Génmódosított fokhagymával veszi fel a versenyt a kínai importtal egy román gazda. Új, Danubius névre keresztelt fokhagymája 2024. augusztusában kerülhet piacra. A zöldség méretében közel ugyanolyan nagy és mutatós mint az import, viszont az ízében és a csípősségében nem marad el a hagyományos romániai fajtáktól.

Az Infobaragan.ro cikke alapján írta meg a Maszol portál, hogy az új fokhagyma fajtát egy Râmnicu Sârat-i gazda kérésére fejlesztették ki a buzău-i génbankban. Ez az intézet a román Mezőgazdasági minisztérium fennhatósága alatt működik.

Génmódosított fokhagymával veszi fel a versenyt a kínai importtal egy román gazda: új, Danubius nevű fokhagymája 2024. augusztusában kerülhet piacra
Génmódosított fokhagymával veszi fel a versenyt a kínai importtal egy román gazda: új, Danubius nevű fokhagymája 2024. augusztusában kerülhet piacra - képünk illusztráció

Az új fokhagyma tulajdonságai 

A Benone fokhagyma fajtát módosították, az új típust pedig Danubius névre keresztelték. A cikk szerint a megrendelő azt állítja, hogy kiváló a terméshozama, hektáronként akár 12 tonnára is tehető. Ráadásul a betakarítása is jóval egyszerűbb, mint a hagyományos fajtáké, mert ennek erős a szára, ezért mezőgazdasági gépekkel gyorsan begyűjthető. Jól alkalmazkodik az aszályos időjáráshoz is, állítólag a gazda egyáltalán nem öntözte a földet, ahol a Danubius fokhagymákat termesztette - írta a cikk.

Az első ilyen termés augusztusban kerülhet piacra, a gazda szerint kelendő lehet, mert miközben méretében közel ugyanolyan nagy és mutatós mint az import, ízében, csípősségében viszont nem marad el a hagyományos romániai fajtáktól. Ráadásul könnyen hámozható, derült ki a buzău-i sajtóbeszámolókból. Az még nem derült ki, hogy árában eltér-e majd a többi fajtától. Virtuális boltokban a fokhagyma kilója 18-20 lej, nagyjából 1400-1560 forint.

Megosztás

További híreink

Képgalériában mutatjuk, hol lehetnek veszélyes zivatarok a hét elején

2025.06.23.

Az érkező hidegfrontnak köszönhetően zivatarok kialakulására számíthatunk az ország északi és délnyugati tájain.

Egy héten belül rekordhideg és rekordmeleg is lehet Magyarországon

2025.06.23.

A Zabar melletti mérőállomáson hajnalban mindössze 3,1 °C-ot mutatott a hőmérő, ezzel új napi országos legalacsonyabb minimum-rekord született.

15 milliárd forint: ingyen pénz a tanyákra

2025.06.23.

15 milliárd forintos keretösszeggel indul pályázatot a tanyák infrastrukturális fejlesztésére.

Az agrárszakképzés nagy gondjairól és sikereiről is beszélt Papp Zsolt György NAK-elnök

2025.06.23.

Papp Zsolt György, a NAK elnöke beszélt az agrárszakképzés hazai kihívásairól és eredményességéről is.

Évzárás az agrárcégeknél: van néhány meglepetés a Bonafarm Csoport pénzügyi számai között

2025.06.23.

Változatos évet könyvelt el a Bonafarm Csoport, több cége ugyanis gyengén zárta a 2024-es évet, míg voltak olyanok is, amelyek szép nyereséget hoztak.

A hazánkban őshonos lódarázs is nagyon ijesztő, hát még az ázsiai fajtatársa!

2025.06.22.

Az agresszív és emberre is veszélyes ázsiai lódarázs első magyarországi megjelenésének híre nem véletlenül járta be futótűzként a hazai sajtót. Bár ez az invazív faj 2004-ben mindössze néhány szállítmányozással behurcolt anyával indult el európai hódító útjára, mára olyan mértékben elszaporodott, hogy egyes francia városokban a méhészkedést szinte teljesen ellehetetlenítette.

Partnerhírek
Partner

A földnek ára, a termőtalajnak értéke van

2025.06.19.

A nyári aratások után talajaink víz- és tápanyagtartalmának megőrzése vagy növelése kulcsfontosságú az őszi vetések sikerességének érdekében.

Partner

Advanta Seeds × K-Adriatica: Partnerség, ami átformálhatja az európai vetőmagpiacot

2025.06.18.

Az Advanta Seeds új stratégiai együttműködésre lépett a K-Adriatica-val, hogy tovább erősítse az európai termékkínálatát.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.500 hirdetés 212 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás