Hétfőn napközben fokozatosan javulnak a látási viszonyok, de az északkeleti, északi megyékben marad a borult, egyes részeken tartósabban párás idő. Az ország többi részén változóan felhős időre van kilátás több-kevesebb napsütéssel. Este északnyugat felől fokozatosan megvastagszik a felhőzet, és akkor az északi valamint a nyugati tájakon helyenként eső, zápor is előfordulhat, egy-egy zivatar is előfordulhat. A déli, délnyugati szél a déli országrészben időnként megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn az ország nagyobb részén 19 és 25 fok között alakul, de a tartósan felhős, párás északkeleti, északi részeken csak 14, 18 fok lesz. Késő estére 12, 18 fok közé hűl le a levegő.

Hétfőn estétől aztán többnyire erősen felhős vagy borult idő lesz, de kezdetben délen helyenként csak vékony fátyolfelhőzet takarja majd az eget. Párássá válik a levegő, ködfoltok is képződnek. Késő este az északi országrészben előfordulhat helyenként eső, zápor, de egy-egy zivatar sem kizárt. Hajnalban már délnyugaton is lehet csapadék. A délnyugati szél északnyugatira, nyugatira fordul, és időnként megélénkül. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 7 és 14 fok között várható - véli az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Várható időjárás október 25-én

Kedd délelőttig nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég. Pára-, ködfoltok is lehetnek. Délutántól északnyugat felől egyre többfelé felszakadozik, csökken a felhőzet, kisüt a nap. Több helyen előfordulhat eső, zápor, majd a délutáni óráktól csökken a csapadékhajlam. Az északnyugati, nyugati szél helyenként megélénkül. Hajnalban 7 és 14, délután 15 és 22 fok közötti hőmérsékletet mérhetnek.

Szerdán hazánk nagy részén számíthatunk hosszabb-rövidebb napsütésre, de a köd, illetve rétegfelhőzet helyenként tartósabban megmaradhat és egy melegfront viszonylag keskeny felhőzónája is ránk húzódhat. Néhol előfordulhat szitálás, gyenge eső. Általában mérsékelt marad a légmozgás. A hajnali 3, 11 fokról 15 és 21 fok közé emelkedik a hőmérséklet.

Csütörtökön éjjel, reggel sokfelé várható köd, illetve rétegfelhőzet. Nappal ritkul, zsugorodik a köd, délutánig kevés helyen maradhat meg, a fátyolfelhők is feloszlanak, általában többórás napsütésre számíthatunk. Estétől ismét terjeszkednek a ködfoltok. Néhol előfordulhat szitálás. Gyenge marad a légmozgás. A minimum-hőmérséklet 2 és 11, a maximum 15 és 21 fok között alakul.

Pénteken derült, napos és tartósabban felhős, ködös tájak egyaránt lesznek, emellett fátyolfelhők is sodródnak fölénk. Legfeljebb jelentéktelen szitálás fordulhat elő néhol. Helyenként megélénkülhet kissé a keleti, délkeleti szél. A minimum 3 és 11, a csúcsérték 14 és 21 fok között valószínű.

Szombaton hazánk nagyobb részén kisüt a nap, de maradhatnak borult, ködös területek, illetve fátyolfelhők is érkezhetnek. Számottevő csapadék nem várható, legfeljebb jelentéktelen szitálás alakulhat ki néhol. Helyenként megélénkülhet kissé a déli, délkeleti szél. A hajnali 3, 11 fokról 14 és 20 fok közé emelkedhet a hőmérséklet.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Fertőzés nélkül túl a 21 napos időkorláton – mi következik most?

2025.05.19.

A ragadós száj‑ és körömfájás (RSZKF) vírus legutóbbi kitörése óta egyetlen új megbetegedést sem regisztráltak, így a leghosszabb, 21 napos lappangási időszakon is „túljutottunk”.

Kiemelt figyelmet és támogatást kapnak az aszályhelyzet kezelésére a magyar gazdák és a vízügyi ágazat szereplői

2025.05.19.

A magyar gazdák és a vízügyi ágazat szereplői kiemelt figyelmet és finanszírozást kapnak az aszályhelyzet kezelésére.

Partner

Ne maradjon le a fiatal gazdák kettős támogatásáról

2025.05.19.

2025. július 16. és augusztus 12. között nyílik lehetőség a fiatal, 18 és 40 év közötti gazdák kérelmének benyújtására.

Készlethiány fenyeget a gabonapiacon

2025.05.19.

A világ gabonapiacát jelenleg három, egymással összefonódó tendencia formálja: a termelés enyhe visszaesése – különösen a kukorica esetében –, a készletek fokozatos apadása, valamint a kereskedelmi forgalom csökkenése.

Kecskesajtos édesség lett idén a Balaton fagyija

2025.05.19.

A veszprémi Füge Fagyiudvar és Kávézó Mekkóstollak nevű, rozmaringos, sült- és sósmandulával, kecskesajtból készült fagylaltja nyerte a Balaton Fagyija 2025 versenyt

Egyszerre bizakodnak és aggódnak a magyarok a mesterséges intelligencia miatt

2025.05.19.

A KPMG és a Melbourne-i Egyetem közös kutatása szerint az emberek egyre többször használják a mesterséges intelligenciát, viszont közülük sokan bizonytalanok a részletekkel kapcsolatban.

Partnerhírek
Partner

Ne maradjon le a fiatal gazdák kettős támogatásáról

2025.05.19.

2025. július 16. és augusztus 12. között nyílik lehetőség a fiatal, 18 és 40 év közötti gazdák kérelmének benyújtására.

Partner

Szintlépés a bálázásban

2025.05.16.

KUHN VB 3100 hengeres bálázók: sokoldalúságra, optimális teljesítményre és jövedelmezőségre tervezve.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren

Magro.hu Piactér

Több mint 3.400 hirdetés 206 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás