Hirdetés
Lehet, hogy hiába van esély a 70 ezer forintos búzaárra
Az aszály miatt nagyon rossz állapotban vannak a búzatáblák Magyarország több területén is. A betakarításhoz közeledve egyre több, a várható európai termésmennyiséget lefelé korrigáló jelentést lehet látni. Az ukránok is csökkenő búzatermésről és emelkedő árakról számolnak be. Elkezdődött az áremelkedés, az orosz búza 8-10 dollárral drágult az elmúlt hetekben. Az ukrán búza tonnánkénti ára április közepére 175 dollárra nőtt a dunai kikötőkben, míg a mélytengeri kikötőkben 170 dollárra ment fel.
A Mezőhír írta meg, hogy a romániai Konstancába 198-203 dollár (73-74 ezer Ft/t) körüli ára is lehet a búzának. Ezt a helyi elemzők azzal magyarázzák, hogy az Európai Unió, az Egyesült Államok és Ukrajna búzatermése is csökken idén, ezért a kereskedők igyekeznek bebiztosítani maguknak az árut.
A legrosszabb minőségű ukrán búza viszont vasúton mintegy 52 ezer forintos árszinten eléri az ország nyugati határát, egy hónap alatt 140 dollárról mindössze egy dollárt emelkedett az értéke. A jövő évi termést illetően viszont azt várják az ukránok, hogy drágulni fog a termény ára.
Hirdetés
Mennyiért érdemes odaadni?
Az oldal egy március végi cikkben arról írt, hogy a franciák miatt 20 nap alatt 10 százalékot nőtt a búza ára. Ez akkor 2017 euró/tonnás árszintet jelentett az új termésre. Párizsban azóta is 214 és 217 euró között mozog a termék árazása, a kereskedők egyelőre nem érzik úgy, hogy gond lesz a kínálattal. Sőt, az aratás előtti szállítási határidő kifejezetten nyomott menekülő árakat sejtet az ó termésre - írták.
Arról is beszámoltak, hogy még mindig vannak két évvel ezelőtti búzatételek is a magyar raktárakban, és ez nem csak nálunk van így. A szerződni vágyó kereskedők azt ígérik a gazdáknak, hogy most megoldják a tárolást, és idén tényleg elszállítják a megvásárolt gabonát a termelő telephelyéről. Akinek most a régi malmi búzáért 65-67 ezret kínálnak, az adja oda bátran, de az újra szerződni inkább 70 ezer forintos árszinten lenne érdemes - fogalmaz a cikk.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
InFolen - nitrogéntartalmú levéltrágya biostimulátorral
A TIMAC AGRO által fejlesztett InFolen olyan biostimulátor tartalmú lombtrágya, ami segíti a kijuttatott nitrogén felvételét és átalakulását.
Új pályázat a láthatáron: fejlessze terménytároló vagy vetőmagüzemét acélcsarnokkal
2025-től új lehetőségeket kínálnak a „Terménytisztítók, tárolók, szárítók és vetőmagüzemek fejlesztésének támogatása” programok, amelyek célja az üzemkapacitások növelése. A Frisomat, acélcsarnokokat gyártó szakértő cég példáján keresztül mutatjuk be, miért érdemes acélszerkezetes épületekben gondolkodni, ha tartós, funkcionálisan tervezett és energiahatékony fejlesztéseket szeretnénk megvalósítani.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.200 hirdetés 157 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés