Fokozatosan emelkedik a nyerstej ára hazánkban, örülhetnek a tejtermelő gazdálkodók. Nem csak a nyerstej, de például a sajtok, a tejföl és a tartós tej is drágult a megfigyelt időszakban. A nyerstej kivitelünk azonban jelentősen csökkent... Magyarországon a nyerstej országos termelői átlagára 91,22 forint/kilogramm volt 2017 januárjában. A zsírtartalom 0,01 százalékpontos, a fehérjetartalom 0,03 százalékpontos csökkenése és az alapár 4 százalékos növekedése miatt a nyerstej átlagára 3 százalékkal emelkedett januárban a decemberihez képest, és 17 százalékkal haladta meg az előző év azonos hónapjának átlagárát. A nyerstej felvásárlása a 2016. januárinál 3 százalékkal, az előző havinál 4 százalékkal volt több.
Tovább emelkedik a tej és a tejtermékek ára
    Magyarországon a nyerstej kiviteli ára a belpiaci árnál 13 százalékkal magasabb, 102,8 forint/kilogramm volt 2017 januárjában, 2016 áprilisa óta másodszor csökkent (2 százalékkal) az előző havihoz viszonyítva, az előző év januárját viszont 39 százalékkal haladta meg. Az AKI PÁIR adatai szerint a nyerstej kiszállítása 19 százalékkal csökkent januárban az előző év azonos hónapjához viszonyítva, ezen belül a termelők és a kereskedők 5 százalékkal, a feldolgozók 44 százalékkal kevesebb nyerstejet exportáltak. A termelők és a kereskedők nyerstejkivitele háromszorosa volt a feldolgozókénak a vizsgált hónapban. Az AKI PÁIR adatai szerint a hazai előállítású trappista sajt feldolgozói értékesítési ára 21 százalékkal, az 1,5 százalék zsírtartalmú dobozos tartós tejé 20 százalékkal, a 2,8 százalék zsírtartalmú dobozos friss tejé 12 százalékkal, a 2,8 százalék zsírtartalmú dobozos tartós tejé 11 százalékkal, a tejfölé 9 százalékkal, az adagolt vajé és a tehéntúróé egyaránt 5 százalékkal emelkedett 2017 januárjában az előző évihez képest. A KSH adatai szerint a 2,8 százalék zsírtartalmú friss tej fogyasztói ára 2 százalékkal volt alacsonyabb, míg az 1,5 százalék zsírtartalmú friss tejé nem változott számottevően, a trappista sajté 10 százalékkal volt magasabb ugyanebben az összehasonlításban. A KSH adatai szerint Magyarország szarvasmarha-állománya 2 százalékkal 838 ezer egyedre, ezen belül a teheneké 3 százalékkal 379 ezer egyedre nőtt 2016. december elsején az egy évvel korábbihoz viszonyítva. A szarvasmarhák és a tehenek egyaránt 60 százalékát gazdasági szervezetek, 40 százalékát egyéni gazdaságok adták. A tehénállomány növekedése miatt a nyerstej felvásárlása 1 százalékkal 1552 ezer tonnára bővült 2016- ban az előző évihez képest, a teljes zsírtartalmú nyerstej kivitele viszont az év első tizenegy hónapjában 22 százalékkal esett 2015 azonos időszakához viszonyítva a KSH adatai szerint. Forrás: AKI

Megosztás

További híreink

Megújítja az állattenyésztést az EuroTier 2024, megvan a részletes program Hannoverben

2024.10.10.

A 2024-es év novemberében az EuroTier, a világ vezető szakmai állattenyésztési és állattartási szakvására kiállítással és sok technikai programmal, számos piacvezető és vezető iparági szakértővel várja az érdeklődőket.

Egymást erősítve dolgozik együtt a kulturált borfogyasztás népszerűsítéséért a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa és a MATE

2024.10.10.

Együttműködik a kulturált borfogyasztás népszerűsítéséért a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa és a MATE.

Partner

Szárbontás az AÖP tükrében

2024.10.10.

A BIOFIL Szárbontó négy különböző baktériumtörzset is tartalmaz, ami biztosítja, hogy a termék szélsőséges körülmények között is kifejtse hatását.

Őszi metszés útmutató: miért, hogyan és mikor végezzük?

2024.10.09.

Az őszi metszés biztosítja a növényeink egészségét és a következő szezonban még erőteljesebb növekedést tesz lehetővé. A megfelelő időben és technikával végzett metszés segít a növények formájának megőrzésében, megelőzi a betegségek terjedését, és lehetővé teszi a fény jobb bejutását az alsóbb ágakhoz. Nézzük, miért van rá szükség, mikor érdemes elvégezni, és mire kell figyelnünk a folyamat során!

Megújuló energiával indul óriási energetikai pályázat ősszel a távfűtésre

2024.10.09.

Az új rendelet célja a megújuló energiaforrások, mint a geotermia és a biomassza, nagyobb arányú bevonása a távhőtermelésbe, ezzel csökkentve a földgázfüggőséget és a költségeket.

Díjat nyert Párizsban egy madármegfigyelő marketingkutatót bemutató magyar film

2024.10.09.

A Budapesti Corvinus Egyetem kutatóinak videográfiája kapta a legjobb film díját az Advances in Consumer Research fogyasztói kutatásokról szóló nemzetközi konferencián, Párizsban.

Partnerhírek
Partner

Szárbontás az AÖP tükrében

2024.10.10.

A BIOFIL Szárbontó négy különböző baktériumtörzset is tartalmaz, ami biztosítja, hogy a termék szélsőséges körülmények között is kifejtse hatását.

Partner

Őszi gyomirtás hatékonyan? Válassza a Legato Trio-t!

2024.10.09.

Az elmúlt évek tapasztalatai alapján az egyes gyomfajok csírázása lényegesen hamarabb megindul és fokozódó jelenlétükre ősztől tavaszig számítani kell. Olyan gyomnövények adhatnak már ősszel szőnyegszerű borítást, mint pl. a veronikafélék, viola, árvacsalán és a tyúkhúr, de megjelenhet tábláinkon a nagy széltippan is, mely az őszi búza egyik legjelentősebb egyszikű gyomnövénye.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Graecus CBK szárzúzó
Bács-Kiskun, Kecskemét

Graecus CBK szárzúzó

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Graecus AATK zúzó
Bács-Kiskun, Kecskemét

Graecus AATK zúzó

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!

Magro.hu Piactér

Több mint 3.300 hirdetés 107 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás