Hirdetés
Megkapják a pályázati pénzeket a kisebb állattartó gazdálkodók
A Megújuló vidék, megújuló agrárium program megalkotása és végrehajtása során külön figyelem irányult a kisebb hazai gazdaságokra. Számukra célzott pályázati lehetőségek nyíltak meg. Az érintett kisebb állattartó gazdálkodók jövőbe mutató fejlesztéseit, korszerűsítését segítő 2021-ben megjelentetett felhívásra 2026 pályázatot nyújtottak be csaknem 57 milliárd forint támogatási összeggel. November végéig 815 esetben született támogatói döntés összesen 24,3 milliárd forint összegben, amely támogatás mintegy 50 milliárd forintos beruházás megvalósítását teheti lehetővé az állattartási ágazatban.
A Megújuló vidék, megújuló agrárium programmal az Agrárminisztérium a teljes magyar élelmiszertermelés és mezőgazdaság fejlesztését célozza az értékteremtő és hatékonyságnövelő beruházások támogatása révén – közölte Nagy István agrárminiszter. A politikus hangsúlyozta, hogy a fejlesztési források felhasználásával a részben elavult létesítményekben, korszerűtlen technológiával és ebből fakadóan magas termelési költségekkel működő kis állattartó gazdaságok is korszerű, alacsonyabb költségszinttel működő, magas technológiai színvonalú és versenyképesebb állattartó telepekké válhatnak - írta az Agrárminisztérium.
Fontos, hogy a baromfitartó, sertéstartó, szarvasmarhatartó, juh- és kecsketartó telepek, vagy akár lófélék tartására szolgáló, illetve méhek elhelyezését biztosító létesítmények is részesülhetnek ebből a forrásból.
Hirdetés
Ezekre is fordíthatják a pályázati pénzeket az állattartó gazdaságok
A miniszter kitért arra is, hogy a kapott összeget az állategészségügyhöz, a takarmányozáshoz, az állattartáshoz kapcsolódó, valamint az előállított termék és a takarmány kezelésére, tárolására szolgáló technológiák beszerzésére és fejlesztésére lehet fordítani. A nyertes pályázók számára többek között lehetőség nyílik a gazdaságok területén lévő létesítmények építésére, bővítésére, illetve az állattartó telepeken szükséges gépek beszerzésére is. Az elnyerhető támogatás maximális mértéke az elszámolható költségek 40-60 százaléka, maximális mértéke pedig a tartott állatfajokhoz igazodva akár 100 millió forint is lehet.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Új pályázat a láthatáron: fejlessze terménytároló vagy vetőmagüzemét acélcsarnokkal
2025-től új lehetőségeket kínálnak a „Terménytisztítók, tárolók, szárítók és vetőmagüzemek fejlesztésének támogatása” programok, amelyek célja az üzemkapacitások növelése. A Frisomat, acélcsarnokokat gyártó szakértő cég példáján keresztül mutatjuk be, miért érdemes acélszerkezetes épületekben gondolkodni, ha tartós, funkcionálisan tervezett és energiahatékony fejlesztéseket szeretnénk megvalósítani.
Aszálytűrő kukoricahibridek magas terméspotenciállal
A hazai időjárási viszonyok kiszámíthatatlansága miatt az utóbbi években kiemelt fontosságúvá vált a termésstabilitás. Az előrejelzések szerint az időjárás kiszámíthatatlansága, szélsőséges mivolta az elkövetkező években is jellemző lesz térségünkre. Cégünk évek óta kiemelt figyelmet fordít, a magas terméspotenciálon túl, a szárazsággal szembeni ellenállóságra a kukoricanemesítés során.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.200 hirdetés 154 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés