A következő három napban többnyire borult, párás idő várható, helyenként szitálással vagy gyenge csapadékkal, míg csütörtökön nyugat felől fokozatosan felszakadozik a felhőzet, és rövid időre a nap is kisüthet; a hőmérséklet -3 és +7 fok között alakul.

Kedden az ország nagyobb részén borult, párás idő várható, a köd a legtöbb helyen fokozatosan ritkul. Kisebb körzetekben lehet napsütés, majd napközben ott is megnövekszik a felhőzet. Szitálás, ónos szitálás, esetleg gyenge eső előfordulhat. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad. A maximum-hőmérséklet döntően 5 fok alatt marad és késő estére sem változik jelentősen.

Maximumhőmérsékletek december 3-án Magyarországon
Maximumhőmérsékletek december 3-án Magyarországon

Estétől túlnyomóan borult lesz a ég, köd kisebb területen alakul ki. Gyenge vegyes halmazállapotú csapadék kevés helyen előfordulhat. A légmozgás gyenge, mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -3 és +3 fok között alakul - írja 3 napos időjárás előrejelzésében a HungaroMet.

Szerdán nagyrészt erősen felhős, illetve borult időre van kilátás. Helyenként szitálás, gyenge eső, havas eső, a hegyekben hószállingózás is lehet. Mérsékelt lesz az északi szél. Kora délutánra 2 és 7 fok közé emelkedik a hőmérséklet.

Csütörtökön jobbára erősen felhős vagy borult lesz az ég, majd napközben nyugat, északnyugat felől egyre nagyobb területen felszakadozik, csökken a felhőzet, hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap. Helyenként, délután már inkább csak a Dunától keletre valószínű gyenge vegyes halmazállapotú csapadék. Az Észak-Dunántúlon időnként megélénkül az északi, északnyugati szél. A minimum-hőmérséklet -3 és +3, a maximum 1 és 6 fok között várható.

További híreink

Partner

Hat évtizedes tapasztalat és csúcstechnológia: Az Alta Seeds útja a világpiacra

2025.01.14.

Az Alta Seeds az Advanta Seeds Hungary Kft prémium márkája, amely a UPL csoport részeként erős jelenléttel bír mind Európában, mind Észak-Amerikában.

Lejár a határidő a népszerű zöldenergia támogatásra, de nyílik egy új lehetőség is

2025.01.14.

Befejeződik a kedvelt lehetőség: 2025. január 15-ig lehet pályázni a zöldenergia támogatásra

Nincs könnyítés: január utolsó napja a határidő az agráradatok szolgáltatására

2025.01.14.

Már csak elektronikus úton lehet elvégezni az adatszolgáltatást és az adatmódosítást is Magyarországon a gazdáknak, nagy torlódás és sok idegeskedés várható január végéig.

A hangyák forradalmasíthatják a biogazdálkodást az almaültetvényekben

2025.01.14.

A hangyák hatékonyan küzdenek különféle növénybetegségek, például az almafák varasodása és rothadása ellen, miközben a kártevőket, például a téli araszoló hernyókat is pusztítják, amelyek veszélyeztetik az almafák lombozatát.

Újra felbukkant a ragadós száj- és körömfájás Németországban – 37 év után először

2025.01.14.

Németországban három vízibivalyban igazolták a rendkívül fertőző ragadós száj- és körömfájás vírusát. A megbetegedések egy 14 állatot számláló gazdaságban jelentkeztek, ahol az érintett bivalyok elpusztultak.

Tovább szedi áldozatatait a madárinluenza Magyarországon

2025.01.14.

Madárinfluenza vírus jelenlétét igazolták Hajdú-Bihar vármegyében. Az érintett tömőlúd-állomány felszámolása lezárult, a járványügyi vizsgálatok még zajlanak.

Partnerhírek
Partner

Hat évtizedes tapasztalat és csúcstechnológia: Az Alta Seeds útja a világpiacra

2025.01.14.

Az Alta Seeds az Advanta Seeds Hungary Kft prémium márkája, amely a UPL csoport részeként erős jelenléttel bír mind Európában, mind Észak-Amerikában.

Partner

Aszálytűrő kukoricahibridek magas terméspotenciállal

2025.01.13.

A hazai időjárási viszonyok kiszámíthatatlansága miatt az utóbbi években kiemelt fontosságúvá vált a termésstabilitás. Az előrejelzések szerint az időjárás kiszámíthatatlansága, szélsőséges mivolta az elkövetkező években is jellemző lesz térségünkre. Cégünk évek óta kiemelt figyelmet fordít, a magas terméspotenciálon túl, a szárazsággal szembeni ellenállóságra a kukoricanemesítés során.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.200 hirdetés 153 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás