Letették a szentesi Traktorbolt Kft. épülő új csarnokának alapkövét. A Csongrád-Csanád megyei cég egy 200 millió forintos projekt keretében fejleszti a telephelyét. A pályázat 70 százalékban finanszírozott, így 125 millió forintos támogatást kapott uniós és állami forrásokból a mezőgazdasági gépgyártással foglalkozó vállalkozás. Az eszközbeszerzés tartalmaz egy terepes targoncát, két hegesztőtrafót, egy nagy teljesítményű plazmavágógépet, egy modern lézervágó asztalt és hajtott szerszámos CNC-esztergapadot is.

A Délmagyar számolt be róla, hogy a pályázatban egy 600 négyzetméteres műhelycsarnokot építenek, amelyben iroda- és szociális helyiségek is lesznek. A Szécsényi Péter által vezetett cég eszközbeszerzése tartalmaz egy terepes targoncát, két hegesztőtrafót, egy nagy teljesítményű plazmavágógépet, egy modern lézervágó asztalt és hajtott szerszámos CNC-esztergapadot is.

Bálázó és kombájn alkatrészek a szentesi cég telephelyén - Fotó: Traktorbolt Kft.

Több beruházás is folyamatban Szentesen

A csarnok alapkőletételén Farkas Sándor agrárminiszter-helyettes, a térség országgyűlési képviselője elmondta, mivel a mezőgazdaság stratégiai ágazat, ezért a mezőgazdasági gépalkatrészeket gyártó társaság tevékenysége is jelentős. A miniszterhelyettes külön kiemelte a cég innovatív működését.

A csarnoképítés kapcsán Szabó Zoltán polgármester pedig arról számolt be, hogy megvan a fejlesztési kedv a szentesi vállalkozásokban: az ipari parkban a Traktorbolt Kft. mellett három másik cég is tervez beruházást, a parkon kívül pedig a Délkertésznél is zajlik egy nagyszabású projekt.

A Ginop_Plusz-1.2.3-21-2022-00545 részletei:

Kedvezményezett neve: TRAKTORBOLT Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság

A fejlesztés tárgya, célja: Kapacitásbővítés és technológiai-fejlesztés a Traktorbolt Kft.-nél

Szerződött támogatás összege: 125 210 013 forint 

A projekt tartalma:

A TRAKTORBOLT Kft. jelen projekt keretében egy 692 négyzetméter bruttó alapterületű, két szintes gyártócsarnok felépítését, valamint egy ferde ágyas CNC eszterga, egy lézervágó, egy dízel targonca, egy hegesztőgép, egy plazmavágó beszerzését, egy napelemes rendszer telepítését kívánja megvalósítani.  A projekt részét képezi egy felhő alapú informatikai megoldásokról szóló képzés, valamint egy 50 órás vezető- és menedzsment tanácsadás/fejlesztés is. A beruházás megvalósításával a Társaság növelni tudja gyártási kapacitásait, új, korábban nem gyártott termékek előállítására is képes lesz, illetve nagyon jelentős technológiai fejlesztést és hatékonyság javulást tud elérni a modern gépekkel. A projekt tervezett befejezési dátuma: 2023.09.30.

További híreink

Olcsó az ára, mégis bezuhant a romániai méz exportja

2024.12.03.

Az év első 6 hónapjában Románia 466 tonna mézet értékesített az Európai Unión kívüli piacokon, ez 51 százalékkal marad el a 2023 azonos időszakában exportált mennyiségtől.

A medvéknél nagyobb veszély hazánkban a kórt terjesztő kullancs és szúnyog

2024.12.02.

A magyarországi medvékkel kapcsolatos tudnivalókról, így a medveészlelésekről is beszélt Gombkötő Péter, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság zoológiai referense.

Kézikönyvvel segíti a gazdákat az új Agrár-környezetgazdálkodási támogatás igénylésében a NAK

2024.12.02.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara egy kézikönyvben foglalta össze az AKG-val kapcsolatos tudnivalókat.

A világon elsőként Dánia adóztatja meg a tehenek károsanyag-kibocsátását

2024.12.02.

A dán parlament megszavazta a törvényjavaslatot, ami 2030-tól kezdve környezetvédelmi adót vet ki a mezőgazdaságra a károsanyag-kibocsátás után.

Nagy sebességű robotültetők a precíziós palántaneveléshez

2024.12.01.

A holland TTS vállalat kifejlesztett egy sor nagysebességű automata robotot, amelyeket a fiatal palánták hatékony és pontos átültetésére terveztek. Az öt különböző modellt kínáló TTS gépek akár 10 centiméteres sortávolságot is képesek kezelni, így a legkülönfélébb ültetési igényeknek is megfelelnek.

Az ecet, ami több ezer éve velünk van – és még mindig meglepődünk, mire képes

2024.12.01.

Ha kimondjuk az ecet szót ma Magyarországon, többségünknek a zöld flakonos, iparilag előállított ecetsav, egy savanyú, „maró anyag” jut az eszébe. Mire is használjuk az ecetet manapság? Kávéfőző tisztítására, vízkőmentesítésre és óvatosan mérve a jól ismert ételecettel savanyúbb ízt adunk a bablevesnek vagy a lencsefőzeléknek.

Partnerhírek
Partner

AKG 2025: kiknek érdemes belevágni és hogyan segíthetnek a szakértők?

2024.11.29.

Az agráriumot izgalomban tartó kérdés most az új agrár-környezetgazdálkodási támogatás lehetősége. Minden termelőnek döntést kell hoznia lehetőségei és adottságai függvényében, hogy pályázik-e vagy sem. Ezt a kérdéskört jártuk körbe a Lajtamag Kft. termékfejlesztőjével, Somody Gergővel; Dr. Nagy Idával a Lajtamag Kft. szaktanácsadójával és Nagy Lászlóval, az Agro Profi Kft. vezető szaktanácsadójával.

Partner

Költségcsökkentés helyett az intenzifikációban látja a kiutat a TIMAC AGRO

2024.11.28.

A műtrágyapiac az elmúlt években folyamatos változásokon ment keresztül, amelyek mély hatással voltak az agráriumra. Az árak normalizálódása, a kereslet ciklikussága és a gazdálkodók alkalmazkodó-képessége új kihívásokat teremtett. Tóth Balázs, a TIMAC AGRO ügyvezető igazgatója segít megérteni, hogyan látják a hazai műtrágyapiacot és milyen innovációkat hoz a vállalat az ágazat számára.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 1.100 hirdetés 100 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás