Hirdetés
Már csak néhány napig lehet jelentkezni a Széchenyi István Egyetem doktori képzéseire
A Széchenyi István Egyetem négy doktori iskolája magas színvonalú PhD-képzéseket és kiemelkedő tudományos lehetőségeket biztosít a hallgatóinak. Az intézmény május 15. és június 15. között várja a leendő doktoranduszok jelentkezését a szeptemberben induló, négyéves képzésekre műszaki, jogi, gazdasági és agrár területen is.
A Széchenyi István Egyetem alap-, mester- és osztatlan képzései mellett felsőoktatási szakképzéseket, valamint szakirányú posztgraduális programokat is kínál hallgatóinak. Az intézmény kutatás-fejlesztési tevékenységének alapjául doktori iskolái szolgálnak, amelyek négy tudományterületen nyújtanak lehetőséget a PhD-fokozat megszerzésére - írták a közleményükben.

A Wittmann Antal Növény-, Állat- és Élelmiszer-tudományi Multidiszciplináris, a Multidiszciplináris Műszaki Tudományi, az Állam- és Jogtudományi, valamint a Regionális és Gazdaságtudományi Doktori Iskoláiban kiemelt hangsúlyt kap az ipar és a társadalom számára hasznos tudományos tevékenység támogatása, illetve a nemzetközi kutatói közösségekben zajló magas színvonalú munka. A szeptemberben induló PhD-képzésekre május 15-től lehet pályázni.
Hirdetés
Dr. Greff Babett alap- és mesterképzését is az egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karán végezte, majd az oktatás színvonala és oktatói bátorítása miatt a kar gondozásában működő Wittmann Antal Növény-, Állat- és Élelmiszer-tudományi Multidiszciplináris Doktori Iskolába jelentkezett, ahol élelmiszer-biztonsági és -mikrobiológiai területen végzett.
„A doktoranduszként töltött négy év során természetesen bőven akadtak kihívások, de a végeredmény minden nehézséget megért. Lehetőségem nyílt bekapcsolódni a karon folyó oktatási és kutatási tevékenységbe, ennek köszönhetően rengeteget tanulhattam kiváló szakemberektől. Olyan tudást és tapasztalatot szerezhettem, amire jelenleg is nap mint nap támaszkodom” – fogalmazott.
Kiemelte, az egyetem számos fejlődési lehetőséget nyújtott, legyen szó nyelvtanulásról, konferenciarészvételről, tanulmányi útról vagy a publikációs tevékenység erősítéséről. A fiatal kutató a kar Élelmiszertudományi Tanszékének tudományos munkatársaként PhD-tanulmányai alatt elkezdett kutatásait is folytatni tudja, valamint részt vesz az oktatásban. Greff Babett hangsúlyozta: a kar folyamatosan fejlődik, nem csak az épületek újulnak meg, hanem a laboratóriumi infrastruktúra és a kutatási tevékenységhez szükséges eszközpark is bővül.

Jelenleg is a Multidiszciplináris Műszaki Tudományi Doktori Iskola hallgatója Sándor Ágoston Pál, aki mesterképzésének utolsó évében kezdte el PhD-tanulmányait, így egy évvel korábban szerezhet majd doktori fokozatot.
„Utolsó félévemet végzem az angol nyelvű mérnökinformatikus mesterszakon, PhD-kutatásaim fókuszában pedig az emberi tényezőket vizsgáló közlekedési szimulációk állnak. A lényege, hogy informatikai módszerekkel közlekedési helyzetek szimulációit hozom létre olyan részletekre koncentrálva, mint hogy mi vonja el az emberek figyelmét vezetés közben” – összegezte.
A doktorandusz kifejtette: a magyar nyelvű PhD-képzés ugyan jelentős energiabefektetést igényel, de nagy segítséget nyújtanak az oktatók, akik az eredményes publikálás mellett a nemzetközi tudományos pályán való érvényesülésben is támogatják a hallgatókat.
„A közlekedésbiztonság mindig is nagyon érdekelt, így hálás vagyok a lehetőségnek, hogy mélyebben is elmerülhetek a témában, oktathatok és kutathatok a szektor meghatározó vállalataival együttműködve. A doktori iskolának is célja, hogy a fejlesztéseinknek a tudományt előmozdító eredménye, ipari és társadalmi hasznosulása legyen” – foglalta össze.
Így látja a dékán
Az idén 30 éves Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar dékánja, prof. dr. Smuk Péter elmondta, a kar által működtetett Állam- és Jogtudományi Doktori Iskola egyik fő előnye, hogy személyre szabott, a kutatási témához igazodó fejlődési lehetőséget biztosít a doktoranduszok számára.
„A jelentkezők a kutatói kompetenciákat fejlesztő képzés keretében képességet szereznek az állam- és jogtudományi problémák megismerésére, megértésére és megoldására. Mindezzel olyan versenyképes tudásra tesznek szert, melyet a jogász szakma bármely területén hasznosíthatnak” – fogalmazott. Hozzátette: a kar és a doktori iskola is elkötelezett a nyitottság és az interdiszciplináris megközelítés iránt, így akár más területről érkező hallgatók PhD-tanulmányait is támogatni tudja, ha kutatásuk valamilyen jogi témát érint. A dékán úgy fogalmazott, a doktori képzés elsődleges célja a tudományos utánpótlás biztosítása mellett a gyakorlati jogászi munka során megfogalmazódó szükségletek kielégítése.
„A legmagasabb szintű képzés révén olyan tudás összpontosul Győrben, ami hatalmas értéket jelent a régió számára. A megszerzett tudományos képességek ugyanis kvalifikált bírák, ügyészek, ügyvédek és közjegyzők széles körének munkáját segítik, sőt, kiemelten fontosak a magasabb szinten működő közigazgatási vezetők, menedzserek és államistratégia-alkotók számára is” – jelentette ki.
A dékán kitért arra, hogy a doktori iskola törekvéseinek megfelelően a hallgatók a nemzetközi színtéren is kamatoztathatják tudásukat konferenciákon, idegen nyelvű publikációkon keresztül.
Az egyik doktori iskola vezetője is nyilatkozott
Az egyetem Regionális és Gazdaságtudományi Doktori Iskolájának vezetője, dr. Vasa László szerint a doktoranduszokban óriási erőforrás rejlik, hiszen a fiatal tehetségek támogató, inspiráló közegben meghatározó tudományos munkát végeznek, erősítve az intézmény publikációs tevékenységét.
„Mindehhez hatalmas segítség a Pannónia Ösztöndíjprogram, amelynek köszönhetően PhD-hallgatóink külföldi partnerintézményekben szerezhetnek nemzetközi tapasztalatot, építhetik akadémiai és vállalati kapcsolataikat, fejleszthetik professzionális kutatási hálózatukat” – jelentette ki.
Hozzátette: ehhez a kapcsolatrendszer nem csak Közép-Európában, hanem Kínától az Egyesült Államokig a hallgatók rendelkezésére áll. A Széchenyi István Egyetem kutatóprofesszora kiemelte, az iskola által nyújtott PhD-képzések választ adnak az egyre gyorsabban változó társadalmi és nemzetgazdasági igényekre. A konzultáció alapú oktatás, a korszerű módszertani elemek integrálása, az interaktív mentor-tanítvány viszony, valamint az erőteljes nemzetköziesítés mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a doktori fokozat megszerzéséből ne csak a hallgatók, hanem az egyetem és a térség is profitáljon.
A Széchenyi István Egyetem doktori képzéseire május 15. és június 15. között lehet pályázni. A felvételi információk az egyetem Doktori és Habilitációs Központjának honlapján érhetők el.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
A földnek ára, a termőtalajnak értéke van
2025.06.19.A nyári aratások után talajaink víz- és tápanyagtartalmának megőrzése vagy növelése kulcsfontosságú az őszi vetések sikerességének érdekében.
Advanta Seeds × K-Adriatica: Partnerség, ami átformálhatja az európai vetőmagpiacot
2025.06.18.Az Advanta Seeds új stratégiai együttműködésre lépett a K-Adriatica-val, hogy tovább erősítse az európai termékkínálatát.
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHO napraforgó lombtrágya réz-kén-kálium-bór-cink gombaölő hatással
980 HUF
+ áfaCukorrépa C-komplex dr. Szakál Pál Győrszentiván lombtrágya
1 020 HUF
+ áfaMagro.hu Piactér
Több mint 3.500 hirdetés 212 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés