Hirdetés
Már Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében is madárinfluenzát mutattak ki
A madárinfluenza vírus H5N1 altípusának jelenlétét igazolta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma egy Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei pecsenyekacsa-telepen. Az érintett, körülbelül 115 000 példányt számláló állomány felszámolását és a járványügyi nyomozást azonnal megkezdték a hatóságok.
A Nyírbátor településen található gazdaságban az állattartó a megnövekedett elhullási arányt és idegrendszeri tüneteket észlelve fordult a hatósághoz. A laboratóriumi vizsgálatok a madárinfluenza gyanúját igazolták, és a vírus H5N1 altípusa okozta a fertőzést.

A járványügyi intézkedések keretében a telep körül kijelölték a 3 kilométer sugarú védőkörzetet, valamint a 10 kilométer sugarú felügyeleti (megfigyelési) körzetet.
Folyamatos járványvédelmi készültség szükséges
A Nébih hangsúlyozza, hogy a madárinfluenza veszélye továbbra is fennáll Magyarországon, ezért az állattartóknak kiemelt figyelmet kell fordítaniuk a biológiai biztonsági szabályok szigorú betartására.
Még akkor sem szabad enyhíteni a járványvédelmi intézkedéseken, ha éppen nincsenek újabb kitörések. A vírus behurcolásának és terjedésének kockázata kizárólag a következetesen alkalmazott óvintézkedésekkel csökkenthető minimálisra.
Az aktuális helyzet ismét emlékeztet arra, hogy a madárinfluenza súlyos következményekkel járhat a baromfitartó gazdaságokra nézve, ezért az elővigyázatosság elengedhetetlen a járvány megfékezéséhez.
A hivatal arra kéri a baromfitartókat, hogy mindent tegyenek meg a járvány megelőzése érdekében, és tartsák fenn a szükséges higiéniai és biológiai biztonsági előírásokat.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Akár 35 millió Ft-os támogatással megjelent az új kertészeti pályázat
2025.02.11.Megjelent a legújabb kertészeti pályázat, így most a kertészeti gazdaságok figyeljenek. Az új Kertészeti üzemek technológiai fejlesztésének támogatása (KAP-RD01a-1-25) pályázatra áprilistól lehet benyújtani a támogatási kérelmeket.
Lombtrágyák, már 460 Ft/liter-től - VulcanAgro 2+1 IBC-akció
2025.02.11.Lassan vége a 2. IBC után a 3. IBC ajándék akciónak. Ha olcsón, jó minőséget szeretne, akkor keresse a VulcanAgro szaktanácsadóit.
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatVinasz műtrágya, lombtrágya, növénykondicionáló AÖP 1 pont
BioNutria Bór lombtrágya, Dánia
Magro.hu Piactér
Több mint 3.300 hirdetés 171 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés