Hirdetés
Mentsük meg a búzát!
Talán sablonosnak tűnik, hogy ismét a lombtrágyázásról és annak jelentőségéről beszélünk, azonban kézenfekvő a magyarázat. Csak nézzünk az aszálytól szenvedő táblákra és máris más megvilágításba helyeződik a lombtrágyázás szükségessége, mert a március végi-április eleji csapadék csak átmeneti megoldást hozott.
Az idei tavasz sem hazudtolja meg magát, száraz, csapadékmentes, amihez sajnos még a téli csapadékhiány is hozzájárul. A talajok nedvességtartalma nem megfelelő. A nehezen beszerezhető szilárd nitrogénműtrágyák magas áruk miatt, kiszórva csak veszteségként jelentkeznek, mivel hatóanyaguk csapadék hiányában elillan a légtérbe.
Mi ilyenkor a teendő?
Választhatjuk azt, hogy nem teszünk semmit a magas műtrágyaárakra és a szárazságra hivatkozva, és arra hogy így minden kiadott forint kárba vész. Így is lehetne gondolkodni, de ez nem jelent valódi megoldást.
Hirdetés
A jelenlegi klimatikus, gazdasági és geopolitikai helyzetben nem kedvező a gazdálkodók helyzete, de bízzunk abban, hogy a gabonatáblák a majd érkező csapadék hatására felélednek! Addig azonban a növényeinket életben és növekedésben kell tartani, mert az említett nehézségek lehetőségeket is tartogatnak. A gabonaárak várhatóan magas szinten maradnak, ami kompenzálni fogja a szintén magas inputköltségeket!
Most legjobb megoldás a lombtrágyázás. Jelenleg az őszi búzák még a bokrosodás fázisában vannak így az Agroleaf Power 12-52-5+TE 3-4 kg/ha dózissal komoly segítség a gabonáknak. Majd az első nódusz -zászlóslevél - virágzás stádiumában az Agroleaf Power 20-20-20+ZE kijuttatása javasolt 3,5-4 kg/ha dózisban, a tejesérésben kiadott Agroleaf Power 31-11-11+TE hektáronként 5 kg dózisban pedig a koronát és a plusz terméstöbbletet adja a gabonáknak. Jelen helyzetben a sűrűbb lombtrágyázás akár kisebb dózisokkal is indokolt lehet.
Miért az Agroleaf Power?
Ez a prémium kategóriás lombtrágya abban különbözik a többitől, hogy gyorsan felvehető, magas hatóanyag-tisztaságú, korszerű technológiájú termék. A DPI technológia (Double Power Impact) révén egyaránt tartalmaz NPK-összetevőket, M-77 kelátcsomagot és továbbfejlesztett biostimulátorokat.
Az M-77 formula tartalmaz hatóanyagokat, amelyek növelik a permetlé által kijuttatott kelátok hatékonyságát.
Vannak benne vitaminok, amelyek javítják a permetlét felszívó szövetek metabolikus aktivitását, illetve funkcionális elemek, amelyek javítják a tápanyagok hasznosulását. Ráadásul a stresszcsökkentő összetevői fokozzák a növény abiotikus stresszel szembeni ellenálló képességét.
A többlet tápanyagot a DPI technológia gyakorlatilag felveteti a növénnyel a 8-10 napon keresztül megnövelt intenzív fotoszintetikus aktivitással. Ez a titka és lényege az Agroleaf Power termékcsaládnak.
A folyékony nitrogénoldatok elérhetőségével is akadnak gondok. Ezeknek a kiváltására is létezik egyfajta megoldás a komplex vízoldékony műtrágyák használatával.
A 30%-os folyékony oldatából általában 160 kg/ha dózist juttatnak ki a gazdák két-három kezelés során. Amennyiben ez a termék nem elérhető, úgy javaslom helyette a Solinure 20-20-20+Te használatát, 400-500 kg-ot 1000 liter vízben feloldva és hektáronként 100 liter mennyiségben kijuttatva. A Solinure nitrogén formája részben Nitrát-N részben Ammónia-N és nagyobb részben karbamid +mikroelemek. A hektáronkénti kisebb dózis ellenére a 3 nitrogénforma azonnali és nyújtott nitrogénforrásul szolgál, valamint a PK- és mikroelem-tartalma könnyen felvehető tápanyagokat biztosít az aszály sújtotta állományok számára.
Csupán egy alternatíva ebben a helyzetben, de igen jó lehetőség és költséghatékony megoldás.
Jó termést kíván az ICL csapata!
Rácz Gábor
ICl-Magyarország
Telefon: 06-30-488-1479
Email: gabor.racz@icl-group.com
(x)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Kétszer ad, aki gyorsan ad
El Niño-hatás, aszály, jégverés, hőségriadók. Júniusban aratott kalászosok, hektikus terménypiacok, hatóanyag-kivonások. AÖP-támogatott mikrobiológiai termékek, talajegészség józan ésszel is felmérhető felértékelődése. A szármaradványok irányított bontásával a talajok nitrogén-, foszfor- és káliumtartalmának, valamint mikroelemeinek pótlása. Ismerős, ugye? Mi most egy másik nézőpontra hívjuk fel a figyelmét.
Fokozott tűzveszélyt jelent a szárítókban hagyott napraforgó, cirok
A betakarítás folyamatosságát a csapadékos időjárás megtöri. A szárítók üzemeltetői nehéz helyzetben vannak, mert nem tudják, mikor folytatódhat a betakarítás (talán már holnap), ezért gyakran a toronyban hagyják a terményt, nem ürítik le. Ez akkor is veszélyes, ha ügyelnek arra, hogy a felső nedves tömeg is megszáradjon.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatFurmint, hárslevelű minőségi borszőlő eladó Szerencsen
175 HUF
Solis 20 szervós kis traktor
Több mint 3.000 hirdetés 75 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés