Pilóta nélküli légi járművel, vagyis drónnal is kijuttatható a Coragen 20 SC rovarölő szer kukorica (vetőmag-, szemes-, silókukorica), csemege- és pattogatni való kukorica kultúrákban kukoricamoly és gyapottok-bagolylepke ellen. A kezelés csak a DropMax elsodródást csökkentő adalékanyag egyidejű alkalmazása mellett történhet meg.

A Coragen 20 SC mellett a Mospilan 20 SG cseresznye és meggykultúrákban cseresznyelégy, valamint diókultúrában nyugati dióburok-fúrólégy ellen juttatható ki drónnal. Ezzel két növényvédő szer engedélyezett pilóta nélküli légi járművel történő kezelésre - írta a Nébih.

Pilóta nélküli légi járművel, vagyis drónnal is kijuttatható a Coragen 20 SC rovarölő szer kukorica (vetőmag-, szemes-, silókukorica), csemege- és pattogatni való kukorica kultúrákban - Fotó: Magro.hu, CSZS, Bábolna, 2019
Pilóta nélküli légi járművel, vagyis drónnal is kijuttatható a Coragen 20 SC rovarölő szer kukorica (vetőmag-, szemes-, silókukorica), csemege- és pattogatni való kukorica kultúrákban - Fotó: Magro.hu, CSZS, Bábolna, 2019

A hatóság felhívja a termelők figyelmét, hogy a drónnal történő permetezés légi növényvédelemnek minősül, ezért kizárólag növényorvos felügyelete mellett végezhető el a kijuttatás - írták.

Továbbá az alkalmazott drónnak típusminősítéssel kell rendelkeznie, és a drónpilótának szerepelnie kell a hatóság által vezetett nyilvántartásban. Ezeken kívül a munkavédelmi előírások és speciális szabályok szigorú betartása is fontos.

Amellett, hogy kizárólag engedélyezett szereket alkalmazzanak a gazdák, kiemelten fontos a munkavédelmi előírások szigorú betartása is. A drón legnagyobb megengedett repülési sebessége 15 km/h. A permetezés során továbbá biztosítani kell azt is, hogy a kezelendő kultúrára kerülő permetlé cseppek 50%-os térfogat szerinti átmérője legalább 200 µm legyen. A Coragen 20 SC készítmény kijuttatása a DropMax elsodródást csökkentő adalékanyag egyidejű alkalmazása mellett történhet. A kezelt területtől tartandó védőtávolság 20 méter.

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Nő a hazai erdőterület, már 184 millió fa elültetésénél tart az Országfásítási Program

2025.03.17.

Megfelelő ütemben halad a 2019- ben indult Országfásítási Program megvalósítása, az elmúlt években 184 millió fát ültettek az erdőgazdaságok és a települések hazánkban.

Fejlesztés, innováció és alkalmazkodás kell a sikeres élelmiszertermeléshez a NAK osztályülése alapján

2025.03.17.

A kedvezőtlen gazdasági környezet és a klímaváltozás okozta kihívások ellenére sem mondtak le a beruházásokról a hazai gazdálkodók a NAK osztályülése szerint.

Viharos széllel és hózáporokkal indul a hét

2025.03.17.

Délutántól viharos széllökések várhatók főként északkeleten és nyugaton, estére azonban mérséklődik a szél, miközben a középső országrészben hózáporok alakulhatnak ki, helyenként vékony hóréteget hagyva maguk után.

Talajos programok lesznek március 21-én, több helyen is meg lehet tudni a talajszelvények titkait

2025.03.17.

A Magyar Talajtani Társaság (MTT) 2025. március 21-én országos figyelemfelkeltő kampánynapot szervez „TALAJ a talpad alatt” címmel

Egyetlen növény, amely minimális munkával is bőséges termést ad!

2025.03.16.

A spenót termesztése viszonylag egyszerű, mivel hidegtűrő növény, és akár kertben, balkonládában vagy magaságyásban is nevelhető. Magyarországon nagyüzemi és kisgazdasági termesztése is jelentős, a frisspiaci spenótot többnyire kézzel szedik, míg az ipari feldolgozásra géppel takarítják be.

Megfizethető robotokkal teszi hatékonyabbá a FarmRobo a kis gazdaságok munkáját

2025.03.16.

A Future Farming interjút készített Sreekanth Reddy Vajralával, a FarmRobo vezérigazgatójával, akinek iMog robotja elnyerte a rangos Az év mezőgazdasági robotja 2025 díjat. Az exkluzív beszélgetésben Vajrala betekintést nyújtott az inspirációba, a tervezés folyamatába és a mezőgazdaság számára forradalmi autonóm megoldás jövőjébe.

Partnerhírek
Partner

UREUS 46 a hatékonyabb nitrogénhasznosulás érdekében

2025.03.15.

Az UREUS 46 Limus® Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamid, mely a KITE saját terméke. Ez az innovatív készítmény jelentősen hozzájárul a nitrogénveszteség csökkentéséhez és a tápanyag hasznosulásának növeléséhez. Különösen fontos azokban az esetekben, amikor a nitrogén kijuttatását követő csapadék bizonytalan, hiszen az ureáz inhibitor alkalmazásával a nitrogénveszteség minimalizálható.

Partner

AgroFlow: a magyar fejlesztés, ami érdemben könnyíti meg a gazdálkodók életét

2025.03.15.

Március 6-án került sor a HSSI Group Szakmai Napjára, amelyen a nagyszámú érdeklődő 3 szekcióban, az agrárdigitalizáció, az öntözésfejlesztés és a precíziós gazdálkodás témájában hallgathatott meg előadásokat.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren

Magro.hu Piactér

Több mint 3.300 hirdetés 190 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás