Hirdetés
Talajt, állatokat és növényeket is véd a fenntartható mezőgazdaság
A biodiverzitás a Föld összes élőlényének, azok génállományának, valamint az élőhelyüknek és azok összetett kapcsolatrendszerének sokféleségét foglalja magában. Ebben a rendkívül komplex hálózatban minden élőlény – legyen az a legkisebb baktérium vagy a legnagyobb emlős –, elengedhetetlen szerepet tölt be. A biodiverzitás tehát sokkal több, mint a fajok és egyedeik számának kimutatása. Hogyan és miért érdemes támogatni a fenntartható mezőgazdaság eszközeivel?
A KAVOSZ írta meg, hogy a biodiverzitás magában foglalja a fajok közötti és a fajokon belüli változatosságot is, a minket körülvevő és életet adó természet sokféleségét is. Minden faj egyedi tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek hozzájárulnak az ökoszisztéma egészének stabilitásához és ellenálló képességéhez. A baktériumok és gombák nélkül elképzelhetetlen a talaj termékenysége, a rovarok és madarak nélkül pedig lehetetlen lenne a növények beporzása.
A biológiai sokszínűség megőrzése nem csupán etikai vagy esztétikai kérdés, hanem a bolygónk életben maradásának alapvető feltétele. A fajok és életközösségek sokfélesége nélkülözhetetlen az egészséges és fenntartható élethez. A biodiverzitás egyensúlyt teremt az ökoszisztémában, illetve biztosítja például a tiszta levegő, a víz, a talaj, az élelmiszerek és a gyógynövények folyamatos rendelkezésre állását.
Hirdetés
A mezőgazdaság is figyelembe veheti a biodiverzitás igényeit
A fenntartható mezőgazdaság kiemelt szerepet játszik a biodiverzitás megőrzésében. A fenntartható mezőgazdasági gyakorlatok célja, hogy minimalizálják a környezeti hatásokat, miközben biztosítják az élelmiszer-ellátás stabilitását és a mezőgazdasági közösségek jólétét. Ezen gyakorlatok közé tartozik a vegyszerhasználat csökkentése, a talajerózió megelőzése, a vizes élőhelyek védelme, a jelen lévő különböző életformák számosságának növelése, illetve a klímaváltozás elleni küzdelem.
A fenntartható mezőgazdaság hozzájárul a biológiai sokféleség fenntartásához is a mezőgazdasági ökoszisztémában. A természettel összhangban végzett mezőgazdasági gyakorlatok, mint
- az agroökológiai módszerek alkalmazása,
- a vetésforgó,
- a permakultúra és
- a biológiai ellenőrzés,
elősegíthetik a fajok és életformák sokféleségét, miközben csökkentik a káros környezeti hatásokat.
A legegyszerűbb technológiák alkalmazása, mint például a helyes vetésváltás vagy az állattartás integrálása pozitívan hat a terméshozamokra, illetve hozzájárul a fenntartható mezőgazdaság fejlesztéséhez, amely az élelmiszerellátás hosszú távú fenntartásának alapja - írták.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Őszi kalászos gyomirtás? A válasz: Reliance + Silwet Star + Tonivit csomag
Az, hogy miért lett fontos a gabonafélék őszi gyomirtása, többtényezős, egyre hosszabb történet. Párat említünk ezek közül a cikkben.
Dr Green Prime magtrágya – egy valódi újító megoldás a tápanyag-utánpótlásban
A Dr Green Prime a vetőmag felületére a csávázással egy menetben vagy akár külön is felhordható tápanyagforrás, mely a csírázó növény számára azonnali erőt biztosít, hogy egységes, vitális állományt érjünk el, mely mind a környezeti, mind a peszticid stresszhatásoknak jobban ellenálló növényt eredményez.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 2.800 hirdetés 41 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés