Őrizetbe vette a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a nagybani piac egyik legbefolyásosabb vállalkozóját Budapesten. A férfi neve már évekkel ezelőtt szerepelt egy vallomásban, amiben egy együttműködő gyanúsított azt állította róla, hogy az üzletember társaival egy komoly bűnszervezetet irányít.

Óriási razziát tartott május 28-án, szerdán a Budapesti Nagybani Piacon a Nemzeti Adó- és Vámhivatal – írta a Magyar Nemzet. Az elmúlt évtizedek legnagyobb adóhatósági akciója volt ez a mostani intézkedés, amelynek során rengeteg embert előállítottak.

Őrizetbe vette a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a nagybani piac egyik legbefolyásosabb vállalkozóját Budapesten
Őrizetbe vette a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a nagybani piac egyik legbefolyásosabb vállalkozóját Budapesten - képünk illusztráció

A lap úgy tudja, a NAV őrizetbe vette a nagybani piac egyik „királyát“, M. A.-t is, akinek a bíróság tájékoztatása szerint az ügyészség kezdeményezte a letartóztatását. Róla a lap birtokában lévő dokumentumok szerint már 2019-ben beszélt egy, költségvetési gyalással gyanúsított férfi a vallomásában. Az érintett személy akkor elmondta, hogy miként működik a piachoz köthető költségvetési csalás. 

Hozzátette, hogy a – szerdán őrizetbe vett – üzletember kapcsolatban állt azzal a korrupcióval összefüggésbe hozott egykori NAV-os munkatárssal, aki az ellene indult eljárás miatt Afrikába menekült. T. Ádámot néhány éve hozták haza a hatóságok Magyarországra.

A feltáró vallomást tett gyanúsított arról is beszélt, hogy M. annak idején neki elmondta, hogy jó viszonyban van az akkor még szabadlábon lévő, azóta a Prisztás József lelövetése, a Fenyő-gyilkosság és az Aranykéz utcai robbantás miatt jogerősen elítélt Portik Tamással és körével, így „a városban neki van a legnagyobb hatalma”.

A „kiugrott“ bűntárs megemlítette azt is, hogy M. A., a volt adóhatósági munkatárs és több bűnöző egy komoly, milliárdos károkat okozó bűnszervezetet irányít, majd hozzátette, azzal hencegtek, hogy megvannak a megfelelő hatósági kapcsolataik is - írták.

Az akció részletei

A 24.hu több forrásból megerősített információja szerint a szerdán, a legforgalmasabb kereskedési napon kommandósokkal megerősített NAV-különítmény csapott le a Budapesti Nagybani Piacra.

Az adóellenőrök lezárták a piac területét, és szisztematikusan ellenőrizték az ott működő, zöldség- és gyümölcskereskedelemmel foglalkozó cégeket. Az akció során rengeteg árut lefoglaltak, és több mint 9 milliárd forintos inkasszót vetettek ki a cégek bankszámláira az elmaradt áfa-befizetésekre hivatkozva. Úgy tudják, hogy az adóellenőrök legalább 70 embert előállítottak, sokan közülük letartóztatásba kerültek.

Bár a Nagybanin nem ritkák az ellenőrzések, a lap egyik forrása úgy fogalmazott, az elmúlt évtizedekben nem látott ilyen méretű adóhatósági akciót. A hírek szerint az ellenőrzések a cégek budapesti és vidéki székhelyeire is kiterjedtek.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

A jelenlegi 1-ről 2 hektárra növelnék Romániában az egységes mezőgazdasági támogatáshoz szükséges minimális földterületet

2025.07.10.

A jelenlegi 1 hektárról 2 hektárra növelnék Romániában a minimális földterületet, mely után egységes mezőgazdasági támogatás jár a gazdáknak.

Ingyenes öntözővíz, milliárdos megtakarítás: vízvisszatartó beavatkozások zajlanak országszerte

2025.07.10.

Elindult a Vizet a tájba! program, amelynek keretében jelenleg napi 450–460 ezer köbméter víz kerül visszatartásra, így már 178 millió köbméternél tart az összes betárolt mennyiség.

Mérgező popcorn? – Visszahívta népszerű termékeit a Popz!

2025.07.10.

A magyar vásárlók körében közkedvelt Popz popcorn több ízesítése is visszahívásra került, mivel a csomagolóanyagban egészségre veszélyes vegyületeket találtak.

Egyre több magyar gazda használja a biostimulátorokat az AKI számvetése szerint

2025.07.10.

A biológiai termésnövelők használata egyre több pozitívumot mutat az idő múlásával, a gazdák is egyre inkább megtapasztalják általuk a talajok lassú regenerálódását.

Partner

Fejlesszen velünk! Pályázzon a Poliexttel az öntözésfejlesztési forrásokért!

2025.07.10.

2025 szeptemberétől ismét elérhetők lesznek az öntözésfejlesztési és vízmegtartási, illetve a vízfelhasználási hatékonyságot javító KAP pályázati lehetőségek. Ne hagyja ki, a támogatás mértéke az elszámolható költségek 50%-a, 65%-a vagy akár 70%-a, célterületektől függően.

Mikor jöhet a várt magyar agrárfordulat a mélyütések sorozata után?

2025.07.10.

Az elmúlt időszakban a vállalati hitelezés megtorpanni látszott, és nem volt ez másként a mezőgazdaságban sem.

Partnerhírek
Partner

Fejlesszen velünk! Pályázzon a Poliexttel az öntözésfejlesztési forrásokért!

2025.07.10.

2025 szeptemberétől ismét elérhetők lesznek az öntözésfejlesztési és vízmegtartási, illetve a vízfelhasználási hatékonyságot javító KAP pályázati lehetőségek. Ne hagyja ki, a támogatás mértéke az elszámolható költségek 50%-a, 65%-a vagy akár 70%-a, célterületektől függően.

Partner

Tarlókezelési gyakorlatok változó környezetben

2025.07.09.

A HALVETIC® gyomirtó szer amellett, hogy a csökkentett talajművelési rendszerek alkalmazásának egyik alapvető eleme lehet, kiválóan illeszthető az őszi kalászosok termesztéstechnológiai rendszerébe.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.500 hirdetés 213 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás