Hirdetés
Összesen 40 millió forintot kapott 21 hazai szervezet környezetvédelemre
Az Agrárminisztérium 40 millió forint értékben támogatja a hazai, környezet-és természetvédelmi céllal létrejött, közhasznú társadalmi szervezeteket. A tartalmi értékelésre befogadott pályázatok közül 21 civil szervezet részesül támogatásban.
Az Agrárminisztérium írta meg, hogy a 2024. évi pályázati felhívásra 61 szervezet nyújtotta be pályázati dokumentációját, melyből 41 darab felelt meg a formai értékelés szempontjainak. A tartalmi értékelésre befogadott pályázatok közül 21 civil szervezet részesül támogatásban, akik az általuk kidolgozott és benyújtott projektek megvalósításával járulnak hozzá a pályázati felhívásban rögzített természetvédelmi célok eléréséhez. A pályázati döntés itt érhető el.
Az Agrárminisztérium Természetvédelemért felelős Helyettes Államtitkársága
A magyar természetvédelem hivatalos, központi intézménye az Agrárminisztérium Természetvédelemért felelős Helyettes Államtitkársága.
Hirdetés
A tárca a Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló miniszteri utasítás szerinti feladatait a természetvédelemért felelős helyettes államtitkár a környezetügyért felelős államtitkár irányításával látja el.
A Természetvédelemért felelős Helyettes Államtitkárság (TVHÁT) legfőbb feladatai a jogszabályalkotás, -véleményezés, stratégiák készítése, a természetvédelmi hatóságok és a nemzeti park igazgatóságok szakmai irányítása és felügyelete, természetvédelmi fejlesztéseket támogató pénzügyi programok koordinálása, nemzetközi természetvédelmi egyezmények végrehajtásának koordinációja, védett természeti területek és értékek nyilvántartása, törzskönyvének vezetése és azokból történő adatszolgáltatás, természetvédelmi szakmai anyagok és útmutatók kiadása, bizonyos kiemelt ügyek esetében pedig a hatósági feladatok ellátása (CITES eljárások, természetvédelmi és tájvédelmi szakértői engedélyezési eljárások, barlangokkal kapcsolatos engedélyezési eljárások, géntechnológiai hatósági jogkörök gyakorlása).
A TVHÁT számos állami feladatot lát el a tevékenységi körében. E feladatok alapját az Alaptörvény P cikkének (1) bekezdése adja meg, mely kimondja, hogy „a természeti erőforrások, különösen a termőföld, az erdők és a vízkészlet, a biológiai sokféleség, különösen a honos növény- és állatfajok, valamint a kulturális értékek a nemzet közös örökségét képezik, amelynek védelme, fenntartása és a jövő nemzedékek számára való megőrzése az állam és mindenki kötelessége”. E célok kormányzati szintű megvalósítása érdekében a TVHÁT egész ország területére kiterjedő feladata az európai uniós tagságból, nemzetközi egyezményekből és a hazai jogszabályi előírásokból fakadó táj- és természetvédelmi feladatok végrehajtása és koordinálása, továbbá az Európai Unió Közös Agrárpolitikájához (KAP) fűződően a természetvédelmi érdekek és a felmerülő természetvédelmi szempontok kormányzati képviselete.
Eszközök és megvalósítás
A felsorolt feladatok konkrét megvalósításához a TVHÁT három fő eszközzel rendelkezik. Egyrészt kidolgozza a természetvédelmi és tájvédelmi ágazat egységes jogalkalmazói gyakorlatát, másrészt összefogja és értékeli a felmerülő szabályozási igényeket, és előkészíti az ágazati jogalkotást. Harmadrészt mindezek megvalósítása érdekében az Agrárminisztériumon belül szakmai irányítást gyakorol az Agrárminisztérium szervezetén belül a Természetmegőrzési Főosztály, a Nemzeti Parki és Tájvédelmi Főosztály, valamint a Biodiverzitás- és Génmegőrzési Főosztály fölött, továbbá az agrárminiszter által kiadmányozott feladatkörben az agrárminiszter irányítása alá tartozó nemzeti park igazgatóságok, Hortobágyi Természetvédelmi és Génmegőrző Nonprofit Kft., illetve a Nemzeti Biodiverzitás- és Génmegőrzési Központ fölött.
Az Agrárminisztérium feladatkörében gyakorolja az országos és a területi kormányhivatalok természetvédelmi hatóságai feletti felügyeleti jogkört. Fontos kiemelni, hogy a jegyzők felett a területi kormányhivatalok gyakorolnak felügyeleti jogkört. A felügyeleti jogkörrel kapcsolatos rendelkezéseket a környezetvédelmi és természetvédelmi hatósági és igazgatási feladatokat ellátó szervek kijelöléséről szóló 71/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 8/C. §-a tartalmazza.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
A szója az agráriumban kikerülhetetlen alkalmazkodás egyik legjobb eszköze
Egyre többen, de még így is csupán csak a magyar mezőgazdasági vetésterület 2,7 százalékán termesztik a szóját. A jövő növényeként tekintenek rá, óriási fejlődési potenciál előtt áll – hangzott el a Karintia Kft. által rendezett Szója Szakmai Napok 2024. rábakecöli eseményén, ami a négyállomásos sorozat harmadik helyszíne volt. Bene Zoltán cégvezető meglepően nagyszámú érdeklődő gazdálkodó előtt érvelt a szójatermesztés mellett.
Ha őszi gyomirtás, akkor LEGATO TRIO
Éghajlatunk változása miatt egyre nagyobb jelentőséggel bír kalászos kultúrákban az őszi gyomirtás. Az őszi gabonákat egyre korábban és csökkentett tőszámmal vetik, így már ősszel is jelentős lehet a fertőzési nyomás.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatFurmint, hárslevelű minőségi borszőlő eladó Szerencsen
175 HUF
Solis 20 szervós kis traktor
Több mint 3.000 hirdetés 74 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés