Hirdetés
Megújult telepen telelhetnek a szürkemarhák és a bivalyok Dévaványán
A legeltetési időszak befejeződésével visszatértek a szürkemarha- és a bivalygulyák a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság megújult dévaványai állattartó telepére. A Békés megyei, telepről idén is a nemzeti park több részterületére szállítottak magyar szürke szarvasmarhákat a területek természetvédelmi kezelése céljából. Biharugrára 280 tinót, Szabadkígyósra 350 növendék üszőt, a Körös-ártérbe pedig további 96 szürkemarhát vittel ki tavasszal, a legeltetési szezon kezdetekor. Továbbá Dévaványa térségében 400 szürkemarha és 250 házi bivaly legelészett.
Az állatok október végén érkeztek meg a megújult telepre, ahol a telet töltik majd. Beszállításuk, egyúttal az őszi állatorvosi kezelések is folyamatosan zajlanak. Ahogy minden évben, úgy az idén is előzetesen biztosították az őshonos állatok számára szükséges téli takarmánybázist. Mintegy 23 ezer bála lucerna- és gyepszénát készítettek, s bebálázták az almozáshoz szükséges szalmát is. Idén összesen csaknem 1500 marhaféle (magyar szürke szarvasmarha és házi bivaly) telel majd Dévaványán.
Megvalósult a hatalmas beruházás
Ott, ahol a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság utóbbi évtizedének legnagyobb beruházását adták át november 8-án a Dévaványa és Ecsegfalva között található Kőmagtári-táblán. A „Pusztai élőhelyek fejlesztése Dévaványa térségében” elnevezésű, KEHOP-4.1.1-15-2016-000-42 azonosítószámú nyertes pályázat segítségével korszerű téli tartáshely épült az őshonos házi bivalyok és magyar szürke szarvasmarhák számára.
Hirdetés
Dr. Tirják László, a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság igazgatója elmondta, hogy a november 8-án átadott, 1 milliárd 447 millió forintos fejlesztés keretében megépült egy 400 állat befogadására alkalmas szürkemarha-szárnyék, valamint egy 2500 négyzetméteres (karámokkal együtt) bivalyistálló, ahol 200 bivalyt helyeztek el. A Makovecz Imre építészeti örökségét folytató iroda tervei alapján készült komplexumban gulyásszállás, iroda, szociális helyiségek, gépszín, kútház, tűzivíz-tároló és trágyatároló is helyet kapott. A beruházáshoz 1,2 milliárd forint pályázati támogatást kapott az Igazgatóság. Az egyes épületrészeket csaknem egykilométeres úthálózat köti össze.
A projekt természetvédelmi célja a nemzeti park Dévaványai-Ecsegi puszták részterületén élő, nemzetközi jelentőségű túzokállomány kedvező élőhelyi feltételeinek megteremtése és védelme. A legeltetéssel történő területkezelés további célja a pannon szikes sztyeppek és mocsarak fenntartása, hosszú távú megőrzése.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Nem csak értékesít és szolgáltat, hanem drónok üzemeltetésében is segít a PlantaDrone
A Kukorica Kör Egyesület dunapataji Szakmai Napján Gyovai Szabolcs, a PlantaDrone Kft. ügyvezetője, a dróntechnológia lehetséges felhasználási módozatairól tartott előadást. Az elhangzottak szerint az értékesítésen túl már az üzemeltetésükben is segíti a dróntulajdonosokat a cég, az általuk létrehozott Drón műveleti központ által.
A csapadék csak fél siker, legyen ott a tápanyag is - gyökértömeg-növelés és növénykondicionálás repcében
Az őszi kezeléssel a gyökértömeg növelésére nyújthatunk támogatást növényeinknek, biostimulátor tartalmú lombtrágyaoldatokkal, melyek a talajról is hasznosulni képesek. A TIMAC AGRO gyökérstimulátor oldat termékcsaládjába tartozó FERTIACTYL RADICAL magas bórtartalmával és mangánnal az olajos növények kezdeti bórpótlására, gyökeresedésének támogatására és ellenálló képességének fokozására lett kifejlesztve.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.400 hirdetés 106 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés