Hirdetés
Már csak néhány napig igényelhetik a gazdák 2022 első negyedévére a gázolaj-támogatást
Egyre közelebb a határidő, már csak néhány napig, 2021. december 31-ig fogadja a romániai mezőgazdasági intervenciós és kifizetési ügynökség (APIA) a 2022-es esztendő első negyedévére vonatkozó gázolaj-támogatási kérelmeket. Az igénylés egyszerűbbé vált, a gazdák már elektronikus levélben is elküldhetik a kérelmeket. A támogatásra az üzemanyagárak ugrásszerű drágulása miatt is nagy szüksége lehet a mezőgazdasági tevékenységből élőknek.
A Székelyhon portál írta meg, hogy a következő negyedévre biztosított gázolaj-támogatás igénylési időszakban a kérelmezési feltételeknek megfelelő gazdák december végéig nyújthatják be az APIA-hoz a szükséges iratokat. Ezt jellemzően az utolsó napokra hagyják a jogosultak – közölte a lappal a Hargita Megyei Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA) munkatársa. Váncsa Rozália szerint az év végi munkaszüneti napok miatt is jó volna, ha az igénylők nem várnának addig.
„E-mailen vagy postán elküldve, és személyesen is elfogadjuk az igénylést. A szükséges dokumentációt illetően nincs változás tavalyhoz képest, de a benyújtás egyszerűsödött azzal, hogy elfogadjuk elektronikus formában is. Vannak ügyfeleink, akik kérik a nyomtatványokat, mi e-mailen elküldjük nekik és ők kitöltve visszaküldik” – tájékoztatott a támogatási kérelem benyújtásának az egyszerűségéről Váncsa Rozália. Megjegyezte, hogy a megyei mezőgazdasági intervenciós és kifizetési ügynökség városi kirendeltségeinél is szívesen beszkennelik és elküldik a gazdák kérelmeit.
Hirdetés
Még nem ismert a gázolaj-támogatás pontos mértéke
A gázolaj-támogatást azok a gazdák igényelhetik, akik valamilyen vállalkozást működtetnek, és a mezőgazdasági munkához gázolajjal működő gépeket használnak. Az általuk megművelt terület mérete, a termesztett növénykultúra, illetve állataik száma alapján kapják meg a támogatást, a juttatás értéke megegyezik az általuk elhasznált gázolajmennyiség jövedéki adójának az értékével. Ez az érték idén 1,57 lej (közel 118 forint) volt literenként. Azt egyelőre még nem lehet tudni, hogy mekkora lesz ez az érték 2022 első negyedévében, de az üzemanyagárak ugrásszerű drágulása miatt az biztos, hogy nagy szüksége lesz a juttatásra a gazdáknak. A támogatást utólag, minden negyedév végén számolják el a jogosultak számára a gázolajszámlák alapján. Hargita megyében mintegy 600 gazda jogosult a juttatásra, de ez nem egy állandó szám. A megyei APIA-nál várják azoktól a gazdáktól is a kérelmeket, akik a közelmúltban indítottak bármilyen kis – akár egyéni – vállalkozást – mondta az intézmény munkatársa.
Igazolás, iratok, nyilatkozatok a gázolaj-támogatás igénybevételéhez
A támogatás igényléséhez kincstári számlája kell legyen az igénylőnek, amihez egy típusnyomtatványt kell kitöltsön. Az űrlapot megkaphatja az APIA-tól és a helyi polgármesteri hivataltól egy igazolást kell kérjen, amelyben szerepelnek az állatai, illetve az általa megművelt mezőgazdasági területek. Ezen kívül vállalkozása iratcsomója, kincstári számlájának és személyazonossági igazolványának a másolata szükséges még a támogatási kérés benyújtásához. Azok is benyújthatnak egy szándéknyilatkozatot az APIA-hoz, akiknek még nincs vállalkozása, csak az elkövetkező 6 hónapban fogják bejegyeztetni azt. Amikor a cégük megkezdi működését, a hiányzó iratokat eljuttathatják az ügynökséghez, így ők is megkaphatják a támogatást – sorolta fel a szükséges tudnivalókat a megyei mezőgazdasági intervenciós és kifizetési ügynökség képviselője.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Munkába állás gyorsan és egyszerűen? A lehetőség adott!
Adódnak olyan élethelyzetek, amikor az ember nem ér rá sokat töprengeni és egy helyben álldogállni. Az egyik ilyen fő szituáció, amikor a lehető leggyorsabban és leghamarabb, SOS kell a munka. Ilyenkor viszont nincs idő az állásinterjúkra és a hosszú kiválasztási folyamatokra. A hangsúly azon van, hogy a munkába állás minél gördülékenyebb legyen – szerencsére sok munkáltató is így gondolja ezt.
Folyékony szerves és granulált, kénes foszfor alaptrágyázási technológia
A hosszú és egyre szárazabb nyár után dönteni kell. Maradunk-e az egyre gyakrabban nem működő szilárd NPK mellett, vagy továbblépünk. Mutatunk egy-egy olyan technológiát, ami a szilárd és már folyékony tápanyagok használatán alapul, és minden berendezés megtalálható hozzá, még a legkisebb gazdaságban is.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 2.800 hirdetés 39 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés