A Közös Agrárpolitika Irányító Hatósága közzé tette az „Állatjóléti támogatás a húshasznú szarvasmarha ágazatban” című (KAP-RD31-1-24 kódszámú) pályázati felhívást. A támogatás a húsmarha állományok tartási, takarmányozási és higiéniai körülményeinek javítását célzó intézkedések teljesítésére vehető igénybe. 

A Közös Agrárpolitika Irányító Hatósága a Közös Agrárpolitikából és a nemzeti költségvetésből biztosított agrártámogatások felhasználásának rendjéről szóló 54/2023. (IX.13.) AM rendelet 68. § (1) bekezdése alapján közzé teszi az „Állatjóléti támogatás a húshasznú szarvasmarha ágazatban” című (KAP-RD31-1-24 kódszámú) pályázati felhívást. A kérelmek benyújtására 2024. június 3. és július 3. között van lehetőség. A felhívás meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 10 milliárd forint.

A Közös Agrárpolitika Irányító Hatósága közzé tette az „Állatjóléti támogatás a húshasznú szarvasmarha ágazatban” című (KAP-RD31-1-24 kódszámú) pályázati felhívást
A Közös Agrárpolitika Irányító Hatósága közzé tette az „Állatjóléti támogatás a húshasznú szarvasmarha ágazatban” című (KAP-RD31-1-24 kódszámú) pályázati felhívást

A támogatás általános célja a hazai húshasznosítású szarvasmarha állományok általános jólétének javítása, amelynek keretében a több gondozói felügyelet biztosításával, a belső és külső élősködők elleni védekezéssel, az ásványi anyag kiegészítés alkalmazásával, a csülökápolás és a többlet almozás biztosításával, valamint a több élettér, legelő biztosításával kívánjuk elősegíteni a tartási körülmények javítását - írta az Agrárminisztérium a KAP.gov.hu tematikus oldalon.

Aki igénybe veheti a támogatást

A felhívás alapján normatív, vissza nem térítendő támogatásban részesülhetnek azon jogosultsági kritériumoknak megfelelő mezőgazdasági termelők – természetes személyek, jogi személyiséggel rendelkező vállalkozások (gazdasági társaságok, szövetkezetek), jogi személyiséggel rendelkező nonprofit szervezetek (egyházi jogi személyek, alapítványok, nonprofit gazdasági társaságok) –, akik hozzájárulnak az állatjóléti körülmények javításához azáltal, hogy a jogszabályokban meghatározott kötelező követelményeken túlmutatóan, önkéntes alapon, a felhívásban meghatározott feltételek szerint vállalják a kötelezettségek megvalósítását és azokat teljesítik.

A támogatás elősegíti a felhívás 1. melléklete szerinti, 7 hónapnál idősebb, nőivarú húsmarha állományok tartási, takarmányozási és higiéniai körülményeinek javítását.

Azt már a Növénydoktor oldal foglalta össze, hogy az “Állatjóléti támogatás a húshasznú szarvasmarha ágazatban” pályázati felhívásban mit kell teljesíteni és mire lehet támogatást igényelni. A kiírás kódszáma: KAP-RD31-1-24

Mire vehető igénybe támogatás?

A húsmarha állományok tartási, takarmányozási és higiéniai körülményeinek javítását célzó intézkedések teljesítésére. 

A kötelező előírások:

1. Több gondozói felügyelet biztosítása (a támogatott köteles a tenyészeteiben tartott szarvasmarhákat naponta legalább két alkalommal ellenőrizni és telepi munkanaplót napi rendszerességgel vezetni).

2. Belső élősködő (endoparazita) fertőzöttség ellenőrzése és az ellenük való szakszerű védekezés (köteles a támogatott tenyészeteiben tartott szarvasmarhák belső élősködőkkel (endoparazitákkal) való fertőzöttség ellenőrzését évente legalább kettő alkalommal elvégezni. Köteles bélsár mintát gyűjteni és a mintákat vizsgáló laboratórium részére elküldeni; a bélsár vizsgálat eredménye alapján a kezelő állatorvos utasítása szerinti szerekkel és dózisban kezelni vagy kezeltetni; a kezeléseket a telepi munkanaplóban rögzíteni, és a bejegyzést a kezelő állatorvos aláírásával és pecsétlenyomatával hitelesíttetni.

3. Külső élősködők (ektoparaziták) elleni védekezés, különös tekintettel a legyek, szúnyogok, nyüvek elleni védekezésre (köteles a külső élősködők elleni állatorvos által végzett, injekciós formában történő kezelést évente kétszer elvégeztetni, és az állattartók által történő, legyek, szúnyogok, nyüvek elleni, pour on formában végzett kezelést évente négyszer megvalósítani.)

Választható előírások:

4. Ásványi anyag kiegészítés alkalmazása (választhatja, hogy laborvizsgálat alapján folyamatos ásványi anyag kiegészítést biztosít).

5. Csülökápolás biztosítása (a húsmarhák lábvég-betegségeinek megelőzése céljából a 32/1999 (III.31.) FVM rendelet 3. § d. pont előírásán túlmutatóan a támogatott tenyészetben tartott valamennyi szarvasmarha részére évente további egy csülökápolást és körmölést – amelybe beleértendő csülök állapotának vizsgálata és a lábfürösztés is – végezni vagy végeztetni).

6. Többlet almozás biztosítása (a legeltetési időszakon kívül, gazdálkodási évente – a 3 kg alom/nap/ÁE alap alom ellátáson túl –legalább 900 kg/ÁE többlet almozást biztosít; megfelelő mennyiségű alom biztosításával a szabadban tartott állatok számára pihenődombot kialakítani, istállón belül száraz pihenőteret biztosít).

7. Több élettér, legelő biztosítása. Aki ezt választja, köteles a támogatott tenyészeteiben tartott szarvasmarhák részére a legeltetési időszakon kívül több pihenőteret biztosítani, a pihenőtér mértéke el kell, hogy érje szabad tartásban legalább az 5 m2/ÁE, kifutós tartásban legalább a 8 m2/ÁE nagyságot, a támogatott tenyészeteiben tartott szarvasmarhákat, a gyepek túllegeltetési tilalmának figyelembe vételével, évente legalább 150 napon át legeltetni kell.

A támogatás időtartama a 2024. május 1. napjától 2029. április 30. napjáig tartó időszak. A támogatási kérelmek benyújtására 2024. június 3. napjától 2024. július 3. napjáig van lehetőség - írták.

 

Kapcsolódó cikkek

További híreink

A Yamaha Agriculture nagy dobása: autonóm technológia és AI a mezőgazdaságban

2025.03.15.

A Yamaha Motor Co., Ltd. felvásárolta az új-zélandi Robotics Plus vállalatot, és elindította a Yamaha Agriculture nevű, amerikai székhelyű mezőgazdasági technológiai céget. A Yamaha Agriculture az autonóm gépekre és az AI-alapú digitális megoldásokra összpontosít, hogy segítse a speciális növénytermesztőket a hatékonyság és fenntarthatóság javításában a munkaerőhiány és az éghajlati kihívások közepette.

16 megfontolandó tanács – hogy ne kerüljön vagyonokba a kertépítés

2025.03.15.

A kertészkedés drága hobbi lehet. Létezik azonban néhány olyan pénztakarékos kertészkedési tipp, amelyek által anélkül élvezhetjük az egészséges termést, hogy túlzottan nagy terhet rónánk a családi költségvetésünkre.

Rászámoltak a magyar diótermesztésre, felállhat a padlóról?

2025.03.15.

A magyarországi diótermelés az utóbbi évek során rengeteg nehézséget élt meg. Az ágazatnak egyszerre kellett felvennie a versenyt az olcsóbb importtermékekkel, az időjárási viszontagságok miatti csökkenő terméssel, valamint olyan kártevőkkel, amelyek megjelenése jelentősen rontott a korábban elérhető magyar dió mennyiségén.

Célként érdemes megfontolni a pályázatoknál a zöldítést és a hatékonyságnövelést az OTP Agrár szakértője szerint

2025.03.15.

Az OTP Agrár szakértője, Szabó István előadásában kitért arra, hogy a banki működés fenntarthatósági szempontú aktív menedzsmentje elengedhetetlen.

Partner

UREUS 46 a hatékonyabb nitrogénhasznosulás érdekében

2025.03.15.

Az UREUS 46 Limus® Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamid, mely a KITE saját terméke. Ez az innovatív készítmény jelentősen hozzájárul a nitrogénveszteség csökkentéséhez és a tápanyag hasznosulásának növeléséhez. Különösen fontos azokban az esetekben, amikor a nitrogén kijuttatását követő csapadék bizonytalan, hiszen az ureáz inhibitor alkalmazásával a nitrogénveszteség minimalizálható.

10 titokzatos UFO-növény, amelyekért megőrülnek a lakberendezők

2025.03.15.

A lenyűgöző, lyukacsos levelű növények nemcsak egyedi látványt nyújtanak, hanem különleges hangulatot teremtenek otthonunkban vagy kertünkben is!

Partnerhírek
Partner

UREUS 46 a hatékonyabb nitrogénhasznosulás érdekében

2025.03.15.

Az UREUS 46 Limus® Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamid, mely a KITE saját terméke. Ez az innovatív készítmény jelentősen hozzájárul a nitrogénveszteség csökkentéséhez és a tápanyag hasznosulásának növeléséhez. Különösen fontos azokban az esetekben, amikor a nitrogén kijuttatását követő csapadék bizonytalan, hiszen az ureáz inhibitor alkalmazásával a nitrogénveszteség minimalizálható.

Partner

AgroFlow: a magyar fejlesztés, ami érdemben könnyíti meg a gazdálkodók életét

2025.03.15.

Március 6-án került sor a HSSI Group Szakmai Napjára, amelyen a nagyszámú érdeklődő 3 szekcióban, az agrárdigitalizáció, az öntözésfejlesztés és a precíziós gazdálkodás témájában hallgathatott meg előadásokat.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Vinasz műtrágya, lombtrágya, növénykondicionáló AÖP 1 pont
Győr-Moson-Sopron, Győr

Vinasz műtrágya, lombtrágya, növénykondicionáló AÖP 1 pont

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!

Magro.hu Piactér

Több mint 3.300 hirdetés 188 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás