Megvannak a 2025-ben fizetendő járulékok részletei
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján közzétette a 2025. január 1-től fizetendő járulékokat. Az új év első napjától a korkedvezmény rendszere kikerült a Tbj.-ből, ezért ettől az időponttól nem kell korkedvezmény-biztosítási járulékot fizetni.
Az Adózóna írta meg a részleteket, ezt az anyagot szemléztük.
A biztosított által fizetendő járulékok 2020. július 1-jétől (a társadalombiztosítás ellátásaira jogosultakról, valamint ezen ellátások fedezetéről szóló 2019. évi CXXII. törvény alapján)
Hirdetés
- társadalombiztosítási járulék 18,5 százalék,
- nyugdíjjárulék 10 százalék*
* 10 százalék nyugdíjjárulékot csak az álláskeresési támogatásban részesülő személynek, és az egyházi jogi személynek az egyházi szolgálati viszonyban álló egyházi személy után kell fizetni.
2015. január 1-jétől a korkedvezmény rendszere kikerült a Tbj.-ből, ezért ettől az időponttól nem kell korkedvezmény-biztosítási járulékot fizetni. Az esedékességet követően a 2015. január 1-jét megelőző időszakra kifizetett (juttatott) járulékalapot képező jövedelmekre a 2014. december 31-én hatályos Tbj. (a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény) 20/A §-át kell alkalmazni.
Az egészségügyi szolgáltatási járulékot azoknak kell megfizetniük,
- akik nem biztosítottak, azaz
- nincs munkaviszonyuk,
- nem egyéni vagy társas vállalkozók,
- nem biztosított őstermelők,
- nem kapnak álláskeresési támogatást és
- más módon sem jogosultak az egészségügyi ellátások igénybevételére.
Például a nyugdíjasok, nappali tagozatos tanulók vagy hallgatók, a szociálisan rászorultak, a különféle anyasági ellátásban részesülők jogosultak az egészségügyi ellátásra, így nekik nem kell fizetniük.
A biztosítottak és egészségügyi szolgáltatásra más jogcímen jogosultak köréről részletes leírás a NAV honlapján, a 91. számú információs füzetben olvasható.
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.000 hirdetés 85 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés