Tűz ütött ki január 4-én, szombaton délután egy Fehér megyei mezőgazdasági csarnokban, Romániában. A környéken robbanásveszély állt fenn, ugyanis az épületben műtrágyát is tároltak. A tüzet sikerült eloltani. A Fehér megyei katasztrófavédelem, valamint a tűzoltók a 2025-ös év első szombat délutánján egy tűzesethez szálltak ki, amely Mihalţ község Obreja településén, egy mezőgazdasági csarnokban keletkezett.

A Maszol.ro portál írta meg, hogy bár az épületben leginkább munkagépeket tároltak, a helyszínre érkező tűzoltók megállapították, hogy a környéken robbanásveszély áll fenn, a tűz közelében ugyanis 4000 kilogramm ammónium-nitrát műtrágyát is tartottak.

Tűz ütött ki január 4-én, szombaton délután egy Fehér megyei mezőgazdasági csarnokban, Romániában - Fotó: ISU Alba
Tűz ütött ki január 4-én, szombaton délután egy Fehér megyei mezőgazdasági csarnokban, Romániában - Fotó: ISU Alba

A tűzesethez négy speciális járművet küldtek ki. A hatóságoknak sikerült megfékezniük a lángokat és szerencsére senki sem sérült meg.

Az ISU Alba tájékoztatása szerint a tűz egy körülbelül 100 négyzetméteres csarnokban és a csarnokban található 4 mezőgazdasági gépben terjedt el.

A beavatkozásban csaknem 20 tűzoltó vett részt, akik a robbanásveszély miatt 50 méteres védőzónát alakítottak ki az oltás helyszínén.

A későbbi tájékoztatás szerint veszélyben volt egy körülbelül 250 négyzetméteres nyitott fészer is, amelyben 4000 kilogramm műtrágya, egy traktor és egy kombájn volt, valamint egy körülbelül 100 négyzetméteres nyitott fészer, amelyben három kisebb traktor volt.

Bár a kár jelentős volt, a tűzoltók közreműködésével sikerült elkerülni az heves lángok átterjedését a környékekre, más gépekre, melléképületekre - írták.

Megosztás

További híreink

Miért éri meg a gazdáknak acélcsarnokot építeni?

2025.02.13.

A könnyűszerkezetes acélcsarnok a fenntarthatósági célok elérésében is a mezőgazdasági termelők eszközrendszerének része lehet.

Gödöllőn, Kaposváron és Keszthelyen lesz tavaszi állományszemle a bemutató üzemi programok keretében

2025.02.13.

Bemutató üzemi programokat tart a MATE Tangazdaság Nonprofit Kft. három telephelyen: Gödöllőn, Kaposváron és Keszthelyen lesz tavaszi állományszemle februárban.

Nagy pénzt lehet kaszálni a magyar báránnyal, viszont vannak veszélyek is

2025.02.13.

A bárány ára magasan van, de ez várhatóan nem lesz mindig így, és a juhtartásban már jóval nehezebb a jövedelemtermelés.

Változtak a mezőgazdaságban felhasznált gázolaj jövedéki adójának visszaigényléséhez kapcsolódó szabályok

2025.02.12.

A 2025-ös év január elsejétől változtak a mezőgazdaságban felhasznált gázolaj jövedéki adójának visszaigénylésével kapcsolatos szabályok.

Csak részben működik a kataszter egy hónappal a kibertámadás után, a központi rendszer továbbra is elérhetetlen

2025.02.12.

A működési problémákkal küzdő kataszter továbbra is megnehezíti a kölcsönért folyamodó polgárok, a gazdálkodók, az önkormányzati hivatalok és a környezetvédők életét is Szlovákiában.

Rajtaütéseket végeznek a bakonyi erdőkben, drónokkal is pásztázzák a motorosokat és az agancsgyűjtőket

2025.02.12.

Fokozott ellenőrzéseket végez a területein a Bakonyerdő Zrt.: az erdőgazdaság főként a szemetelőket, a quadosokat, a krosszmotorosokat és az agancsgyűjtőket akarja tetten érni

Partnerhírek
Partner

Akár 35 millió Ft-os támogatással megjelent az új kertészeti pályázat

2025.02.11.

Megjelent a legújabb kertészeti pályázat, így most a kertészeti gazdaságok figyeljenek. Az új Kertészeti üzemek technológiai fejlesztésének támogatása (KAP-RD01a-1-25) pályázatra áprilistól lehet benyújtani a támogatási kérelmeket.

Partner

Lombtrágyák, már 460 Ft/liter-től - VulcanAgro 2+1 IBC-akció

2025.02.11.

Lassan vége a 2. IBC után a 3. IBC ajándék akciónak. Ha olcsón, jó minőséget szeretne, akkor keresse a VulcanAgro szaktanácsadóit.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Vinasz műtrágya, lombtrágya, növénykondicionáló AÖP 1 pont
Győr-Moson-Sopron, Győr

Vinasz műtrágya, lombtrágya, növénykondicionáló AÖP 1 pont

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
BioNutria Bór lombtrágya, Dánia
Győr-Moson-Sopron, Győr

BioNutria Bór lombtrágya, Dánia

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!

Magro.hu Piactér

Több mint 3.300 hirdetés 171 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás