Hirdetés
Sok TMR ellenőrzést kapnak a gazdák a nyáron, érdemes időben visszajelezni
Az Európai Unió által előírtak szerint Magyarországon is kötelező módon alkalmazni kell a SENTINEL műholdcsalád képeit az agrártámogatások ellenőrzéséhez. Ebben hazánknak a többi tagállamhoz hasonlóan nincs választási lehetősége. A Magyar Államkincstár és az Agrárminisztérium is részletes tájékoztatókkal segíti a gazdálkodókat a minél nagyobb mértékű megfelelésben.
A 2024. évi egységes kérelmek Területi Monitoring Rendszer (a továbbiakban: TMR) általi ellenőrzéséről szóló tájékoztató első részében bemutatásra került a TMR célja, működése, valamint a június közepétől induló vizsgálatok típusai - írta az Agrárminisztérium.

Több vizsgálattípusra is számíthatnak a gazdák a TMR-ben
A közzétett tájékoztatóban bemutatásra kerülnek a július közepétől (zöldugar, zöldtrágya), valamint az augusztusban várható TMR vizsgálatok (gyomosság, túllegeltetés, öntözés, nádaratás, nem termelő tájképi elemek ellenőrzése), továbbá ismételten bemutatják, miért fontos a helyszíni ellenőrzés megelőzése érdekében a gazdálkodói visszajelzés a TMR értesítésre. Az idei évben a TMR egy adott eltérés érzékelését követően a tavalyi évvel szemben csak egyetlen egy jelzést ad az év során a kedvezményezett irányában, hogy ne tekintsék a gazdálkodók terhesnek a folyamatos jelzést.
Hirdetés
Az tehát, hogy nem kap több jelzést a termelő, nem jelenti azt, hogy az előzőleg észlelt és jelzett meg nem felelés esetleg már nem él. A feltüntetett határidőn belül történő visszajelzésnek azért van kiemelt szerepe, mert azon esetekben, amikor a termelő semmilyen módon nem reagál az értesítésre, ott a területet helyszíni ellenőrzés keretében fogja megvizsgálni a hivatal.
Javasolt ezért a jelzésben szereplő potenciális meg nem felelés mielőbbi feloldása a levélben jelzett lehetőségek szerint.
A meg nem felelés tisztázása megtehető akár ellenbizonyító mobilGAZDA fotó készítésével, akár az EK felületen történő táblarajz korrekcióval, egy művelet bejelentésével vagy a kérelem részleges vagy teljes visszavonásával, amely tehát a termelő alapvető érdeke.
A TMR általi ellenőrzésről szóló tájékoztató I. részében részletesen bemutatott vizsgálatok továbbra is zajlanak:
- Táblán belüli inhomogenitás vizsgálata
- Nem támogatható terület jelenléte a táblán
- Növénykultúra eltérés
- Kaszálási szabályok
- Tiltott kaszálás
- Kaszálás elmulasztása
- Osztott kaszálás
Természetesen az ellenbizonyítás lehetősége minden esetben adott. A bizonyítást alátámasztó felvételeket a mobilGAZDA alkalmazással szükséges elkészíteni és a Kincstárnak beküldeni - írta az összefoglaló.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Műtrágya helyett baktériumok? Egy gazda tapasztalatai, amelyeket érdemes megismerni
2025.03.20.Szavai József neve jól ismert a Drávaszabolcs környéki gazdák között. A Baranya vármegyei termelő 90 hektáron gazdálkodik, és az elmúlt években folyamatosan fejlesztette a technológiáját, hogy javítsa a terméseredményeit és csökkentse a költségeit. Bár már régóta foglalkozik növénytermesztéssel, az innovatív megoldásokra mindig nyitott volt: néhány éve kezdett el biológiai készítményeket használni, és jelentős előnyöket tapasztalt a talajegészség és a terméshozam tekintetében.
UREUS 46 a hatékonyabb nitrogénhasznosulás érdekében
2025.03.15.Az UREUS 46 Limus® Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamid, mely a KITE saját terméke. Ez az innovatív készítmény jelentősen hozzájárul a nitrogénveszteség csökkentéséhez és a tápanyag hasznosulásának növeléséhez. Különösen fontos azokban az esetekben, amikor a nitrogén kijuttatását követő csapadék bizonytalan, hiszen az ureáz inhibitor alkalmazásával a nitrogénveszteség minimalizálható.
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatValtra T152 twintrac
21 500 000 HUF
+ áfaKögel ZDKV 18 tandem
4 500 000 HUF
+ áfaMagro.hu Piactér
Több mint 3.300 hirdetés 191 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés