Precíziós szüretelőgépet mutatott be a KITE Zrt. Balatonvilágoson. A rendezvényen a Pellenc új precíziós megoldásaival, Telematics rendszerrel és hozamtérképezéssel felszerelt Optimum L.20 szüretelőgéppel ismerkedhettek meg az érdeklődők.

A Pellenc francia gépgyártó cég fejlesztései során kiemelt szempont a könnyű és egyszerű használat. Az Easy Smart rendszer lehetővé teszi, hogy a szüretelőfej beállításait a fülkéből munka közben elvégezze a kezelő az Easy Touch érintőképernyős kijelző segítségével.

A Pellenc önjáró szüretelőgépek védjegyévé vált az egyszerű használhatóság mellett a szüretelés minősége, akár a kézi szürettel megegyező minőségű gépi szüretelést tesznek lehetővé (Forrás: Pellenc)

A vezérlőpanelen látható, szöveg nélküli ikonokkal pillanatok alatt be lehet állítani a gép különböző paramétereit. Az Easy Drive Joystick botkormány tovább egyszerűsíti a gép irányítását. A kerekek 95 fokban elfordíthatók, ami nagy fordulékonyságot biztosít a gépnek. Ez főként olyan területen hasznos, ahol a tábla végén nem áll rendelkezésre széles forgó – írja a magyarmezogazdasag.hu.

Csak a bogyók férnek át

A Pellenc önjáró szüretelőgépek védjegyévé vált az egyszerű használhatóság mellett a szüretelés minősége, akár a kézi szürettel megegyező minőségű gépi szüretelést tesznek lehetővé. Ez nagyban köszönhető a felhordószalag rácsos kialakításának.

Pellenc szüretelőgépeknél a válogatás már a felhordó­szalagoknál elkezdődik, az egyedi rácsos szállítószalag elválasztja az egész fürtöket a bogyótól és a létől. Így csak az egész fürtöknek kell áthaladniuk az alsó ventilátorok alatt, ami a teljes termésnek mindössze 20-30%-a.

Ez a megoldás lehetővé teszi a hatékony tisztítást, magas haladási sebességgel és kevés léveszteséggel. A tisztítórendszer fontos fázisa a Selectiv Process 2 rendszer. Ez nem más, mint egy magas frekvenciájú lineáris ujjas bogyózó, és a tartály teljes felületén elhelyezett görgősor, melyet úgy alakítottak ki, hogy csak a bogyók férnek át közte. Ez szavatolja, hogy sem kocsány, sem kéregdarab vagy levél nem kerülhet a tartályba.

Innovatív precíziós megoldások

A bemutatón ismertették a kombájn súlymérési rendszerét. Az új Pellenc Optimum széria a leszüretelt szőlő valós idejű mérését teszi lehetővé. Tartályonként négy szenzor lett beépítve, amelyek a tartály súlyát a négy sarkában mérik.

A súlyérzékelő szenzorok egyenként 2,2 tonna súly mérésére alkalmasak, ez azt jelenti, hogy tartályonként 8,8 tonnáig tud mérni, ami a mérés pontosságát is elősegíti.

A hivatalos gyári adat szerint a Pellenc 3%-os hibahatárral mér, a tesztek során azonban ettől magasabb pontosságot lehetett elérni. Az érintőképernyős panelen nyomon követhető a tartályokban lévő szőlő mennyisége, és lehetőség van napi célmennyiség beállítására is. A gép beépített hektárszámlálóval is rendelkezik, ami a folyamatos súlyméréssel kombinálva hozamot is kalkulál.

Hasznos visszajelzések a gép költséghatékony működéséről

A fedélzeti súlymérés a telemetrikus rendszerrel kiegészülve pontos hozamtérképezésre ad lehetőséget. A gép által másodpercenként tárolt súlyadatokat a GPS-koordináták alapján a rendszer egy térképre helyezi. Az adatok kiértékelését követően talajmintavételezés, speciális tápanyag-kijuttatás után egységes termésátlag érhető el a táblában.

A szüretelőkombájn telemetria-rendszere folyamatosan méri az adatokat, és információt küld egy online felületre, ahol egy alkalmazáson keresztül nyomon követhető a gép valamennyi paramétere, üzemanyagszintje, látható a következő karbantartásnak ideje, de GPS segítségével akár az is ellenőrizhető, hogy éppen hol dolgozik a gép a táblán belül.

A rendszer az adatok alapján statisztikákat is készít, amelyek hasznos visszajelzést adnak a gép költséghatékony működéséről. Emellett lehetővé teszi a távoli diagnosztikát is, a tulajdonos hozzájárulásával a karbantartást végzők a távolból is kiértékelhetik a küldött hibaüzeneteket. Így meghibásodás esetén a megfelelő alkatrész gyorsabban pótolható.

(Forrás: futurefarming.com)

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Mit tehetünk a cseresznyelégy ellen? A cseresznye növényvédelmének kulcskérdései

2025.03.20.

A megfelelő növényvédelmi stratégiák alkalmazása elengedhetetlen a sikeres cseresznyetermesztéshez, amelyhez fontos ismerni a legfőbb kórokozókat és kártevőket, valamint a védekezés lehetőségeit.

Partner

Műtrágya helyett baktériumok? Egy gazda tapasztalatai, amelyeket érdemes megismerni

2025.03.20.

Szavai József neve jól ismert a Drávaszabolcs környéki gazdák között. A Baranya vármegyei termelő 90 hektáron gazdálkodik, és az elmúlt években folyamatosan fejlesztette a technológiáját, hogy javítsa a terméseredményeit és csökkentse a költségeit. Bár már régóta foglalkozik növénytermesztéssel, az innovatív megoldásokra mindig nyitott volt: néhány éve kezdett el biológiai készítményeket használni, és jelentős előnyöket tapasztalt a talajegészség és a terméshozam tekintetében.

Összesen 30 országba szállítja majd az új burgonyás chipsét a Chio-termékek győri gyártója

2025.03.20.

Megkezdte az új, burgonya alapú snackje készítését a győri üzemében a Chio-termékek gyártója, az oven chips gyártósora 8 milliárd forintba került.

Apró kártevő, óriási veszteség – a burgonya-fonálféreg veszélyei és a megoldások

2025.03.19.

A burgonya-fonálféreg (Globodera rostochiensis) a burgonyatermesztés egyik legjelentősebb kártevője, amely világszerte komoly gazdasági károkat okoz. Ez a mikroszkopikus méretű fonálféreg a burgonya gyökereit támadja meg, ami a növények gyengüléséhez és a terméshozam csökkenéséhez vezet.

Szakmai útmutatót adott ki a tavaszi lemosó permetezéshez a Gazdahely

2025.03.19.

A megfelelő időben és szakszerűen végzett tavaszi lemosó permetezés segít a szezon során a fertőzési nyomás csökkentésében.

Nincs sok idő az eGN beadására: március 31-ig kell teljesíteni a nitrát adatszolgáltatást

2025.03.19.

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívta a termelők figyelmét, hogy a nitrát adatszolgáltatás határideje 2025. március 31-e.

Partnerhírek
Partner

Műtrágya helyett baktériumok? Egy gazda tapasztalatai, amelyeket érdemes megismerni

2025.03.20.

Szavai József neve jól ismert a Drávaszabolcs környéki gazdák között. A Baranya vármegyei termelő 90 hektáron gazdálkodik, és az elmúlt években folyamatosan fejlesztette a technológiáját, hogy javítsa a terméseredményeit és csökkentse a költségeit. Bár már régóta foglalkozik növénytermesztéssel, az innovatív megoldásokra mindig nyitott volt: néhány éve kezdett el biológiai készítményeket használni, és jelentős előnyöket tapasztalt a talajegészség és a terméshozam tekintetében.

Partner

UREUS 46 a hatékonyabb nitrogénhasznosulás érdekében

2025.03.15.

Az UREUS 46 Limus® Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamid, mely a KITE saját terméke. Ez az innovatív készítmény jelentősen hozzájárul a nitrogénveszteség csökkentéséhez és a tápanyag hasznosulásának növeléséhez. Különösen fontos azokban az esetekben, amikor a nitrogén kijuttatását követő csapadék bizonytalan, hiszen az ureáz inhibitor alkalmazásával a nitrogénveszteség minimalizálható.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Jász-Nagykun-Szolnok, Tiszaföldvár

Valtra T152 twintrac

Hitelesített telefonszám

21 500 000 HUF

+ áfa
Jász-Nagykun-Szolnok, Tiszaföldvár

Kögel ZDKV 18 tandem

Hitelesített telefonszám

4 500 000 HUF

+ áfa

Magro.hu Piactér

Több mint 3.300 hirdetés 191 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás