A felhívás meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 200 milliárd forint. A felhívás forrását az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja. A benyújtási időtartam: 2024. november 15. - 2024. december 16. között, a támogatási időszak: 2025. január 1-től 2029. december 31-ig tart. A kedvezményezettek száma várhatóan 21 ezer.

A felhívás Magyarország Közös Agrárpolitika Stratégiai Tervének keretében a Nemzeti Irányító Hatóság által kerül meghirdetésre. A pályázati felhívás itt elérhető. 

Megvannak az "Agrár-környezetgazdálkodási kifizetések” című pályázat részletei
Megvannak az "Agrár-környezetgazdálkodási kifizetések” című pályázat részletei

A felhívás a beavatkozásban megfogalmazott alábbi célok megvalósulását kívánja elősegíteni:

  • a vidéki területek fenntartható fejlődésének segítése természeti erőforrások környezettudatos használatán alapuló mezőgazdasági gyakorlatok támogatásával, valamint hosszú távon fenntartható földművelési rendszerek (talajmegújító gazdálkodás) alkalmazásának ösztönzésével (SO9)
  • a környezet állapotának megőrzése és javítása olyan termesztéstechnológia és vetésszerkezet kialakításának támogatásával, amely figyelembe veszi az adott terület termőhelyi adottságait, igényeit és természeti hátrányait (SO5);
  • a mezőgazdasági eredetű környezeti terhelés csökkentése, megelőzése a mezőgazdasági input anyagok használatának korlátozásával (növényvédőszer- és műtrágyafelhasználás
    csökkentése) és az extenzív állattartás támgatásával (SO4)
  • a biodiverzitás megőrzése, növelése élőhelyek kialakításával, megőrzésével, valamint fajgazdag vetésszerkezet kialakításával (SO6)
  • a minőségi élelmiszerelőállítás elősegítése környezetkímélő gazdálkodási módszerek ösztönzésével (SO9);
  • a klímaváltozás okozta negatív hatások csökkentése az éghajlatváltozáshoz alkalmazkodó termelési szerkezet- és földhasználat váltás révén (SO4).

Területhez kapcsolódó jogosultsági feltételek

  • Minden TECS esetén a minimális támogatható területnagyság 1 ha.
  • A KET támogatható területének minimális területnagysága 0,25 ha.
  • A kifizetési kérelemben megjelölt táblák minimális mérete 0,25 ha, kivéve a zöldugar vagy méhlegelő táblaszegélyek táblái, ahol a minimális táblaméret 0,05 ha.
  • A horizontális nád tematikus előíráscsoportban résztvevő területek kivételével a KET-nek a MePAR szerint lehatárolt támogatható területen kell elhelyezkedniük.
  • A MePAR változása következtében a támogatási okirat nem kerül módosításra.
  • Támogatott terület növelésére kizárólag kötelezettség átvétel révén van lehetőség.
  • A kedvezményezett zonális TECS felvételére kizárólag a MePAR-ban blokk szinten lehatárolt, az adott tematikus előíráscsoportnak megfelelő lehatárolással érintett és a területi kritériumoknak megfelelő területek tekintetében jogosult.
  • Natura szántó TECS-ben nem támogatható olyan terület, amely a 2024. évi egységes kérelemben ideiglenes gyepként került megjelölésre.
  • MTÉT élőhely-védelmi gyep TECS esetén a kötelezően választandó tevékenységek kizárólag a MePAR-ban, az adott tevékenységnek megfelelő MTÉT zóna területeken választhatók.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Jövő ilyenkor ki ne hagyja ezt az üzleti lehetőséget

2024.11.01.

Bár egyesek a létezését is tagadják, mára polgárjogot nyert a halloween Magyarországon is. Országszerte tízezrével tűnnek fel a töklámpások ezekben a napokban, gyerekek és felnőttek is ünneplik a kelta eredetű, amerikai közvetítéssel elterjedt napot. Az ünnep középpontjában a tök áll: a szépségéért termelt és az emberi fogyasztásra szánt fajták iránti megnövekedett kereslet jó lehetőség a termelőknek is.

Több lehetőség nyílt a családi gazdaságok fejlesztésére

2024.11.01.

A kisebb és a nagyobb üzemek számára is új pályázati felhívások jelennek meg, ebben támogatják a nagyobb és a kisebb léptékű fejlesztéseket is.

Soha ekkora vargányát nem találtak még Magyarországon

2024.11.01.

Soha ekkora vargányát nem talált még, mint a napokban! Az utólagos mérés szerint a méretes kalapos közel 1 kg-ot nyomott. Jelenleg a hazai erdőkben még kitart a gombaszezon, bőséggel lehet szedni rizikét, lila és szürkéslila pereszkét, vargányát, fenyőtinórut, kései laskagombát és sötét trombitagombát is. Az őzláb viszont már lecsengőben van.

Hogyan kell továbbszámlázni a földvédelmi járulékot?

2024.11.01.

Fontos kérdés, hogy a földvédelmi járulék tovább számlázásakor a számlát áfásan vagy áfa nélkül kell kiállítani.

Napelemmel, káros kibocsátás nélkül termelnek ammóniát szennyvízből a kutatók

2024.11.01.

Káros kibocsátás nélkül termelnek ammóniát szennyvízből, napelemmel a kutatók, a módszer a gyakorlatban is működik.

Partnerhírek
Partner

Toxinos kukorica és alacsony fehérjetartalmú búza – mit hoz a jövő?

2024.10.28.

Az idei év kihívásai a mezőgazdaságban nemcsak a mennyiségi termésadatokban, hanem a minőségben is megmutatkoztak. A búza fehérjetartalma és a kukorica toxinfertőzöttsége jelentős kérdéseket vet fel a következő szezonra nézve. Párkányi Gábor, a Mertcontrol ügyvezető igazgatója részletesen bemutatja az idei termés minőségét és a jövőbeni kilátásokat.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.000 hirdetés 72 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás