Hirdetés
Nagy újítások a Multiva magágykészítők és vetőgépek körében
A Multiva jelentős újításokkal lépett a magyar piacra a vetőgépek piacán, de nem maradtak ki a változásokból a kombinátorok sem. Az elsősorban a min-till, a no-till és a precíziós technológiákat támogató újdonságokat Mező Sándor, a Multiva Magyarország Kft. értékesítési menedzsere mutatta be.
A december az összegzések ideje. Hogyan sikerült az évük üzleti szempontból?
Mivel a Multiva Magyarország Kft. a finn gyártó tulajdona és ők augusztus 31-ével zárják a pénzügyi évét, így a mi tervezésünk is ehhez igazodik. Ezért mi ilyenkorra már az új év negyedén is túl vagyunk.
Mi történt augusztus 31-ig és mi azóta?
Elmondhatjuk, hogy nagyon jó évet zártunk, a márka értékesítési számai folyamatosan növekednek. Közel 10 éve vagyunk jelen a magyar piacon és egyre többen ismerik a Multiva-t. A Covid-időszakban volt ugyan egy visszaesés, de azóta folyamatos a bővülés. Mindezt erősítették a különböző pályázatok, így a precíziós és a kertészeti támogatások is, amik felpezsdítették a magyar piacot és erőteljesen befolyásolták a beruházásokat, illetve a különböző kamattámogatott hitelkonstrukciós lehetőségek is felfelé húzták a számokat.
A sikerhez, nem utolsó sorban, pedig hozzájárult maga a gyártó is, aki képest volt reagálni a növekvő keresletre és ki tudott bennünket szolgálni a gépekkel.
Mit jelent a jó év a számok nyelvén?
Az árbevételünk 20-25%-kal nőtt.
És mi történt szeptember óta?
Jó startot vett a cég szeptemberben, az őszi szezonra érkező gépek már az új üzleti évünket erősítik. A szokásos decemberi, adóoptimalizálást célzó beruházások is megtörténtek, igaz, kevesebb, mint általában, mert jellemzően rosszul sikerült a 2022-es év a gazdálkodóknak, a kevesebb árbevétel miatt. Mindehhez rendelkezünk a megfelelő készletekkel, így a partnerigényeket könnyen ki tudjuk szolgálni.
Milyen újdonságokkal találkozhatnak a gazdálkodók a Multiva háza táján?
A finn gyártó alapvetően a magágykészítésre és a vetésre fókuszál. A magágykészítéshez kínálunk négy különböző kombinátort, könnyű kultivátortípust, amik a gyakorlatban minden igényhez, körülményhez megfelelnek.
Ezek közül az Optima T kombinátorunk megújult, és mostantól Optima EVO névre hallgat. A gyártó a vázban és a futóműben változtatott. A megújult modellben hatcsavaros kerékaggyal most már szóló és nagyobb méretű kerekek találhatók a korábbi tandemkerekek helyett. A 6 és a 7 méteres változat 380/55-17-es kerékkel, a 8-10 méteres változat pedig 480/45-17-es kerékkel szerelt, ezáltal kicsit szűkebb lett a szállítási szélesség. Becsukott állapotban így már a 3 méterbe bele tudunk férni a 6-8 méteres munkaszélességű gépeknél.
A nagyobb kerekek növelik a stabilitást közúti vonulás közben, még nagyobb sebesség mellett is.
A modell előrelépett továbbá a hátsó felszereltséget illetően, még szélesebb lett a választható opciók köre. Most már az eszköz végére kombinációban hidraulikusan állítható simítót és hengert is szerelhetünk. Ez a hidraulikusan állítható simító külön körre került, így külön vezérelhető. Megmaradt viszont a korábbi 7 soros kapakivitel és 7,5 cm-es kapaosztás.
Az Avaran már 8 kapatengelyes magágykészítő, robusztusabb rugós kapákkal van felszerelve. Az erős és sokoldalú TopLine Super XL modellünk pedig egy új megközelítés a tarlóápolásban, tavaszi-őszi magágykészítésben használható.
Végül, de nem utolsó sorban, megemlíteném még a CrossLine magágykészítőt, ami megkapta a tarlóápolós TopLine modellünk vázát, illetve az Optima kapáját, tehát a kapák 9 tengelyen helyezkednek el, 6,5 cm-es osztásban. Ezzel ez a típus a piacon elég különlegesnek számít.
Történtek-e változások a vetőgépek területén?
A Cerex és Forte vetőgépünknél még nagyobb változások voltak, mindkét vetőgéptípusunk adagolórendszere más lett. Most már a garatonként két adagoló kerék közül egyszerű reteszeléssel tudjuk kiválasztani, hogy éppen melyik forogjon. Így 1,5 kg-tól akár 1000 kg-ig precízen és pontosan tudunk kijuttatni vetőmagot és tápanyagot egy menetben. A mechanikus kivitelűeknél fokozatmentes hajtómű található, ezek Forte EVO és Cerex EVO névre hallgatnak, illetve létezik még az eForte és eCerex, amelyek tisztán elektromos adagolásúak.
Ezek a vetőgépek nagymértékben alkalmazkodnak a különböző viszonyokhoz, csökkentik a környezeti terhelést és a gazdálkodók költségeit, köszönhetően a tartályméretnek, a nagy csoroszlyanyomásnak, valamint a műtrágya és vetőmag egymenetben történő kijuttatásának.
Mi a különbség a Forte és a Cerex között nagy vonalakban?
A Cerex egy mulcsvetőgép, a konvencionális és a mulcsgazdálkodást folytatók számára egyaránt kiváló választás. 120 kg-os csoroszlyanyomást tud generálni.
A Forte vetőgépünk viszont akár 250 kg-os csoroszlyanyomást is el tud érni, tehát már tarlóban is lehet vele vetni. No-till és min-till vetőgép, ugyanakkor szabad átjárást biztosít a hagyományos gazdálkodók számára is, mivel állítható a csoroszlyanyomása. Aki még csak kipróbálná ezeket a lehetőségeket, azoknak kiváló választás egy Forte vetőgép.
Az említett modellek közül melyiket hol tudják megtekinteni az érdeklődők?
Januárban az AGROmashEXPO-n bemutatunk egy 7 méteres Optima EVO magágykészítő kombinátort, az új hátsó simító-henger kombinációval együtt, illetve az Avarant is, valamint, természetesen a megújult vetőgépeinket is megtekinthetik a gazdálkodók. Egy 3 méteres mechanikus Forte EVO és egy 3 méteres tisztán elektromos eForte vetőgépet állítunk majd ki, tele extrákkal, három tartályrésszel és külön adagolóval a műtrágya, vetőmag és aprómag/starter számára.
(x)
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
A szója az agráriumban kikerülhetetlen alkalmazkodás egyik legjobb eszköze
Egyre többen, de még így is csupán csak a magyar mezőgazdasági vetésterület 2,7 százalékán termesztik a szóját. A jövő növényeként tekintenek rá, óriási fejlődési potenciál előtt áll – hangzott el a Karintia Kft. által rendezett Szója Szakmai Napok 2024. rábakecöli eseményén, ami a négyállomásos sorozat harmadik helyszíne volt. Bene Zoltán cégvezető meglepően nagyszámú érdeklődő gazdálkodó előtt érvelt a szójatermesztés mellett.
Ha őszi gyomirtás, akkor LEGATO TRIO
Éghajlatunk változása miatt egyre nagyobb jelentőséggel bír kalászos kultúrákban az őszi gyomirtás. Az őszi gabonákat egyre korábban és csökkentett tőszámmal vetik, így már ősszel is jelentős lehet a fertőzési nyomás.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatFurmint, hárslevelű minőségi borszőlő eladó Szerencsen
175 HUF
Solis 20 szervós kis traktor
Több mint 3.000 hirdetés 74 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés