Hirdetés
Megújult a kecskeméti szőlész-borász kutatóintézet
Mintegy 30 millió forintból megújult a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet-Kecskeméti Kutató Állomásának laboratóriuma.
Feldman Zsolt agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkár a laboratórium átadási ünnepségén kiemelt jelentőségűnek nevezte a kecskeméti kutatóintézet fejlesztését, mert a Kunsági Borvidék 20 ezer hektáros területével az ország legnagyobb, több ezer család megélhetését biztosító borvidéke.
Feldman Zsolt hangsúlyozta: a laboratórium tevékenységének elindítása egy olyan fejlesztési munka része, amely a hazai szőlészeti ágazat számára az alapvető fontosságú patogénmentes szaporítóanyag előállítását biztosítja. Hosszútávú cél, hogy stabil alapokon nyugvó, erősebb, jó tulajdonsággal rendelkező fajtákkal, valamint megfelelő kutatási háttérrel rendelkezzen az ágazat.
Hirdetés
A NAIK létrehozásával a Földművelésügyi Minisztérium a hazai szőlész-borász társadalom tudományos és a szaktanácsadási tevékenységnek a hátterét szeretné biztosítani – fogalmazott a helyettes államtitkár. Hozzátette: Kecskemét a NAIK szempontjából fontos bázis, hiszen a szőlészeti és borászati kutatóállomás mellett a városban működik a Zöldségtermesztési Kutatóintézet is.

Feldman Zsolt a szőlész-borászati ágazat forrásai kapcsán elmondta: az új európai uniós költségvetési ciklusban 145,5 millió euró támogatás érkezik Magyarországra, szőlőültetvényeink megújítására.
Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét polgármestere célként fogalmazta meg, hogy a régióban, illetve a vidéken élő vállalkozásokat, magas színvonalú szakmai munkával segítse az intézmény. Kecskemétnek az autóipar fejlesztése mellett stratégiai célja, az agrárium fejlesztése a feldolgozóiparral együtt – tette hozzá.
Szabó Attila, a kecskeméti kutató állomás vezetője ismertette: a beruházás a tervezett 30 millió forinttal szemben 27 millió forintból valósult meg. A korábban bezárt, közigazgatásilag Kecskeméthez tartozó miklóstelepi kutatóintézet laboratóriumát telepítették át Kecskemét-Katonatelepre, az egykori Mathiász-birtokon található kutató állomásra.
Szabó Attila fontosnak nevezte, hogy kutatóhellyel is bővült az intézmény, ahol jelenleg 17-en dolgoznak.
Forrás: MTI/FM Sajtóiroda
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
UREUS 46 a hatékonyabb nitrogénhasznosulás érdekében
2025.03.15.Az UREUS 46 Limus® Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamid, mely a KITE saját terméke. Ez az innovatív készítmény jelentősen hozzájárul a nitrogénveszteség csökkentéséhez és a tápanyag hasznosulásának növeléséhez. Különösen fontos azokban az esetekben, amikor a nitrogén kijuttatását követő csapadék bizonytalan, hiszen az ureáz inhibitor alkalmazásával a nitrogénveszteség minimalizálható.
AgroFlow: a magyar fejlesztés, ami érdemben könnyíti meg a gazdálkodók életét
2025.03.15.Március 6-án került sor a HSSI Group Szakmai Napjára, amelyen a nagyszámú érdeklődő 3 szekcióban, az agrárdigitalizáció, az öntözésfejlesztés és a precíziós gazdálkodás témájában hallgathatott meg előadásokat.
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatMagro.hu Piactér
Több mint 3.300 hirdetés 190 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés