Hirdetés
Nagyon nehéz helyzetben az állattartó gazdák, ezért változtatást szeretne a Bács-Kiskun megyei NAK-elnök - videóval
Az állattartó gazdák gondjai után idén már a növénytermesztési ágazatba is begyűrűzik az áremelkedés. Ráadásul nem csak az energia- és műtrágyaárak, hanem a koronavírus járvány hatásai is nehéz helyzetbe hozzák a termelőket. A takarmányárak növekedése mellett a baromfiágazatot évek óta sújtja a madárinfluenza. A pandémia miatt ráadásul a vendéglátóipar szállodákra, éttermekre és kávéházakra fókuszáló szegmense, a HORECA szektor bedőlése plusz nehézséget okozott a prémium vízi szárnyas termékeket előállító Bács-Kiskun megyei gazdáknak.
Az áremelkedés gyakorlatilag az állattenyésztési ágazatba gyűrűzött be először, de sajnos az idei évben a növénytermesztés következik. Ezen a területen a hatás kicsit később érződik, mivel a növénytermesztésben most jelenik meg az inputanyagok; a műtrágya, a növényvédőszer és a vetőmag ára - mondta Gáspár Ferenc, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Bács-Kiskun Megyei Szervezetének elnöke. A szakember szerint az állattenyésztés valamennyi ágazata bajban van.
A takarmányárak növekedése mellett a baromfiágazatot évek óta sújtja a madárinfluenza. A pandémia miatt ráadásul a vendéglátóipar szállodákra, éttermekre és kávéházakra fókuszáló szegmense, a HORECA szektor bedőlése plusz nehézséget okozott a prémium vízi szárnyas termékeket előállító gazdáknak - írta a Kecskeméti lapok online oldala.
Hirdetés
Változásra van szükség a támogatások rendszerében, mert a kiírásokhoz képest kevesebb jut el a gazdákhoz az áremelkedések miatt
“Mindenképpen átgondolandó - és ebben is folynak egyeztetések az Agrárminisztérium illetékes szakembereivel -, hogy hogyan kellene a támogatási rendszereinket átalakítani ahhoz, hogy hasonlóan nehéz helyzetek ne alakuljanak ki. Sajnos minden támogatásunkban az látszódik, hogy a piac mindig beárazza azokat - emelte ki az elnök. Gáspár Ferenc elmondta, hogy ez azt jelenti, hogy egy pályázat megjelenése esetén az adott gépek és egyéb eszközök ára megemelkedik. Így végül a termelőhöz csak a támogatás kis része jut. Mivel a kacsa és libatermékek 80 százaléka külföldre kerül, át kell gondolni a támogatási rendszert is, hogy működőképesebb legyen - fogalmazott.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Kétszer ad, aki gyorsan ad
El Niño-hatás, aszály, jégverés, hőségriadók. Júniusban aratott kalászosok, hektikus terménypiacok, hatóanyag-kivonások. AÖP-támogatott mikrobiológiai termékek, talajegészség józan ésszel is felmérhető felértékelődése. A szármaradványok irányított bontásával a talajok nitrogén-, foszfor- és káliumtartalmának, valamint mikroelemeinek pótlása. Ismerős, ugye? Mi most egy másik nézőpontra hívjuk fel a figyelmét.
Fokozott tűzveszélyt jelent a szárítókban hagyott napraforgó, cirok
A betakarítás folyamatosságát a csapadékos időjárás megtöri. A szárítók üzemeltetői nehéz helyzetben vannak, mert nem tudják, mikor folytatódhat a betakarítás (talán már holnap), ezért gyakran a toronyban hagyják a terményt, nem ürítik le. Ez akkor is veszélyes, ha ügyelnek arra, hogy a felső nedves tömeg is megszáradjon.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatFurmint, hárslevelű minőségi borszőlő eladó Szerencsen
175 HUF
Solis 20 szervós kis traktor
Több mint 3.000 hirdetés 75 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés