Hirdetés
Túl sok a konfliktus, ezért elpusztítják a varjak fészkeit Zalaegerszegen
Zalaegerszegen kezdetét vette a vetési varjak fészkeinek megsemmisítése. A fészkek eltávolítását először a Dísz téren, a Kossuth utcán és a szalagház mögött álló fákon kezdték, a következő hónapokban pedig január végéig folytatják a munkát a szakemberek. A célja, hogy azokon a helyeken, ahol a vetési varjak jelenléte a lakossággal túlzott konfliktust okozott megszüntessék a fészekcsoportokat. A munkák január végéig tartanak.
A részletekről a városi polgármesteri hivatal földművelésügyi és erdőgazdálkodási szakreferense adott tájékoztatást. Székely Róbert elmondta, hogy a Balaton-felvidéki Nemzeti Park munkatársai felmérték a varjúkolóniákat a Zala megyei városban. E szerint 15 telepben közel 300 fészek található. A rovarokat, apróbb rágcsálókat, sáskákat, puhatestűeket is fogyasztó, és ezzel a mezőgazdasági területeken az ember számára is hasznosan ténykedő madár védelem alatt áll, eszmei értéke egyedenként 50 ezer forint - írta a Zaol.
Ezeken a helyeken távolítják el a varjak fészkét
A környezetvédelmi hatóság engedélye alapján augusztus közepétől fél éven át lehet eltávolítani a fészkeiket. Az első ütemet követően a további fészkek eltávolítása – faápolással egybekötve – lombhullás után, várhatóan novembertől kezdődik. Ekkor a Deák téren, a Zrínyi úton, a Landorhegyen intézmények közelében lévő varjúfészkek kerülnek sorra. A város több részén – ahol kevésbé zavaró a jelenlétük az ember számára – háborítatlanul élhetnek a madarak.
Hirdetés
A célja, hogy azokon a helyeken, ahol a vetési varjak jelenléte a lakossággal konfliktust okozott - hanghatás, környezetszennyezés, ürülék - megszüntessék a fészekcsoportokat. A madarakat olyan helyre szeretnék átköltöztetni, ahol ilyen gondok nem keletkeznek. Az első fészekkolónia a Zalaegerszegi Kórház rendelőintézet mellett volt a Zrínyi úton, ahol korábban már igyekeztek fészkeket eltávolítani. Több helyen megjelentek azóta a város különböző pontjain a kolóniák, ezért a munka folyamatosan zajlik, aminek eredményeképpen a madarak újra a természetes élőhelyüknek számító vidéki területek felé szorulnak majd ki.
A munka ütemezéséről és a részletekről Székely Róbert nyilatkozott, amit itt lehet megnézni:
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Folyékony szerves és granulált, kénes foszfor alaptrágyázási technológia
A hosszú és egyre szárazabb nyár után dönteni kell. Maradunk-e az egyre gyakrabban nem működő szilárd NPK mellett, vagy továbblépünk. Mutatunk egy-egy olyan technológiát, ami a szilárd és már folyékony tápanyagok használatán alapul, és minden berendezés megtalálható hozzá, még a legkisebb gazdaságban is.
Megbízhatóság és hatékonyság a Pantera 40EC-vel ősszel is
A kombájnok rostaaljából kikelt, zöld sávokban megjelenő gabona árvakelés a gyenge kelő repcét teljesen kiszoríthatja, elpusztíthatja. A Pantera 40 EC hatékony megoldás lehet.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 2.800 hirdetés 39 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés