadék, ingyen!
Egyre nagyobb probléma a fejlettebb állományok (napraforgó, kukorica, cirok, szója) megvédése a vadak elől. Itt már a gázosodást kiváltó folyékony elemi kén kevésbé hatékony, tehát más megoldást kell alkalmazni.
Tegyük keserűvé a levelet!
Nagyon sok folyadék, amit akár lombtrágyaként használunk vagy ezeken felül juttatunk ki a növényre, megkeseríti a levélzetet. Már tavaly kipróbáltuk a denatónium-benzoát hatóanyagot, kis–közepes mennyiségben (1,5–2,0 liter/ha oldat) és meglepően jó visszajelzéseket kaptunk. Ezen felbuzdulva az idén továbbra is térítésmentesen adjuk ezt a vadriasztó folyadékot azoknak, akik most Vulcan lombtrágyát vásárolnak.
Milyen termékek után jár a „vadriasztó”?
Már egy jó hónapja térítésmentesen adjuk a MagmaS (kénes nitrogén szuszpenzió, mikroelemekkel) mellé, a vásárolt termék 20%-ának erejéig. Most pedig a Vulcan Keserűsó koncentrátumok vásárlása után adunk (6% mennyiségben) vadriasztó folyadékot. Vagyis, egy 1000 literes IBC tartály mellé 60 liter vadriasztó jár. Ez így elegendő 50–60 hektár egyszeri tápanyaggal történő lombtrágyázására és a vadak rágási kárának csökkentésére.
Hirdetés
Hogyan juttassuk ki?
A Vulcan folyékony tápanyagokat (Keserűsó koncentrátum, MagmaS, stb.) és a vadriasztó oldatot együtt juttassuk ki, közepes vízmennyiség felhasználásával (200–250 liter/ha). Növényvédő szer (gomba vagy rovarölő) mehet még a permetezőbe, de végezzünk előtte egy keverési próbát. A Keserűsóból válasszunk cinkdúsításút a kukoricára, cirokra, bórdúsításút a napraforgóra, szójára. A MagmaS pedig kis dózisban (5–8 liter/ha) bármelyik növénykultúrában egyformán használható. Ha így teszünk, szebb lesz az állomány, a levél (virág, bimbó stb.) pedig nagyon keserű ahhoz, hogy tovább rágják a vadak.
Bővebb információért hívja a területileg illetékes szaktanácsadókat, amihez kattintson ide!
info@vulcanagro.hu
www.vulcanagro.hu
(x)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Új pályázat a láthatáron: fejlessze terménytároló vagy vetőmagüzemét acélcsarnokkal
2025-től új lehetőségeket kínálnak a „Terménytisztítók, tárolók, szárítók és vetőmagüzemek fejlesztésének támogatása” programok, amelyek célja az üzemkapacitások növelése. A Frisomat, acélcsarnokokat gyártó szakértő cég példáján keresztül mutatjuk be, miért érdemes acélszerkezetes épületekben gondolkodni, ha tartós, funkcionálisan tervezett és energiahatékony fejlesztéseket szeretnénk megvalósítani.
Aszálytűrő kukoricahibridek magas terméspotenciállal
A hazai időjárási viszonyok kiszámíthatatlansága miatt az utóbbi években kiemelt fontosságúvá vált a termésstabilitás. Az előrejelzések szerint az időjárás kiszámíthatatlansága, szélsőséges mivolta az elkövetkező években is jellemző lesz térségünkre. Cégünk évek óta kiemelt figyelmet fordít, a magas terméspotenciálon túl, a szárazsággal szembeni ellenállóságra a kukoricanemesítés során.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.200 hirdetés 154 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés