Belegondolt már abba, hogy mit tehet a növények genetikai potenciáljába kódolt legmagasabb termésszint eléréséért? Igen, elsőre mindenkinek a jó genetika, a növény igényeit maximálisan kielégítő tápanyag-utánpótlás és a talajadottságoknak megfelelő agrotechnikai eljárások jutnak eszébe. Mindenki tisztában van a környezeti stresszhatások terméslimitáló hatásával, de sokan inkább csak bosszankodnak miatta, és úgy gondolják, nem lehet ellenük tenni.

Környezeti stresszhatásnak nevezünk minden olyan külső ingert – a túl alacsony vagy túl magas hőmérsékletet, a szárazságot, a víznyomást, a légköri aszályt, a jégesőt, a relatív tápanyaghiányt – melyek befolyásolják a növények anyagcsere-folyamatait, és ezáltal csökkentik a termésmennyiséget és rontják a termés minőségét.

Egyes kísérletek szerint még egy enyhébb, rövid ideig tartó stresszhatás is akár 20 -25%-kal csökkentheti a betakarítható termésmennyiségét. Számoljanak csak utána, mit jelent ez a jelenlegi inputanyagárakat és terményfelvásárlási árakat tekintve…

A kérdés nem az, hogy mit tehetünk ezeknek a negatív hatásoknak a csökkentésére, hiszen az anyatermészetet nem tudjuk befolyásolni, hanem az, hogy miként tudjuk segíteni a növényeket, hogy nagyobb ellenállást fejtsenek ki a bekövetkezett környezeti stresszhatásokkal szemben.

A növények minden környezeti stresszhatásra az anyagcsere folyamataik megváltoztatásával, bizonyos növényi hormonok fokozott, vagy éppen csökkent termelésével reagálnak, hiszen túlélésre játszanak, ami nem jelent mást, minthogy termést, magot akarnak hozni. Ez a termésmennyiség valóban csak a növény túlélését eredményezheti, a gazdálkodásban mindenképpen veszteség keletkezik.

A környezeti stresszhatások csökkentésének első lépése a robosztus, nagy felszívó felülettel rendelkező gyökérzet kialakítása. Ehhez járul hozzá a FERTIACTYL® termékekben lévő humin- és fulvósav komplex, mely savanyú és lúgos talajokon egyaránt könnyen képez kolloidokat a különböző mikroelemekkel, megvédve azokat a lekötődéstől vagy kimosódástól. Így a fejlődő növények több tápanyaghoz tudnak hozzájutni, a gyökértömeg látványosan nagyobb lesz. A termékcsalád citokinintartalma fokozza a víz- és tápanyagfelvételt, növeli a fotoszintézis sebességét és hatékonyságát, az antistressz fehérjék közé tartozó glicin betain pedig a sejtek védelmén keresztül fokozza a stresszhelyzetekkel szembeni ellenállóképességet. FERTIACTYL® termékeinket elsősorban a fiatal növények kezdeti fejlődésének segítésére ajánljuk, a növény igényeinek megfelelő mikroelem-kiegészítéssel.

A virágzást és termésképződést megelőző időszakban a FERTILEADER® termékcsaládunk jelent teljeskörű védelmet a környezeti stresszhatásokkal szemben a termékekben található glicin betain és izopentil adenin (IPA) anyagcserére gyakorolt hatásának köszönhetően. Az IPA támogatja a növényen belüli tápanyagtranszportot, fokozza a citokininaktivitást, ezáltal hozzájárul a zavartalan fotoszintézishez, és a genetikai potenciálban kódolt termésmennyiség eléréséhez. A FERTILEADER® termékek a változatos mikroelem-összetételnek köszönhetően minden szántóföldi, kertészeti és gyümölcskultúrában megoldást jelentenek.

Annak ellenére, hogy a lombon keresztül történő tápanyag-utánpótlás hosszú múltra tekint vissza, még mindig rengetek kérdés adódik a felhasznált anyagokkal, a technológiával és a tápanyagokkal együtt kijuttatott, a növényi anyagcsere-folyamatokat jelentősen befolyásoló biostimulátor anyagokkal kapcsolatban. A Timac AGRO biostimulátor kutatásai közel 60 éves múltra tekintenek vissza, és a termékek gyakorlati felhasználása több mint 15 éve egyet jelent a kitűzött terméscélok elérésével a magyar gazdálkodók körében.

További részletekért keresse Timac AGRO szaktanácsadóját, látogasson honlapunkra vagy kövessen minket folyamatosan frissülő Facebook oldalunkon.

Az Ön eredménye a mi valódi sikerünk!

(x)

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Alakulnak az Ökológiai gazdálkodás támogatása (ÖKO) pályázat részletei

2024.10.16.

Az ÖKO támogatás egy 5 éves időszakra szóló kötelezettségvállalás, amely keretében a kedvezményezettek vállalják, hogy a támogatásba vont területeiken az ökológiai gazdálkodás előírásainak megfelelő gazdálkodást folytatnak.

A cserszömörce, ami szinte magát gondozza - gondozási tippek és érdekességek

2024.10.15.

A cserszömörce (Cotinus coggygria) egy szívós, lombhullató cserje, amely Kelet-Európában és Délkelet-Ázsiában őshonos. Látványos, sűrű, pihés virágzata miatt „füstfának” is nevezik. A növény természetes élőhelye sziklás hegyoldalakon és száraz erdős részeken található, ahol gyorsan elterjed a cserjék és fák között.

Makói hagyma: végleg befellegzett neki vagy van még jövője?

2024.10.15.

Az egykor világhírű makói vöröshagyma termesztése az elmúlt évtizedek során drámai mértékben visszaesett. Míg korábban több ezer hektáron termesztették, napjainkban alig néhány tucat hektáron foglalkoznak vele. A háttérben számos gazdasági és infrastrukturális probléma áll: az öntözés hiánya, a magas termelési költségek és az import versenytársak dominanciája mind hozzájárultak a hagyományos magyar hagyma háttérbe szorulásához.

Medve miatt aggódnak Bajót lakosai, veszélyesek most a környék erdői

2024.10.15.

A Komárom-Esztergom vármegyei Bajót község önkormányzata hívta fel a figyelmet arra, hogy medve jelenlétét észlelték a környéken.

Magyar marhahúspiac: kevesebb vágás, növekvő export, dráguló árak

2024.10.15.

A globális marhahúspiac dinamikus változásokat mutat, amelyeket a helyi termelési trendek, fogyasztási szokások és export-import mozgások formálnak. Az alábbiakban áttekintjük a legfontosabb nemzetközi és magyar fejleményeket az agrárpiaci jelentések alapján.

Sok méhésznek marad a kaptárban a méze, mert nem érdemes kipergetni

2024.10.15.

Az aszály kedvezőtlenül hatott a termelésre, a legnagyobb kihívást az ágazatban pedig továbbra is az extrém alacsony felvásárlási árak jelentik.

Partnerhírek
Partner

Földmunkához és erdészeti feladatokhoz Valentini Antonio erdészeti zúzók és marók

2024.10.14.

A Hergon Plus Kft. 2022-ben kezdte meg az olasz Valentini Antonio gépek forgalmazását. Kínálatukban a gyár teljes portfóliója elérhető, úgymint a mezőgazdasági felhasználású talajmarók, forgóboronák, szárzúzók és kultivátorok, valamint kőzúzók és az erdészeti célú gépek is.

Partner

Szárbontás az AÖP tükrében

2024.10.10.

A BIOFIL Szárbontó négy különböző baktériumtörzset is tartalmaz, ami biztosítja, hogy a termék szélsőséges körülmények között is kifejtse hatását.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 20 kis traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 20 kis traktor

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Solis 26 univerzális kis traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 26 univerzális kis traktor

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!

Magro.hu Piactér

Több mint 3.400 hirdetés 109 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás