Hirdetés
Új szemlélet kell a több 100 milliárd euró támogatáshoz a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda vezetője szerint
A közvetlen források aránya jelentősen növekedett az uniós támogatási rendszerben, amely ráadásul új pályázati gondolkodást, új szemléletmódot követel meg a gazdasági szereplőktől. Petri Bernadett, a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda (MFOI) ügyvezetője egy agráriummal és élelmiszeriparral foglalkozó podcast műsorban arról beszélt, milyen segítséget tudnak nyújtani a pályázóknak a forrásokért folytatott versengésben.
A közvetlen uniós támogatások pályázati rendszere jelentős átalakulást hoz az EU-s forrásokért folyó versengésben, amely nem csupán adminisztratív változtatásokat, hanem új szemléletmódot is igényel - írta az Agrárszektor.
Készülni kell a változásokra
Idővel fel kell készülni a közvetett, vagyis a tagállamokon keresztül folyósított uniós pályázati források csökkenésére. A közvetlen források kiemelkedő finanszírozási lehetőségeket jelentenek, hiszen a 2021-2027. évi uniós költségvetésben mintegy 350 milliárd euró összértéket tesznek ki és sokféle szakterületet fednek le – ám az agrárium és az élelmiszeripar jó esélyekkel indul a versengésben.
Hirdetés
A tét tehát nagy és az eddig megszokott operatív pályázatokhoz képest jóval összetettebb eljárásban segítség kell a magyar vállalkozásoknak. Ennek mikéntjéről, valamint a projektalapú forrásbevonásról és a felkészülés részleteiről beszélt az Alapvetésben, a Portfolio agráriummal és élelmiszeriparral foglalkozó podcastjében Petri Bernadett, az MFOI ügyvezetője.
A műsor meghallgatható a Spotify-on, az Apple Podcasten és a Google Podcasten is.
A 2021-ben alapított Magyar Fejlesztésösztönző Iroda (MFOI) ügyvezető igazgatója, Petri Bernadett a Portfolio Agrárszektor 2023 Konferencián elmondta, hogy az intézményt azért hozták létre, hogy segítsen a magyar vállalkozásoknak, szervezeteknek és önkormányzatoknak megismerni az Európai Unió szakpolitikai céljait és a közvetlenül lehívható forrásokat.
Petri Bernadett beszélt arról is, hogy a Közös Agrárpolitika és a kohéziós alapon kívül még rengeteg lehívható forrás van, amely egy új prioritások névvel fémjelzett közvetlen alapba tartozik.
Petri Bernadett azt is elmondta, hogy a mezőgazdaságban a jövőben az adat lesz az egyik legfontosabb erőforrás. Mint fogalmazott, minél több adattal rendelkeznek a termelők, annál fejlettebb mezőgazdaságot tudnak megvalósítani, a közvetlen kezelésű források pedig támogathatják a folyamatot.
Ebben mi implementációs tanácsadással, illetve külön megállapodás alapján minőségbiztosítással tudunk segíteni - mondta Petri Bernadett.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Munkába állás gyorsan és egyszerűen? A lehetőség adott!
Adódnak olyan élethelyzetek, amikor az ember nem ér rá sokat töprengeni és egy helyben álldogállni. Az egyik ilyen fő szituáció, amikor a lehető leggyorsabban és leghamarabb, SOS kell a munka. Ilyenkor viszont nincs idő az állásinterjúkra és a hosszú kiválasztási folyamatokra. A hangsúly azon van, hogy a munkába állás minél gördülékenyebb legyen – szerencsére sok munkáltató is így gondolja ezt.
Folyékony szerves és granulált, kénes foszfor alaptrágyázási technológia
A hosszú és egyre szárazabb nyár után dönteni kell. Maradunk-e az egyre gyakrabban nem működő szilárd NPK mellett, vagy továbblépünk. Mutatunk egy-egy olyan technológiát, ami a szilárd és már folyékony tápanyagok használatán alapul, és minden berendezés megtalálható hozzá, még a legkisebb gazdaságban is.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 2.800 hirdetés 39 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés