Hirdetés
Ne hagyjuk, hogy a macska végigkóstolgassa a szobanövényeinket!
A macskák szigorúan húsevők ugyan, mégis szeretik megrágcsálni a szobanövényeket. Még macskafüvet is árulnak a számukra, amit nyugodtan „legelhetnek”. A fűszálak ugyanis segítenek kiöklendezni a gyomrukban kialakult szőrgombócot.
Meglepően sok szobanövény ugyanakkor káros a macskák egészségére, az azálea vagy a ciklámen akár halálos is lehet a számukra, szerencsére nem valószínű, hogy megkóstolnák.
Krókusz, jácint, nárcisz, tulipán, liliom, gyöngyvirág – mind tiltólistán
Az azálea minden része mérgező, a ciklámennek a gumója. Mérgező alkaloidákat tartalmaz például a krókusz, a jácint, a nárcisz, a tulipán, a liliomok legtöbbje vagy a gyöngyvirág, ezek emberre-állatra egyaránt veszélyes növények. Kalcium-oxalát kristályok vannak sok levéldísznövényben, a buzogányvirágokban (Dieffenbachia), a filodendronokban, rákvirágokban (Aglaonema), kalateákban vagy a sugáraráliában (Schefflera). Ha ezeket megrágja a cica, erős nyáladzás, hányás, hasmenés lehet a következmény – írja a magyarmezogazdasag.hu.
Hirdetés
Hogy akkor mégis mit tarthatunk nyugodtan a lakásban?
Az egyik legjobb választás a csokrosinda vagy zöldike (Chlorophytum), ami hosszú, keskeny leveleivel kiválthatja a macskafüvet. Ma már több fajtát kínálnak a virágboltok, igaz, elég drágán. Kissé sodrott levelű, vagy az alapfajtánál szélesebb és rövidebb levelű, vagy széles fehér csíkos csokrosindát is be lehet szerezni. Ápolása egyszerű, jól tűri a szobai körülményeket, csak nem szabad túlöntözni.
Kínáljuk meg pálmával! De óvakodjunk a cikásztól!
Hasonlóképp kínálhatjuk a macskáknak a valódi pálmákat is, többeknél bevált a gyompálma, puha, keskeny levélkéivel. Más pálmák (kenciapálma, arekapálma, botpálma) sem veszélyesek a doromboló kedvencekre, de vannak köztük olyanok, amelyek vastag leveleik (Washington-pálma) miatt nem is vonzóak a számukra. Nem szabad viszont összetéveszteni a pálmákat a hasonló megjelenésű cikászokkal, amelyek viszont igen veszélyesek az állatokra.
Nyugodtan rágcsálhatják a kukoricalevelet, és ártalmatlanok a különféle bambuszok, a páfrányok, a broméliák is.
A virágzó növények közül a százszorszép, az orchideák, az afrikai ibolya, a rózsák, a napraforgó, az inkaliliom, a rézvirág teljesen biztonságos.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Kétszer ad, aki gyorsan ad
El Niño-hatás, aszály, jégverés, hőségriadók. Júniusban aratott kalászosok, hektikus terménypiacok, hatóanyag-kivonások. AÖP-támogatott mikrobiológiai termékek, talajegészség józan ésszel is felmérhető felértékelődése. A szármaradványok irányított bontásával a talajok nitrogén-, foszfor- és káliumtartalmának, valamint mikroelemeinek pótlása. Ismerős, ugye? Mi most egy másik nézőpontra hívjuk fel a figyelmét.
Fokozott tűzveszélyt jelent a szárítókban hagyott napraforgó, cirok
A betakarítás folyamatosságát a csapadékos időjárás megtöri. A szárítók üzemeltetői nehéz helyzetben vannak, mert nem tudják, mikor folytatódhat a betakarítás (talán már holnap), ezért gyakran a toronyban hagyják a terményt, nem ürítik le. Ez akkor is veszélyes, ha ügyelnek arra, hogy a felső nedves tömeg is megszáradjon.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatFurmint, hárslevelű minőségi borszőlő eladó Szerencsen
175 HUF
Solis 20 szervós kis traktor
Több mint 3.000 hirdetés 75 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés