Hirdetés
Nem tervezik 2024-re az állami horgászjegyek árának emelését
A jogszabályi előírásoknak megfelelően a Magyar Országos Horgász Szövetség (MOHOSZ) átadta a 2022. évi közfeladat-ellátási beszámolóját az agrárminiszternek. Az elsődleges cél a természetes vizek halállományának fejlesztése, az ívóhelyek rehabilitációja, valamint az önfenntartó állományok megóvása. Nem tervezik 2024-re az állami horgászjegyek árának emelését. Támogatják továbbá a Velencei-tó őshonos halállományának mielőbbi újratelepítését is.
Az Agrárminisztérium részéről Nagy István tárcavezető egy sajtótájékoztatón közölte, a dokumentum jól mutatja a szervezet 37 közfeladat mennyisége mellett jelentős társadalmi szerepvállalását is. A politikus arra emlékeztetett, hogy a tavalyi év a történelmi aszály és az infláció miatt is rendkívül nehéz volt az agrárium számára, s mindezek a hatások természetesen a haltermelést és a halgazdálkodást sem kerülték el. A horgászat biztonsága és a létszám stabilitása érdekében a MOHOSZ-szal egyetértésben nem tervezik 2024-re az állami horgászjegyek árának emelését. Emellett a megújításra kerülő Magyar Horgászkártyák és balesetbiztosítások újabb, ötéves ára a digitalizált okmány esetében szintén változatlan marad.
Fontos támogatás és fejlesztések
Szintén jó hírként hangzott el, hogy – elismerve a MOHOSZ elmúlt években megtett, jelentős anyagi áldozattal járó helyi erőfeszítéseit és bízva a vízpótlás tartós megoldásában is – az Agrárminisztérium egyedi célforrással fogja támogatni a Velencei-tó őshonos halállományának mielőbbi újraépítését. Ezen belül a süllő-, a csuka-, a balinállomány, valamint a keszegfélék célzott, 1-3 nyaras korosztályokat érintő, jelentős mennyiségű telepítését, mely feladatra a miniszter korábbi intervenciót sikeresen végrehajtó OHSZK szervezetét kérte fel.
Az agrárminiszter kitért arra is, hogy a Mohosz 2017 januárjától hasznosítja a horgászatra alkalmas állami tulajdonban lévő természetes vizeket, és 2019-től működik a horgászszövetség közfeladat-ellátó szervezetként. Mindez úgy valósult meg, hogy a kormányzat megteremtette a feladatellátás fedezetét. A feladatellátás forrásául a halgazdálkodás fő állami bevételét képező díjak, így az állami halász- és horgászjegy, illetve a fogási napló díja 2019-től közvetlenül a MOHOSZ bevételét képezi. Ez az összeg 2018-tól az idei évet is figyelembe véve mintegy 8 milliárd forint, amihez a beszámoló által tárgyalt 2022-es év csaknem 1,6 milliárd forinttal járult hozzá - fűzte hozzá a miniszter.
A Magyar Országos Horgász Szövetség (MOHOSZ) Magyarország legnagyobb hálózatos felépítésű szervezete, a regisztrált horgászok száma meghaladja a 750.000 főt.
Így látta a MOHOSZ-elnök
Dr. Szűcs Lajos MOHOSZ-elnök beszámolt az eddigi legnehezebb közfeladat-ellátási évről, de a legnagyobb horgászösszefogásról is, külön is megköszönve az elkerülhetetlen árváltozások tárgyában a horgászok megzis jogállású gazdasági társaság, 2 saját gazdasági társaság az a szervezeti számosság, amely ellátja több mint 800 000 állampolgár horgászattal kapcsolatos tevékenységének támogatását, munkájukat továbbá több, mint 1500 horgászregisztrációs és okmányértékesítési pont, valamint 64 minősített halbeszállító cég, vállalkozás is segíti.
Kihangsúlyozta, hogy a rendkívül összetett feladatok ellátása, azon belül a mintegy 135 ezer hektár állami tulajdonú halgazdálkodási vízterület felelős halőrzése, a vízpart horgászati szakaszainak üzemeltetése, az őshonos, nemzeti kincsként is elismert halállomány fenntartása és fejlesztése egy olyan feladat, amely más ágazatokhoz hasonlóan igényli a kormányzati és remélhetőleg majd az uniós források tartós biztosítását, mivel a támogatások reálértékének megőrzése, a 2016-tól kiépített, eredményes rendszer fenntartása közös társadalmi felelősség.
Szűcs Lajos megjegyezte, hogy a miniszter által bejelentett célok és a külön is megköszönt pótforrások mellett a Velencei-tavon a MOHOSZ a helyi horgászok befizetésein túl a közfeladat-ellátási forrásaiból – a víz optimális mennyisége és minősége esetén – ősztől jelentős pontytelepítést is végrehajt bízva abban, hogy az elmúlt két évben megtört fejlődési tendencia újra erőre kaphat, ha a horgászok majd újra bizalmat szavaznak szeretett vizüknek - írta a szövetség.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Mitől lesz jobb a minőség? - 1. rész
Az őszi vetésű növények 2024-ben jobb körülmények között kezdik meg az életüket, mint az elmúlt években. Mégis, a legnagyobb kihívást az jelenti, hogy valamelyest növeljük a termelt mennyiséget és jobb beltartalmi mutatókat érjünk el. Hol mentek el a mázsák és mi okozza a gyengébb minőséget?
Gabonaszárítás során kiváltható a gáz a HETECH innovációjával
A HETECH idei szakmai napján a kiemelt téma egy, a gabonaszárítás területén születtet innováció volt, de a nagyszámú résztvevő megismerkedhetett, a terménytisztítás gyakorlati kérdéseivel, egy spanyol gabonahűtési technológiával és különböző állattenyésztési technológiákkal is.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatJohn Deere 8300 traktor
12 000 000 HUF
+ áfaTöbb mint 1.100 hirdetés 110 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés